Tokyo Drift’in Bir Değişiği – Drifty Chase

Drifty Chase Logo

Selam olsun sana yarışçı! Nasılsın? Yeni bir oyun incelemesi ile daha karşınızdayız. Bugün, hızı ve yanlamayı sevenlerin seveceği bir oyun olan Drifty Chase hakkında konuşacağım. Oynanış mekanikleri olarak basit, ancak oynaması zor olan bu oyun size Tokyo Drift esintileri yaşatacak. Lafı çok uzatmadan isterseniz yazımıza geçelim.

Drifty Chase ile lastikleri yakmaya hazır olun!

Drifty Chase için belki de söylenebilecek en uygun sözlerden biri de yanık lastiklerdir. Oyunumuz bir banka soygunu sahnesi ile başlıyor ve bir anda sizi aksiyonun içine sokuyor. Arkamızda polis arabaları, önümüzde ise araçlarla dolu bir yol. Oyunun konusu da doğal olarak araçlarla dolu olan yolda çarpmadan sağ salim polislerden kaçmak. Buraya kadar oyun gayet basit duruyordur ancak işin zorlaştığı nokta ise arabaların düzensiz, farklı hızlarda ve farklı boyutlarda olmaları.

Drifty Chase in-game

Oyunda ilerledikçe bölge değiştiriyorsunuz ve bazı bölgelerin kendilerine has trafik akışları var (örneğin İngiltere gibi soldan). Bunların dışında oyunun teması olan “yanlama” da işi bir noktada zorlaştırıyor, çünkü her tarafı göremiyorsunuz ve bazı sokaklar çok genişken bazıları çok dar ve köşeyi döndüğünüz zaman karşınıza neyin çıkıp neyin çıkmayacağınızı kestirememek size bazen zorlu anlar yaşatıyor. Bunun dışında bazen dönüşünüzü tam kestiremediğinizden dolayı etraftaki binalara da çarpmanız olası.

Liderlik Senin Elinde !

Oyunun güzel yanlarından birisi de liderlik tablosunun ve liglerin bulunması. Oyunda para toplayarak değil, oyunda yaptığınız en yüksek yanlama sayısına göre puan alıyorsunuz, 5 tane ligi bulunan oyunda her ligin ilk üçü bir üst lige atlamaya hak kazanıyor. Yükselme şansı elde edenlere oyun içi para ve araba gibi şeyler sunan oyun böylelikle kendince güzel bir rekabet sunmayı başarmış. Bu arada yazıyı bitirmeden oyun içi para ile neler yapabileceğinden de bahsedeyim, oyun içi para ile belli başlı arabaları alabilir ve böylelikle kazandığın para miktarını daha da arttırabilirsin.

Drifty Chase
Drifty Chase
Developer: Crimson Pine Games
Price: Free
‎Drifty Chase
‎Drifty Chase
Developer: Crimson Pine Games
Price: Free+

Eğer siz de Drifty Chase gibi adrenalinin yüksek olduğu oyunlardan haberdar olmak istiyorsanız bizi Facebook, Twitter ve Instagram‘dan takip edebilir ve böylelikle en heyecanlı oyunlardan anında haberdar olabilirsin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler