Clash Royale İncelemesi

Clash of Clans oyununun yapımcısı Supercell; Clash Royale oyunuyla Google Play’de milyonlarca kullanıcıya ulaştı.
Clash Royale
Clash Royale

Clash of Clans oyununun yapımcısı Supercell; Clash Royale oyunuyla Google Play’de 10 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştı. Oyun 2 milyon kişi tarafından beğenisine sunulup 1 milyon 492 kişi 5 yıldız vererek genel olarak 4.5 puanla yerini çok iyi belli etti.

Clash Royale nasıl oynanır?

Oyuna gelirsek oyun stratejik bir saldırı defans oyunu. İlk olarak antrenman yapıyorsunuz belli bir maç sayısınca. Oyunda kazandıktan sonra size bir sandık veriliyor bu sandığın içinden para veya karakterlerinizin seviye atlatacak kartlar çıkıyor. Karakterler özelliklerinin yanı sıra gökten ok düşürmek gibi diğer özellikleriniz de mevcut. Düşmanın asker çıkarabildiği gibi sizinde asker çıkarabilme şansınız oluyor ancak sürekli ve belli bir süre için asker çıkaramıyorsunuz. O yüzden tercihinizi iyi yapmak zorundasınız.

clash royale 13. arena için kullanılabilecek desteler
Clash Royale’de 13. arenada kullanabileceğiniz en iyi desteleri biliyor musunuz?

Karakterler konusuna gelince bol karakterli bir karakter kadrosu var. Aynı zamanda skill dediğimiz yetenekler de mevcut. Bütün karakterleri kullanamıyoruz başta. Belli bir level sistemi mevcut olduğundan öncelikle seviye atlamanız gerekiyor. Aynı zamanda paranızın da olması gerekiyor. Oyunda iki tür gelir giderimiz var. Bunlardan birincisi altın diğeri ise elmas. Elmas ile genellikle sandıkları açabiliyoruz. Altın ise karakterlerin seviyelerini veya özellikleri geliştirmek için kullanılıyor. Sandıklardan para ve elmas çıkabiliyor. Oyunda 3 yıldız sistemi var belirli bir süre var onu ne kadar geciktirirsek 3 yıldız alma şansımız o kadar düşüyor. Oyunda yine klan sistemi mevcut ve bu oyunun ne kadar eğlenceli olacağını gösteriyor.

Sonuç olarak Clash of Clans oyunu ile günlük 2.4 milyon$ kazanan Supercell firması bu oyun ile de aynı rakamları görecek gibi. Oyun cartoon dediğimiz yani çizgi film tarzı boyama ve modeller ile çok tatlı bir oyun hissiyatı veriyor ve bu da oyuncuyu oyuna çeken etkenlerden bir tanesi. Reklam neredeyse yok, grafikler muhteşem, oyun ücretsiz,ve kule savunması tipi oyunlardaki olması gereken her şey var. Sadece oyunun fikir olarak normal savunma oyunlarından pek farkı yok. Tek eksiği bu.

Clash Royale Tavsiyeleri!

Ek olarak Clash Royale oyuncusu olarak sizlere verebileceğim tavsiyeler her zaman ilk olarak kaslı bir karakter arkasına okçu ve bombacıyı çıkartırsanız çok rahat savaşabilirsiniz. İlk olarak 7 adet antrenmandan geçiyorsunuz daha sonra gümüş sandık kazanıyorsunuz ve genel olarak bu sandıktan yeni bir karakter çıkıyor. Antrenmandan sonra artık gerçek oyunlar ile savaşıyorsunuz.Oyunda belli bir süre var ve bu süre zarfında kimin daha çok yıldızı var ise o oyunu kazanıyor.

Örneğin ben onun 3 kalesinden birini aldım süre dolduktan sonra ben kazanmış oluyorum illaki 3 tane kaleyi yıkmak zorun değilim.İki taraf da kale alamazsa süre bittiğin de berabere bitiyor.Aynı zamanda başarılar kısmında sizin yaptığınız her başarıda bir ödül kazanıyorsunuz.Örneğin bir klana katılırsanız 10 xp 100 elmas kazanıyorsunuz. Aktivite günlüğü kısmından size gelen mesajları görebilir aynı zamanda eski savaşlarınızı tekrar izleyebilirsiniz.En iyi klan,en iyi oyuncu gibi istatistiklere de bakabiliyorsunuz.Aynı zamanda arkadaşlarınızı görüp aynı klanda olabiliyorsunuz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler