Empires and Puzzles: RPG Quest İnceleme

Puzzle RPG
Empires & Puzzles: RPG Quest İnceleme

Small Giant Games firmasının geliştirdiği Empires & Puzzles RPG Quest, hem RPG hem de Jewel oyunları tarzında bir oyun tadı veriyor. Kendinize ait kaleniz, yapılarınız ve kaynaklarınız bulunuyor. Bunları güçlendirerek daha iyi kahramanlar almak için sandıklar açıyorsunuz. Bu sayede savaşlarda daha güçlü oluyorsunuz. Hem hikâye modu hem de çevrimiçi oyuncularla beraber oynayabileceğiniz Empires & Puzzles RPG Quest mobil oyunu, kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyor. Hem Puzzle deneyimini hem de RPG deneyimini bir arada yaşatan Empires & Puzzles RPG Quest oyunu, elementleri de barındıran farklı bir strateji oyunudur. Örnek verecek olursak, ateş elementi su elementine dayanıksızken, toprak elementine karşı ise güçlüdür. Güçlü olduğu elemente göre iki kat hasar vermektedir. Buna dikkat ederek oynamanızda yarar var. Zaten oyunda savaştayken bunu rahatlıkla ekranda sol üst köşede görebileceksiniz. Siz de bu tarz mobil bulmaca oyunlarından hoşlanıyorsanız, mobil bulmaca oyun önerileri listemize göz atmayı unutmayın!

Empires & Puzzles RPG Quest Savaşları

Empires & Puzzles RPG Quest, online ya da hikâye modu ile savaşma imkânı sunuyor. Günlük görevlerin bulunduğu oyunda görevleri tamamlarsanız kahraman kartlarını barındıran özel paketler veriliyor. Kahramanların da elementleri olduğu gibi Puzzle oyununda eğer kahramanınızın olmadığı bir element kullanırsanız karşı tarafa neredeyse hiç hasar vermeyecektir. Bu yüzden 5 kahraman seçme hakkınız bulunuyor. Bu 5 kahraman farklı elementlere sahip olduğu zaman rakiplerinizi yenmeniz daha kolay oluyor. Rakiplerinizi kolayca yenmeniz için strateji oluşturmalı ve elementlerin zayıflıklarını bilmeniz gerekiyor. Buna göre daha kolay rakiplerinizi yenebilirsiniz.

Puzzle RPG
Empires & Puzzles: RPG Quest

Kahraman kartlarında enderlik seviyeleri yıldızlara göre belirleniyor. En güçlü kart 5 yıldız olurken, en zayıf kart 1 yıldız. Kahramanların seviyeleri hikâye modunda olan dünyayı keşfedip canavarları yenerek ya da PvP dünyada rakipleri yenerek yükselebiliyor. Bunun dışında aynı elementli fakat düşük seviyeli kartları birleştirmeniz durumunda daha hızlı seviye atlamak mümkün. Limit seviyeye geldiğinde ise aynı karttan limit seviyeye ulaşmış bir kart daha olursa yıldız seviyesi yükselecektir. Her kahramanın özel gücü bulunuyor. Bu özel güçleri Puzzle oyununda oynadığınız elementli taşları ile dolmasını sağlıyor. Dolduktan sonra rakiplerinize kullanabilirsiniz. Eğer rakibe dokunursanız sadece ona odaklı özel güç kullanacağını belirtelim. Ayrıca her kahramanın farklı özel gücü olduğunu da hatırlatalım.

Puzzle RPG
Empires & Puzzles: RPG Quest

Empires Puzzle oyununda ittifak seçeneği de bulunuyor. İttifaka girdiğiniz zaman haritada belirlenen Boss eventlerine girebilirsiniz. Bosslar daha fazla ödül ve XP verirken, hem oyuncular hem de ittifak güçlenmektedir. Bosslar ne kadar zorlaşırsa ödülü de o kadar fazla oluyor. Güçlü bir ittifaka katılırsanız ya da sıralamada diğer oyunculara saldırarak onlardan kaynak kazanarak daha da güçlenebilirsiniz. Oyunun mobil RPG oyunları kategorisinde yer almasının sebebi de bu özelliklerden kaynaklanıyor.

Empires & Puzzles RPG Quest Özellikleri

  • Onlarca farklı kahraman
  • Puzzle ve RPG oyunu bir arada
  • Strateji
  • Yüksek grafik ve ses kalitesi
  • Hikâye modu
  • Online mod
  • İttifak kurma – katılma
  • Arkadaşlarınızla beraber oynama
  • Krallık kurma, büyütme ve güçlenme gibi birçok özelliği bulunmaktadır.

Empires & Puzzles RPG Quest İndir

Empires & Puzzles RPG Quest mobil oyununu hem Android cihazlarda hem de IOS cihazlarda indirip ücretsiz oynayabilirsiniz. Birçok RPG oyunlarına göre farklı olan bu oyunu Bluestack 4 uygulamasında da oynamanız mümkün. Empires & Puzzles RPG Quest apk Google Play Markette ücretsiz bulunuyor. Bu oyunu 10 Milyondan fazla kişi indirirken 94 MB boyutu ve 4.4 Android sürümü ve üstü olan cihazlar ile uyumludur. IOS cihazlarda en düşük 9 sürümlü cihazlarda çalışmaktadır. Empires & Puzzles RPG Quest App Store marketinde 203,5 MB boyutunda olup en iyi strateji ve RPG oyunları arasındadır. Bluestack 4 için Empires & Puzzles RPG Quest apk mod sürümüne programdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler