Dead by Daylight Mobile – Ölümün Çağrısı!

Dead by Daylight Mobile, eli kanlı bir katilin dört arkadaşı avlamaya çalıştığı asimetrik çok oyunculu bir korku oyunu. Oyuncular, ölümcül saklambaç oyununda hem katilin hem de hayatta kalanların rollerini üstleniyorlar.
dead by daylight
Dead by Daylight Mobile’da oyuncular hayatta kalmak için katilden kaçmaları gerekecek.

Dead by Daylight Mobile, Behaviour Interactive tarafından yapılan, eli kanlı bir katilin dört arkadaşı avlamaya çalıştığı asimetrik çok oyunculu bir korku oyunudur.

Dead by Daylight Mobile’da ölümden kaçmalısınız!

Mobil oyun incelemeleri serimizin bu bölümünde, Behaviour Interactive tarafından yapılan çok oyunculu bir korku oyununu inceleyeceğiz. Dead by Daylight Mobile, diğer korku kategorisi altındaki oyunlardan çok daha farklı olarak, oyun içerisinde katilden kaçmanız için arkadaşlarınız ile birlikte çeşitli stratejiler uygulamanız gerekmekte. Oyun içerisinde hayatta kalmak için katile yakalanmadan bölgeden kurtulmanın yolunu bulmak zorundasınız.

Dead by Daylight Mobile
Dead by Daylight Mobile, katilleri herkesin bildiği tanıdık katillerdir.

Dead by Daylight Mobile Karakterleri

Dead by Daylight Mobile, en popüler korku serilerinden katiller içeriyor. Bu katilleri zaten çoğumuz tanıyor olmalıyız.

Katil rolündeki karakterler: Michael Myers, SAW, Amanda Young, Ghost Face, Trapper, Hillbilly, Clown, Demogorgon, Plague, Legion, Spirit, Huntress, Pig, Doctor, Shape, Hag, Nurse ve Wraith. Bu karakterler oyun içerisinde adrenalini arttırmak için yeterli sebep bence.

Hayatta kalmaya çalışan karakterler: William ”Bill” Overbeck, Meg Thomas, Dwight Fairfield, Claudette Morel, Jeff Johansen, Ashley J. Williams, Jane Romero, Adam Francis, Nany Wheeler, Steve Harrington, David King, Detective Tapp, Kate Denson, Feng Min, Ace Visconti, Laurie Strode, Nea Karlsson ve Jack Park olmak üzere 18 kişiden birini seçebileceğiniz bir oyundur. Bu karakterlerin hepsinin farklı farklı özellikleri mevcut.

Oyunun Temel Amacı

Katilin amacı, hayatta kalanları öldürüp onları feda etmelidir. Yakalanan oyuncular, herhangi bir dış etki olmaksızın tamamlanması iki dakika sürecek olan kurban sürecini başlatan deneme alanları boyunca yer alan et kancalarına yerleştirilir. Bazı özel eklentiler, avantajlar veya ‘Memento Mori’ teklifleri, katilin kurban sürecini atlamasına ve hayatta kalan bir kişiyi özel bir animasyonla doğrudan öldürmesine izin verir.

Bir oyuncu ilk kez bağlandığında, ilk aşamaya girer. Sadece bu aşamada, oyuncu, kaçma başarısızlığı üzerine kurban sürecini muazzam bir şekilde hızlandırma pahasına kancadan kaçma şansını deneyebilir. Çengel diğer hayatta kalanlar tarafından da kurtarılabilir. Eğer oyuncu kaçarsa ya da kurtarılırsa ve sonunda ikinci kez takılırsa, kurtulan kişinin, bir müttefik tarafından kurtarılıncaya veya katiller tarafından öldürülene kadar beklemelidir. Hayatta kalan kişi ‘mücadele aşaması’ sırasında kurtarılır ve üçüncü kez takılırsa, hayatta kalma şansı olmadan anında ölür.

Dead by Daylight Mobile
Dead by Daylight Mobile’da katilden kaçmak için jeneratörleri tamir etmeleri gerekir.

Oyundaki Hedefler

Oyundaki çoğu nesne ve eylemle etkileşim kurmak rastgele beceri kontrollerinin tetiklenmesine neden olur. Bir beceri kontrolü tetiklemeden hemen önce, oyuncu bir gürültü bildirimi alır ve ardından daire içindeki bir iğne ekranda belirir. İğne, kaybolmadan önce dairenin rastgele seçilen belirli bir bölümündeyken, oyuncu eylem düğmesine basmalıdır. Oyuncu “iyi bir beceri kontrolü” veya “büyük bir beceri kontrolü” adı verilen eylemler yapabilir. İyi bir beceri kontrolüne vurmak 50 kan puanı verir, büyük bir beceri kontrolüne vurmak 150 kan puanı ve objektifte ilerlemeye anında %2 bonus verir. Bir beceri kontrolünün başarısız olmasının, alınan eyleme bağlı olarak birden çok sonucu vardır. Her jeneratörü onarmak uzun zaman alır ve işlem sırasında oldukça küçük bir mekanik ses çıkarır. Onarım beceri kontrolünün başarısız olması, jeneratörün onarımının ilerlemesini ayarlayacak ve katili kurbanın bulunduğu yere uyaran yüksek bir ses çıkaracak bir patlamaya neden olacaktır. Katiller, zaman içinde jeneratörlere zarar verebilir.

Karakter Yetenekleri

Her karakter, kendilerine özgü olan kullanabileceği bir dizi avantajla başlar. Bu avantajlar normalde ilgili karakterleri için belirli bir oyun stili hedefler ve kan noktaları kullanılarak Bloodweb’de kilidi açılabilir, yükseltilebilir ve her bir Bloodweb 1-4 puan alabilir. Yetenekler hayatta kalanlar ve katiller arasında farklılık gösterir. Hayatta kalanlar, katilden koşarken bir hız patlaması vermekten, ilk yardım çantası olmadan kendi kendini iyileştirmeye, et kancalarını araç kutusu olmadan sabote etme yeteneğinin kilidini açmaya kadar değişebilir.

Katil avantajları, hayatta kalanların auralarını görmekten, taşınırken mücadele sürelerini engellemek ve jeneratörlerin üzerinde çalışılmasını önlemek için kilitlemek arasında değişebilir. Ayrıca, herhangi bir karakter tarafından kullanılabilen çok sayıda ‘evrensel’ avantaj vardır.

Dead by Daylight Mobile
Dead by Daylight Mobile’da katillerden uzak durun.

Hem kurtulanlar hem de katiller Bloodweb aracılığıyla eşyaların, avantajların, eklentilerin ve tekliflerin kilidini açabilir. Bir denemede gerçekleştirilen her eylem, oyuncuya bir dizi kan puanı verir ve toplam, denemenin sonunda oyuncunun toplamına eklenir. Bloodweb’in her seviyesi prosedürel olarak üretilir ve karakter yükseldikçe büyür. Ödüller radyal bir ağaçta birbirine bağlanır ve oyuncular diğerlerine erişmek için ilerleme yolu boyunca ödüller satın almalıdır. Ağaçtaki her ödül satın alındıktan sonra, Bloodweb oyuncunun ilerlemesi için yeni bir seviye oluşturacak ve bu karakterin seviyesini artıracaktır. Karakter Seviye 50’ye ulaştığında, onlara prestij seçeneği sunulacak. Seçenek verilirken, yine de Bloodweb’den bir şeyler satın alabilecekler, ancak seviyelerini daha da arttırmayacaklar.

Bloodweb, eşyalar ve eklentileri, araştırmanın koşullarını etkilemek için turun başında harcanabilecek teklifler ve karakteri daha güçlü kılan avantajlar içerebilir. Teklifler ve eklentiler yalnızca bir denemede kullanılabilirken, öğeler oyuncu ölene, bir öğenin tüm ücretlerini tüketene veya başka bir oyuncuya verene kadar yeniden kullanılabilir. Öğeler haritadaki sandıklardan da alınabilir, ancak bu karakterin Bloodweb’ini etkilemez.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts