En İyi Android MMORPG Oyunları

Android MMORPG

Android MMORPG oyunları oldukça eğlencelidir.  Sizleri binlerce insanla dolu geniş bir dünyaya sokma becerisine sahiptirler ve  sıkılmadığınız sürece yıllarca oynayabilirsiniz. Muazzam büyüklükte ki haritaları, ana ve yan görevleri ile sizlere oyunun başında keyifli saatler geçirtirken çok oyunculu olması, PvP, takım, clan, guild modları sayesinde sizi bir yandan da bu sanal dünyanın içinde sosyalleştirir.

Android MMORPG Oyunları

Deneyimler çeşitli Android MMORPG oyunları arasında farklılık gösterebilir.  Conquer Online, Eudeomons, Metin 2, World Of Warcraft, Flyff, Black Desert  gibi pek çok farklı oyun, oyuncularına farklı tecrübeler sunar. İyi bir MMORPG oyununun gerçek rengini göstermesi oyuncular açısından zaman alabilir. Zira çok fazla MMORPG oyunu mevcut olmasına rağmen büyük kısmı 8-10 yaşında eski teknoloji ve grafiklere sahip oyunlarken bir çoğu da pay2win olarak adlandırdığımız türden oyunlar. (Bilmeyenleriniz için Pay2Win oyunlarda ilerlemek ve başarılı olmak için düzenli olarak para harcamanız gerekir.)  Mobil dünya söz konusu olduğunda World Of Warcraft  gibi abonelik sistemi ile çalışan her anlamda başarılı sayılabilecek bir MMORPG oyununu bulmak zor olabilir.  Okuyucularımızdan gelen talep doğrultusunda Android platformunda yer alan pek çok Android MMORPG oyununu inceledik ve en içlerinden beğendiklerimizi listeledik.

Lineage 2: Revolution

Lineage 2: Revolution, mobildeki en yeni MMORPG’lerden biridir. Ancak bir çoğunuzun bildiği üzere Lineage 2 oldukça eski ve popüler bir oyun. Türünün gelmiş geçmiş en iyi örneklerinden bir tanesi. Olukça başarılı grafikler, tonlarca içerik ve gelişmiş mobil MMORPG kontrol araçlarına sahip bu oyun bazı benzersiz içeriklerde sunuyor. Oldukça epik sayılabilecek 50-vs-50 Fortress Siege modu gibi. Görevler, klanlar ve klanlara katılma ve daha fazlası gibi olağan şeyleri yapabilirsiniz. Bu bir freemium oyun dolayısı ile oyun içinde hızlı ilerlemek için bir takım harcamalar yapmanız gerekebilir ancak hiç harcama yapmadan da uzun süreler keyif alarak oynayabilirsiniz.

AdventureQuest 3D MMO

Artix Entertainment LLC tarafından neredeyse tüm platformlar için yayınlanan oyun son dönemde oldukça popüler hale gelmeye başladı.

Rastgele yaratılan zindanlarda gerçek zamanlı dövüşler yapabileceğiniz ve maceralar yaşayabileceğiniz oyun gerçek bir çapraz platform desteği sunuyor bu sayede ister PC başında ister mobil cihazlarınızdan sürekli olarak oyuna girebilir ve karakterinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Oyunda arkadaşlar edinebilir ve gerektiğinde beraberce zindanlara ve rakiplerinize akınlar düzenleyebilirsiniz.

Oyunda değişik emojileri de kullanabildiğiniz bir sohbet modülü mevcut. Ayrıca bir yerden bir yere hızlı ulaşım için çeşitli binekler edinebilirsiniz. Zaman zaman yapılan canlı etkinlikler ile pek çok oyun içi ödül ve eşya kazanmanız da mümkün.

World of Prandis (OpenWorld MMORPG)

Prandis dünyası yeni bir MMORPG değil. Aslında diğer platformlarda oldukça  popüler. Ancak, mobil versiyonu oldukça yeni sayılır. Oyunda basit 3D grafikler, oynamak için iki bölge, PvP, baskınlar, loncalar, partiler ve hatta bir sevgili sistemi bulunuyor. Oyun, ırklar yerine kabileler kullanıyor, ancak üç tane içeriyorlar. Ayrıca toplam altı sınıf var. Diğer platformlardaki popülerliği, öyle sanıyoruz ki mobil bir oyun geliştirme ihtiyacını doğurdu. Oyunu deneyimlerken tecrübe edebildiğimiz kadarıyla Android versiyonu PC versiyonuna yakın bir deneyim sunuyor.

Warspear Online (MMORPG, RPG, MMO)

Warspear Online, uzun zamandır var olan ve başarılı dinamiklere sahip, kaliteli MMORPG oyunlarından bir tanesidir. Çıkış yaptığı günden bu yana oyun evreni bir hayli genişledi. Oyunculara zengin bir içerik sunan Warspear Online  1500’den fazla görev, 150 başarı, beşe kadar pvp modu ve daha fazlası ile birlikte geliyor. Karakter yaratma seçenekleri de oldukça zengin. Dört ana sınıf, iki ittifak ve 12 karakter sınıfı arasında seçim yapabileceksiniz. Kendi ekipmanınızı yapmanıza olan sunan oyunda uygulama içi satın almaları da kullanabilirsiniz.

Crusaders of Light

Crusaders of Light yeni sayılabilecek MMORPG’lerden biridir. En temel MMORPG elemanlarına sahip olarak sunulan oyunu biz başarılı bulduk. 40 kişilik loncalar, görevler boyunca 300 saat oyun oynama, toplanacak tonla teçhizat, çeşitli sosyal unsurlar ve daha fazlası oyuna dahil edilmiş. Aynı zamanda bir ve bir, üç ve üç, beş vs beş PvP modu sunulan oyun rekabeti üst seviyeye taşıyor.  Henüz çok yeni bir  oyun ve ilerleyen dönemde şimdi ki başarısını sürdürüp sürdürmeyeceğini bilemiyoruz bu nedenle oyunu fazla şişirmek istemiyoruz. Şimdilik en azından denemenizi tavsiye edebileceğimiz oyunlardan bir tanesi.

 

Dungeon Hunter 5 – Aksiyon RPG

Sanıyorum ki bu oyunu bilmeyen, duymayan yoktur. Dungeon Hunter 5, mobil cihazların en başarılı MMORPG oyunlarından bir tanesi. Öncüllerin ayak izlerini takip eden oyunda, geniş bir kampanya modu, tamamlanacak çok sayıda görev, üç oyuncuya kadar eşli mod ve 1000 farklı item bulunuyor. Oyuncunun ilgisini canlı tutmak için günlük ve haftalık etkinlikler içeren oyunun bize göre en büyük handikapı freemium stratejisidir. Gameloft, oyuncuları uygulama içi satın almalara yönelmeleri için gerçekten çok zorluyor. Oyuncularının bir kısmını fazlasını kendinden soğutacak kadar kötü. Aksi takdirde, oyun gerçekten son derece keyifli.

Heroes of Incredible Tales (HIT)

HIT, en başarılı Android MMORPG’lerinden biridir. Çoğu MMORPG gibi, bir karakter oluşturabilir ve diğer oyuncularla birlikte devasa bir dünyayla etkileşime girebilirsiniz. Unreal Engine 4 tarafından desteklenen oyun, basit kontroller, baskınlar, görevler ve başarılı grafikler sunuyor. Geliştiriciler, oyunu yeni içerikle sürekli güncelleyerek başarılı bir iş ortaya çıkarıyorlar. Oyun için istenen minimum sistem gereksinimleri de oldukça makul giriş seviyesi cihazlarda dahi çalışabiliyor. Tabii her oyunda olduğu gibi bu oyunda da bazı sorunlar mevcut mesela PvP mücadelelerinde yaşanan bazı dengesizlikler zaman zaman keyif kaçırabiliyor. Onun dışında oyun gerçekten iyi.

RPG Toram Online

Toram Online, ilginç bir şekilde yazar kadromuzun favorileri arasına girdi. Sınıf sistemi olmayan oyunda herkes uygun gördükleri şekilde doldurabilecekleri yetenek ağaçlarına sahip. Bu sayede zengin bir karakter yaratma ve gelişme imkanı sunulmuş. Ayrıca silahları özelleştirme ve yeteneklerini değiştirme özellikleride oyuna çeşitlilik katıyor. Belki de gördüğümüz en özelleştirilebilir MMORPG oyunlarından biri olmaya aday. Grafikler ve oyun bize Final Fantasy oynadığımız hissiyatını verdi. Ayrıca, ko-op oynama seçeneği olan bir  moda da sahip oyun bu özelliği ile arkadaşlarınızla eğlenceli saatler geçirmenize olanak sağlıyor. Mobil platformlarda bu tarz bir MMORPG bulamanız son derece güç. Yine de, oynarken bazen hata ve bağlantı sorunları ile karşılaştık. Gelecek güncellemeler ile düzeleceğine inanıyoruz. Umuyoruz yanılmayız zira oyunu çok sevdik.

School of Chaos Online MMORPG(Beta)

Zorbalığın iyi olduğu ve okul bahçesinde savaşmanın teşvik edildiği bir dünya düşünün. Lisenin telaşlı sosyal yaşamını bir hapishanenin atmosferik gerginliği ile birleştirerek sunan oyun değişik bir atmosfer sunuyor. Yapılması gereken tonlarca göreve karşı  çoğu MMORPG’den farklı olarak, kendi görevlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Özelleştirilebilir bir karakteriniz, öğrenebileceğiniz çeşitli dövüş hareketleri olacak ve klan savaşlarına katılacaksınız. Tabii önce bir klana dahil olmalısınız. Bu türdeki diğer oyunlardan çok farklı dinamiklere sahip oyun en azından bir kaç gün denenmeyi hak ediyor. Belki de çok seveceksiniz.

Order & Chaos 2: 3D MMO RPG

Order and Chaos Online 2, Android platformunda bulabileceğiniz en popüler ve başarılı MMORPG’lerden biridir. Oyuna başladığınızda karakterinizi yaratmak için için beş farklı tür ve beş karakter sınıfı bulunuyor. Bu oyunun normalde alıştığımızdan daha fazla karakter özelleştirmesi sunduğu anlamına geliyor. Ayrıca, tonlarca görev, yardımcı mod ve normal PvP modu içeren oyun bir de açık artırma evi aracılığıyla ticaret sistemi içeriyor. Beğenmediğimiz ya da zayıf bulduğumuz yanları ise açık dünya konseptiyle  çelişen katı bir enerji sistemine sahip olması ve dağınık hatta karışık diyebileceğimiz kullanıcı arayüzü.

Android MMORPG listemiz bu kadardı. Mobil oyun önerileri sayfamızdan birçok kategorideki oyun önerilerimize göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler