Düşmana Korku Sal – Soul Knight

ChillyRoom’un geliştirdiği Soul Knight, içerisindeki bolca aksiyon ve iyi düşünülmüş RPG ögeleri ile bize güzel dakikalar sunuyor.
soul knight
Soul Knight

Merhabalar, yeni bir gün yeni bir oyun ile karşınızdayız! Bugün ChillyRoom’un yayınladığı ve geliştirdiği Soul Knight’ı tanıtacağız. Bir noktada daha önce incelemesini yaptığımız Shattered Pixel Dungeon oyununa benzeyen Soul Knight farklı olarak içerisindeki farklı elementler ile Pixel Dungeon’dan ayrılıyor. İsterseniz lafı çok uzatmadan incelememize girişelim!

Soul Knight Nedir?

Soul Knight, kahramanımızı seçip büyülü portallardan geçerek karşımıza çıkan her düşmanı elimizdeki balıktan kılıç ve niceleri gibi silahlarla patakladığımız bir oyun. Bu uğurda yanımıza aldığımız evcil dostumuz ve ücret karşılığı kiraladığımız paralı askerler ile dosta güven düşmana korku salıyoruz.

5_soul_knight
Soul Knight

Her oyun birbirinden farklı (çok fazla fark yok) zindanlarda, patlayan varillerden, zehirli kutulardan ve donduran tuzaklardan da kendimizi sakınmamız gerekiyor. İnternet gerektirmediği için metroda özellikle ilaç gibi gelen bu oyunun içeriğine gelin yakından bakalım.

Soul Knight ile Excalibur’u Bulmak!

Oyun içerisinde birden fazla şey barındırıyor, yani oyunumuz salt al eline silahı düşman öldür değil. Tamam, bu öldürme kısmı oyunun %90 lık bir kısmını oluşturuyor olabilir ancak bunların dışında yukarıdaki fotoğrafta da gördüğünüz slot makinesinde “kumar” oynayabilirsiniz. Kumar dediğime bakmayın, günümüzün baş ağrısı “loot box” muhabbeti gibi değil. Belli bir para yatırarak daha fazla para, yeni bir evcil hayvan vs. kazanma şansınız oluyor. Bunun dışında merdivenlerden aşağı inerek oyun boyunca bulduğunuz silahları gösteren bir galeriye gidebilir veya televizyonda reklam izleyerek para kazanabilirsiniz. Eğer diyorsanız ki ben işimi şansa bırakmak istemiyorum, sağ üst tarafta gördüğünüz kahverengi sandığı satın alarak (oyun içi para) oyuna direkt olarak güzel bir silahla başlayabiliyorsunuz. Bunun dışında oyun günlük giriş ödülü ile zaten sizi parasız bırakmıyor. Karakterlere gelecek olursak gördüğünüz gibi birbirinden farklı karakterler var. Bunların bazısı oyun içi para, bazısı ise ne yazık ki gerçek parayla alınabiliyor.

soul knight
Soul Knight

Peki karakterlerin ne özelliği var? Her karakterin kendine has can, defans ve özel gücü bulunuyor. Karakter çeşitliliği bana göre bir mobil oyun için gayet yeterli, gönül isterdi ki bazı karakterler sadece gerçek parayla alınamasın, hepsi alın teriyle edinilebilsin ancak yapacak bir şey yok sanırım. Reklam konusuna gelirsek açıkçası ben oyunu oynarken reklam konusunda bir sıkıntı görmedim, oyun öldüğünüzde veya para kazanmak istediğinizde size reklam soruyor, onun dışında size zorla izletilen bir reklama ben denk gelmedim. Reklamsız, üstüne iyi düşünülmüş bir oyun Soul Knight. Eğer internetsiz yerlerde oynayacak güzel bir oyun arıyorsanız ilaç gibi diyebilirim. Google Play Store ve App Store üzerinden indirilebilen Soul Knight benzeri oyunlardan haberdar olmak için Facebook ve Twitter’dan takip edebilir, mobil oyun dünyasına dair röportajlarımız ve video içeriklerimizden haberdar olmak istiyorsanız YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts