Yeni Başlayanlar İçin EvilBane Kuzgunların Yükselişi

EvilBane

EvilBane’de Kuzgunlar Yükseliyor! 

Rol yapma oyunlarına mobil platformda devam eden okurlarımıza müjdemiz var! EvilBane Kuzgunların Yükselişi‘ne tanıklık edecek yeni oyuncular için dev bir rehber sizleri bekliyor! Dev rehberimize başlamadan önce Evilbane’in ilk duyurulduğunda 700.000’den fazla ön kayıt alan devasa bir mobil aksiyon / rol yapma oyunu olduğunu vurgulayalım.

Irk ve Sınıf sistemi yok!

Oyunda belirli bir sınıf sistemi yok! Evet, kulağa tuhaf gelecek ancak EvilBane’de sınıf sistemi bulunmuyor. Kullandığınız silaha göre yeteneklerimiz belirleniyor, örneğin buzul silah kullanıyorsak buz hasarı veren yetenekler kazanıyoruz, yazının devamında buna daha detaylı şekilde değineceğim için şimdilik es geçiyorum. Irk ve sınıf seçimini yapmak yerine oyundaki 4 farklı karakterden birini seçerek oyuna dalıyoruz.

EvilBane
Küçük Şeytan Lilith!

Hikayesiz Oyun Olmaz

Her oyunda olduğu gibi, bence, bir oyunu oyun yapan hikayesidir. Bazı oyun türlerinde hikaye aşamasının üzerinde çok durulmaz, bazılarında ise hikaye sakız gibi sündürülür ve bitmek bilmez. EvilBane ise hikayeyi uzun tutmasına rağmen oyuna eklediği otomatik savaş modu ile sizi fazla uğraştırmıyor. Üstüne üstlük hikaye görevleri size ödül olarak efsanevi silah ve ekipmanlar veriyor.

3 sezonluk bir hikaye var gibi gözüküyor, henüz hikaye modunu tamamlamış değilim. 4. sezondan haberdar olmak için Facebook sayfamızı takipte kalın! Çok fazla spoiler vermeden ana hatlarıyla hikayenin 1. sezonu şu şekilde; Baş düşman Lucifer bizim arkadaşımız -aynı zamanda ustamız- Dominion’ı öldürür ve kahramanımız ise intikam yolculuğuna çıkar. Yolculuğunda kurtardığı köylülerden bilge bir sihirbaz olduğunu duyar ve onu bulmaya çalışır. Bilge sihirbaz karakterimizi 20 yıl öncesine götürecek bir portal açabileceğini söyler, bunun karşılığında ise bir kolyeyi getirmemizi ister. Hikayemiz böyle başlıyor ve devam ettikçe şaşıracağınız olaylar olacağından spoiler vermemek adına hikaye anlatımını burada sonlandırıyorum.

Karakterlerle Tanışın!

Oyunda ana hikayeyi 4 farklı karakteriniz ile oynayabiliyorsunuz. Oyun içi altın çok düşük bir ücret (10.000 altın) ödeyerek tek hesapta 4 karakteri de alıp kullanabilirsiniz. Karakter demişken, çoğu oyundan aşina olduğumuz büyücü gibi bir sınıf olmaması bazı oyuncuları üzebilir. Karakterlerimizi tanıyalım:

Küçük Şeytan Lilith

EvilBane

Oyuna sonradan eklenmesine rağmen benim ilk karakterim Lilith olduğu için tanıtıma onunla başlamak istedim. Elindeki mızrak ile çevik, suikastçi olarak gözükmüştü ilk görünüşte. Boyuna aldanmayın, zindanlarda -özellikle de zaman kısıtlamalı zindanlarda- çok hızlı bir şekilde düşmanlarını avlaması ile benim göz bebeğim olmuştu. Küçük şeytan en son gelen karakter olduğu için henüz hikaye moduna erişilemiyor ancak tamamlandığında haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Kılıç Şövalyesi Luke

EvilBane

Savunma – saldırı oranları dengeli olan yakışıklı karakterimiz. Kullandığınız silah ve aksesuarlar ile dilerseniz ölüm saçan savaş makinesi, dilerseniz ölümsüzlüğe oynayabilirsiniz. Bence Pvp için ideal bir sınıf, görevler ve zindanlarda kılıç – kalkan ile ilerlemek ilk karakterim Lilith’e göre bana yavaş geldi. Daha sonra silah slotuna ok ve yayı aldığımda daha seri şekilde zindan kestiğimi fark ettim. Her rol yapma oyununda söylediğim gibi ekipmanlar oyunu daha çok etkiliyor, karakterler değil. Yani istediğiniz karakterle ekipmanları ayarlayarak farklı oynayış türleri keşfedebilirsiniz.

Elf Prensesi Khara

EvilBane

Siz de rol yapma oyunlarında suikastçilik üzerine oynuyorsanız Khara tam size göre. Lilith ile Khara’nın karşılaştırmasını yapmak istemiyorum, iki karakteri de deneyerek kendinize en yakın olan ile ilerlemeyi seçmenizi öneririm. Elfler birçok oyunda karşımıza bilgeliğin temsilcisi olarak büyücü veya mana kullanan sınıflar olarak çıksa da Khara bu zinciri kırmak için üretilmiş kaftan bir karakter. Klasik elflerin tam aksine Khara, çevikliğin sembolü olarak karşımıza çıkıyor.

Canavar Partiarch Vango

EvilBane

Saf güç diye birşey duymuş muydunuz? Vango yavaş ama kuvvetli saldırıları ile rakiplerini devirmeye geliyor! Luke’da olduğu gibi ekipmanlarınıza göre saldırınızı veya savunmanızı geliştirebilirsiniz. Kocaman bir baltayı tek elle düşmanlarınızın üstüne savurmak gibisi yok! Bazı oyuncular eline dev bir top alıp rakiplerini uzaktan yere sermek için can atıyor olabilir. Dev bir kılıçla da bu işi yapabilirsiniz.

Silahlar ve Ekipmanlar

Oyunda silahlar ve ekipmanlar için 7 farklı nadirlik derecesi var. Doğal olarak, birçok oyundan da aşina olduğumuz gibi daha nadir eşyalar daha yüksek etkilere sahip. Ekipman ve silahların nadirliğini artırmak için oyuna demircilik sistemi eklenmiş. Demircilik ile silah ve ekipmanlarınızı geliştirebilirsiniz.EvilBane

Demircilikle yapabileceğimiz şeyler:
Seviye Yükseltme: Diğer ekipmanları veve tecrübe kürelerini kullanarak silahınızın veya ekipmanınızın seviyesini artırabilirsiniz.
Birleştirme: Maksimum seviyeye (30. seviyeye) ulaşan 2 silah veya ekipmanın birleştirilerek daha nadir bir silah veya ekipman elde edersiniz. Ancak birleştirme ile ürettiğiniz silah ve ekipman tamamen rastgele oluyor.
Geliştirme: Maksimum seviye 30’a ulaşmış ekipman ve silahlar için Cennet Taşı kullanarak nadirlik derecesini artırabilirsiniz.
Limit Kırma: 2 aynı silah veya ekipmanın birleşerek maksimum seviye limitinini 30’dan 40’a kadar artırabilirsiniz.
Alt Değer Yenileme: Herhangi bir silah veya ekipmanınızın verdiği etkiyi değiştirmek için Yenileme Parşömenleri kullanabilirsiniz. Örneğin silahınız %10 ateş hasarı veriyorsa onu buz hasarına veya kritik hasara çevirebilirsiniz.

EvilBane

Üretim: Tarifini bildiğiniz ve malzemelerini topladığınız bir silah veya ekipmanı üretebilirsiniz. Üretilen silah ve ekipman tariflerin nadirliği kadim seviyesinde oluyor.
Güçlendirme: Güçlendirme taşlarını kullanarak silahınızı veya ekipmanınızı güçlendirebilirsiniz. Pvp oyuncuları için mutlaka yapılması gerektiğini düşünüyorum, pvp’de yüzdelik hasar artışı gibi etkiler sağlıyor.
Ekipman Parçalama: Güçlendirme taşı elde etmek için elinizdeki destansı ve üzeri kalitedeki ekipmanları parçalayabilirsiniz.

EvilBane

Peki ya Pvp?

Oyunda belli bir seviyeden sonra Lonca savaşları ile 3v3 savaşlara girebilirsiniz. Teke tek oynamak isterseniz seviye 27’de arena modunda diğer oyunculara karşı kendinizi test edebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda her karakter için daha detaylı Pvp ve Lonca savaşları ile diğer oyunculara karşı nasıl zaferler kazanabileceğinize değineceğim. EvilBane yazılarımızı kaçırmamak için Facebook, Twitter, İnstagram ve YouTube üzerinden bizleri takip etmeyi unutmayın!

Oynadıkça Kazanıyorsunuz!

EvilBane size sürekli ödüller, oyun içi ekipman ve silahlar gibi birçok içerik yolluyor. Sadece günde 1 saat oyunda kalarak (10’ar dakika aralıkla) Giriş Zamanı Ödülü kazanıyorsunuz. 12 saatte 1 kere antrenman’dan bedava seviye atlamanızı sağlayacak tecrübe geliyor. Zindanda 10 dakika boyunda yol aldıktan sonra yüz binlerce altın kazanıyorsunuz. Hikaye modundan Efsanevi ve Destansı silah ve ekipman alıyorsunuz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler