City Mania – Buyurun Başkanım

City Mania

Gameloft’tan Simülasyon Oyunu City Mania 

Daha önce City Mania tanıtımını da yapmıştık. Türkçe dil desteğinin olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum. (Seviliyorsun Gameloft!) Hemen incelemeye başlayalım. Amacımız sıfırdan başlayıp kocaman bir şehir yapmak.

Oyuna ilk başladığınızda oyun, size ufak bir öğretici modu ile neyi nereden nasıl yapacağınız konusunda fikir veriyor. Oyunun dünyasına çok çabuk adapte oluyorsunuz ama tabii ki kocaman bir şehir kurmak o kadar da kolay değil. Bunun elektriği var, suyu var…

City Mania

Oyunda gelişmenizi sağlayan şey nüfusunuz. Bir de nüfus kapasitesi gibi bir olayımız var, maksimum nüfusumuzu belirliyor. Nüfus kapasitesini yeni evler inşa ederek, onları geliştirerek artırıyoruz. “Abi nüfus kapasitem fazla ama nüfusum yok?” nüfusun artması için evleri yükseltmeniz ve şehrinizin mutluluğunun yüksek olması lazım. Evlerinizin çevresine yerleştirdiğiniz parklar ve eğlence yerleri mutluluğu artırıyor. Ayrıca halkınıza hizmet sağlamalısınız ki nüfusunuz artsın.

Yol, Su, Elektrik…

Hizmetler; elektrik, su, yol, polisi, yangın güvenliği, çöpü, kanalizasyonu var. Hepsi de ayrı dert. Örneğin elektrik hizmeti için elektrik santrali koydunuz, oh mis elektrik sorunum gitti derken bu sefer kirli alandan dolayı nüfus azalıyor. Çöp ve kanalizasyon için de geçerli bu durum. Kirli alanlardan kurtulmak için “yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelelim” dediğinizi hissediyorum. Normalden daha fazla altın istiyorlar, hayat pahalı ve daha az güç veriyorlar.

Evleri seviye atlatmak için gereken malzemeleri fabrikalardan üretiyoruz. Fabrikaları evlerin yakınlarına değil de ta en köşeye atmanızı öneririm. Kirlilik üreten herşeyi gidip köşelere atın. Yeni alanlar açtıkça fabrikaları, kanalizasyonları, elektrik santrallerini köşelere koyun ki kirli alan evlerinizden uzakta kalsın.

City Mania

City Mania’da nasıl para kazanırım?

Para kazanabilmek için evlerinizi yükseltmelisiniz. Öğretici kısmında size hazine diye bir devlet binası inşa ettiriyor. Halkınızın mutluluğu ne kadar fazlaysa onlardan o kadar fazla altın toplayabiliyorsunuz. Ayrıca hamaratlarla ilgilenerek ekstra altın kazanabilirsiniz. Biri, gıdıkladığınızda size altın verirken bir diğerine “beşlik” çakmanız gerekebiliyor. Hamaratlara değinelim.

City Mania

Gel gelelim “İşte Bu” dedirten, City Mania’nın diğer oyunlardan farkına; oyundaki karakterlere hamarat demişler. Oyun sizi bu hamaratlarla etkileşime geçirmeye çalışıyor her fırsatta. Örneğin yukarıda bahsettiğim gibi City Mania, oyuncularına arada hamaratları gıdıklattırıyor.

Hamaratlar kapsüllerden elde ediliyor ve hamaratlarınızı geliştirmek, hamaratların çalıştığı yere de fazladan bir slot veya üretim hızını artırmak gibi ek katkılar sağlıyor. Meyve suyu üretip hamaratlarınıza vererek onları seviye atlatabiliyorsunuz. Bunun yanında iki hamaratı kullanarak yeni bir hamarat üretebiliyorsunuz.

City Mania

Gameloft tarafından yapıldığını ve Türkçe dil desteğinin olduğunu tekrar belirtelim. Oyuna Google Play Store ve App Store ve Windows Store üzerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Oyun camiasının kalbinde olmak için sitemizi, Facebook sayfamızı takip edin! Youtube kanalımıza da abone olmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts