Darkness Rises PC’de Nasıl Oynanır?

Darkness Rises

Nexon Company tarafından çıkarılan Darkness Rises ile birlikte karşınızdayız. Rol yapma oyunu olan Darkness Rises, BlueStacks 4 ile PC’de oynanılabilirken tuş ayarlaması yapmanıza gerek kalmadan rahat bir şekilde oynanılabiliyor. Hikaye bazında ilerlediğimiz ve karşımıza çıkan orkları çeşitli silahlar ve bineklerle öldürdüğümüz oyunda amacımız Demir Muhafızı olarak Losteria Krallığı’nı korumak. BlueStacks 4 ile PC’de oynayabileceğiniz Darkness Rises’a dair öğrenmek istediklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Darkness Rises
6 karakterden biri olan okçu.

Darkness Rises Hikaye

Hikayemiz orkların dünyadaki çeşitli şehirlere saldırmasıyla ve kaleleri birer birer harap etmesiyle başlıyor. Şehirleri yok eden bu saldırıya karşı Demir Muhafızı olarak son kalan Losteria Krallığı’na çağrılıyoruz. Tabii bu sırada orklardan çoktan kale kapısından içeriye giriyor ve surların üzerinde amansız bir savaş başlıyor.

Görevlerimize başladığımızda bir savaşçıya orkların saldırdığını görüyoruz. Orkları defetmesine karşın boss diyebileceğimiz bir başka ork geliyor ve bu sırada ekran kararıyor. Bu sırada savaşçının kızı gördüğümüz kişiyi bulmamızı istiyor ve onunla birlikte yola çıkıyoruz. Savaşçıyı bulduğumuzda karşısındaki orkun bir boss olduğu anlaşılıyor ve onunla savaşa giriyoruz. BlueStacks 4 ile PC’de oynarken bir tuşla öldürücü darbeyi yapıyoruz ve ikinci bölümümüzün konusu belli oluyor.

İkinci bölümde ise savaşçının diğer kızının başka bir kale surunu tek başına savunmaya gittiğini öğreniyoruz. Savaşçının kızını bulmak üzere yola çıktığımızda ise yine orklarla ve mini boss’larla karşılaşıyoruz. Bir okçu tarafından yaralandığını gördüğümüz kızı kurtarıp onu bir süre savunduktan sonra ikinci görevimiz burada bitiyor. Buradan da anlaşılacağı gibi kalenin surlarını korumak için türlü oyun haritalarına girmemiz gerekiyor. Bununla birlikte birkaç bölüm sonrasında ise karakterimize asıl şeklini vermek üzere karakter özelleştirme ekranıyla karşılaşıyoruz ve oyunun PvP gibi modlarına girebilmek imkanımız oluyor.

Darkness Rises
Otomatik saldırı tuşu ile herhangi bir tuşa basmamıza gerek kalmıyor.

Darkness Rises Oynanış

BlueStacks 4 ile PC’de oynayabileceğiniz Darkness Rises genel olarak oyuncunun işini kolaylaştıracak ve çevreyle etkileşimde bulunduracak birçok mekanik sunuyor. Şöyle ki, ilk bölümlerde çıkmasa bile oyunda biz herhangi bir şeye tıklamaya ihtiyaç duymadan görev haritasını tamamlayabilecek bir buton bulunuyor. Bu butona bastığımızda karakter otomatik olarak tüm yeteneklerini ve düz saldırısını gelen ork saldırısına karşı kullanıyor ve böylece çok fazla efor harcamamıza gerek kalmıyor. Çevreyle etkileşim de bize çok daha güçlü saldırıları gerçekleştirmemize izin veriyor. Örneğin, bir boss savaşı ardından boss’un mızrağını alarak gelen orklara karşı kullanabiliyoruz. Başka bir bölümde ise öldürdüğümüz ejderha boss’unuzu sürebiliyoruz ve yolumuza çıkan orkları ejderhanın ateşiyle öldürebiliyoruz. Bir kez ejderhayı öldürdüğümüzde ise artık ara sıra ejderhayı çağırabiliyoruz.

Darkness Rises görevlerinde girmek için güç sınırları bulunuyor. Bu güç sınırlarını ise daha çok oyuna girip seviye atlayarak halledebiliyoruz. Ayrıca kazandığımız altınları da karakter geliştirme ekranında kullanıp saldırı, savunma, delici hasar vb. özelliklerimizi geliştirebiliyoruz.

Bununla birlikte gerçek insanlarla savaşmak için Darkness Rises oyunculara PvP olanağı da sunuyor. Gövde gösterisi sergileyebileceğimiz bu alan girmek için tabii ki öncesinde PvE yaparak oyundaki güç puanımızı geliştirmemiz gerekiyor. Bu yüzden PvP sekmesine girmeden önce hikayenizde belirli bir noktaya gelmenizi öneririz. BlueStacks 4 ile PC’de oynarken biraz PvE kasarsanız istatistiklerinize ayıracak daha fazla altına sahip olabilirsiniz.

Darkness Rises
Karakterimizin farklı özelliklerini geliştirebiliyoruz.

Darkness Rises İndir

Rol yapma oyunu Darkness Rises ile PC’de oynarken mobil oyunculara karşı PvP’de 1-0 öne geçiyoruz. Oynarken keyif alabileceğiniz bu oyunu hemen denemek için BlueStacks 4’ü indirmeyi unutmayın. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler