Hep Yek – Dice Mage 2

Dice Mage 2

Selamlar! Eğer kahve kültürünüz varsa başlığı zaten anlamışsınızdır. Şeş Beş, Dü Beş, Penc-ü Se ve daha fazlası gibi terimleri bilenlerin fazlasıyla eğleneceği bir oyun var karşımızda. Aslında bunları bilmeseniz de eğlenirsiniz orası ayrı konu. Oyun tamamen zar atma üzerine olan bir RPG oyunu, fazlasıyla güzel düşünülmüş bir oyun. Daha önce haberini yaptığımız ROCKY i geliştiren Tapinator imzalı Dice Mage 2, içerdiği FRP öğeleri ile göz dolduruyor.

Dice Mage 2 in game

Zar tutma!

Her tavla oynayan insanın en azından bir defa da olsa ya duyduğu ya da söylediği bir cümledir bu. Oyunu oynarken karşıya gelen zarları gördükçe içinizden sessizce haykıracağınız cümle aynı zamanda. Oyundan bahsetmek gerekirse FRP oynayanların fazlasıyla iyi bileceği bir sistem üzerinden gidiyor Dice Mage 2. FRP oyunlarının vazgeçilmezi 6,10 ve 20’lik zarlar üzerinden oynanan oyunda sistem basit. Yüksek atan kazanır, durum böyle olunca oyun bir noktada tamamen şans faktörü üzerinden işliyor. Ancak olasılıklar manipüle edilebilen şeyler olduğu için eğer iyi bir strateji izlerseniz veya doğru adımları atarsanız zarları manipüle edebilmek mümkün. Şöyle ki, her tur iki taraf da alt tarafta yüz sayısı belli olan zarlardan atıyor ve yüksek puanı alan rakibine saldırıyor. Ancak 6’lık bir zarda çıkabileceğiniz en yüksek sayı 6 iken (doğal olarak) 20 lik zar atarak bu şansı “manipüle” edebilir ve daha yüksek bir miktar zarlayabilirsiniz. Ancak böyle dediğime bakmayın, kaç defa 20’lik zar ile 1 atmayı başardım. O yüzden siz siz olun 20’lik zarlara çok bel bağlamayın.

Dice Mage 2 in game

Zarların gücü adına!

Tabii ki oyunda sürekli düz zar sallamıyoruz, öylesi çok sıkıcı olurdu. Onun yerine Dice Mage 2 de ilerlerken zar sallayarak kutu açıyoruz, ancak bu sefer yüksek bir sayı yerine orada gösterilen sayı aralığını tutturmamız gerekiyor. O kutuları açtıkça yukarıda gördüğünüz gibi ekipmanlar düşürüyor ve gücümüze güç katıyoruz. Eğer daha düşük özellikte bir ekipman düşerse de elmas karşılığı satıp ya diğer eşyaları geliştirmek için gerekli olan sihirli toz ve elmas edinebilir ya da direkt olarak özel eşya düşüren kutudan açabilirsiniz. Oyun o konuda sizi para harcamaya çok itmiyor, çok fazla zaman ayırmayarak gayet güzel ekipmanlara sahip olabiliyorsunuz. Gandalf’dan Merlin’e bir çok ikonik büyücünün setini bulabilmek mümkün. Her ekipmanın da bir özelliği bulunmakta, genellikle set eşyaları üzerinizde olan her set eşyası başına ekstra bonuslar veriyor.

Bunun dışında oyun içerisinde de zarlarımızın özel güçleri var. Fotoğrafta gördüğünüz kitaplarınıza göre oyun arada sırada size belli büyüler veriyor, böylelikle rakiplerinize yıldırım çarpabilir, kendizini koruyabilir veya iyileştirebilirsiniz. Genel olarak FRP elementlerini fazlasıyla başarılı yansıtan bu oyunu Play Store ve App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Ayrıca eğer oyun ve uygulama haberlerinden ilk benim haberim olsun diyorsanız bizleri Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz. Şeytanınız bol olsun!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts