Faraway 3: Arctic Escape İncelemesi

Faraway 3: Arctic Escape
Faraway 3: Arctic Escape

Faraway 3: Arctic Espace oyununu sizler için inceliyoruz. Serinin üçüncü oyunu olan Faraway 3: Arctic Escape oyununda bizleri ne bekliyor?

10 Sene Önceki Gizemi Çözmeniz Gerekiyor

Mobil platformlardaki bulmaca oyunlarının gelişiminden elimizden geldiğince her fırsatta bahsediyoruz. Oyun algısı gün geçtikçe gelişmekte ve değişmekte. Değişen estetiğinin bu türdeki oyunlar özelinde de etkisini gösterdiği ve yeni nesil bulmaca oyunları olarak adlandırabileceğimiz oyunlar arasında olan Faraway 3: Arctic Escape incelemesi ile sizlerin karşısındayız.

Faraway 3: Arctic Escape, adından da anlaşılacağı üzere serinin 3. oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İlk oyunun çölde, ikinci oyunun ormanda geçtiği macerada kendinizi bu kez karlı bir atmosferin içerisinde buluyorsunuz. Serinin ilk oyun itibariyle temelini oluşturan hikaye burada da devam etmekte. Ayrıca ilk iki oyununda yakalanan başarı ve sunulan deneyim şüphesiz ki bu oyunda da devam ediyor.

Faraway 3

Oyunun hikayesi ise şu şekilde: Babanız 10 yıl önce tapınak harabelerinde kayboluyor ve siz de yıkılan sütunların arasında, çağın ötesinde bir teknolojiyi kullanıp, bulmacaları çözerek 10 yıl önce neler olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz.

Hal böyleyken mistik bir atmosfer içerisinde etrafınızdaki bulmacaları çözerek çıkış kapısının kilidini açıp bölümleri geçmek için çabalayacaksınız.

Faraway-3-Arctic-Escape

Faraway 3: Arctic Escape Oyununda Sizleri Ne Bekliyor?

Oyunun en güzel yanı, sizi sabit bir şekilde tutarak önünüze bulmacaları getirmemesi. Tam tersine sizlere bir hareket alanı ve bakış açısı sunan Faraway, etrafınızdaki her objeye şüpheyle bakmanızı istiyor. Bazen testileri kırıp içindeki ipuçlarını toplamanız gerekirken bazen de belli bir mekaniği olan aygıtların çalışma prensiplerini çözmeniz bekleniyor. Aynı zamanda yine bazı objelerin ya da bölmelerin içinde babanızdan kalan notlar da bulunuyor. Bu notlar da oyun boyunca size oldukça yardımcı oluyor.

Grafiklerin etkileyiciliği ve müziklerin o mistik havaya sokan ağır tınıları eşliğinde sizi oldukça keyifli bir bulmaca oyunu bekliyor.

Oyunu yüklediğiniz anda direkt maceranın içine atılıyorsunuz. Ekranın ortasında bulunan zaman makinesi gibi olan nesneye dokunarak ilk bölüme gidebilirsiniz. Oyunun hemen hemen her yerinde işinize yarayabilecek bir not, bir eşya bulmanız mümkün. O yüzden etrafta göreceğiniz vazoları kırmayı unutmayın.

Grafiklere hayran kaldık desek yeridir. Grafiklerin herhangi bir şekilde gözü yoracak şekilde olmasından kaçınılmış sade ve şık oluşuyla oyun severlere oldukça hoş bir görünüm sunuyor. Oyun içi müzikler de bir hayli titizlikle seçilmiş olmalı çünkü müziğin o ahengi sizi alıp içine çekiyor ve adeta başka diyarlara doğru yola çıkıyorsunuz. Bu yüzden oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiğini bazen anlamayabilirsiniz.

Ancak söylememiz gereken bir şey var. Faraway 3: Arctic Escape oyununun sadece 9 bölümünü ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Tüm bölümleri açıp maceraya kaldığınız yerden devam etmek isterseniz 21,99 TL ödeyerek oyunu satın alıp oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Faraway 3: Arctic Escape oyunuyla farklı serüvenlere atılmak istiyorsanız Google Play Store ve Apple Store mağazalarını ziyaret ederek indirebilirsiniz.

Ä°lgili resim

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler