Fetih: Altın Çağ İnceleme

fetih

IGG.COM‘un sunduğu gerçek zamanlı strateji oyunu olan Fetih: Altın Çağ oyunu ile karşınızdayız. Orta çağ temasına uygun grafikleriyle karşımıza çıkan oyun, yapısı itibarıyla Osmanlı dönemi padişahlarıyla ilgili bir konu barındırıyor. Amacımız, tahta çıkışımız ardından çökmek üzere olan imparatorluğa güç katmak ve diğer imparatorluklara kim olduğumuzu göstermek. BlueStacks 4 ile PC’de oynayabileceğiniz oyuna dair ayrıntılı bilgiyi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

fetih
Kahraman arenası binası ile açtığımız bir kahraman.

Fetih: Altın Çağ Hikaye

Fetih: Altın Çağ, Osmanlı dönemindeki bir imparatorluğun saldırı altında kalması ve gücünü yavaş yavaş kaybetmesi üzerine kuruluyor. Şehri sonradan bizim yönetmemizi hesaba katmazsak oyun başında akıl hocamız diyebileceğimiz başka bir padişah yaşıyor. Padişahın şehirden ayrıldıktan sonra şehre birçok düşmanın saldırması ve padişahın bu sırada zehirli bir ok tarafından suikaste kurban gitmesi ile işler daha da karışıyor. Şehre geri dönen padişah, yatağında yatarken son nefeslerinde bizimle konuşuyor ve son bir kez bize sarılmak istiyor. Bu sırada zehre yenik düşen padişah kollarımızda hayata veda ediyor ve yeni padişah olarak tahta çıkıyoruz. Tahta çıkmamız ile imparatorluğu geçmiş zamanlardaki gibi daha güçlü bir şekle sokmaya ve padişaha suikast düzenleyenleri bulmaya yemin ediyoruz. Hikayemiz bundan sonrasında şehrimizdeki binaların seviyelerini yükseltmeye, güçlü bir ordu kurmaya ve seferlere çıkmaya dayanıyor. Bu serüveninize bilgisayarda başlamak veya devam etmek için BlueStacks 4’ü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

fetih
Piyade Kampı ile üretmek istediğimiz bir birliği seçebiliyoruz.

Oynanış

Padişah olarak şehrimizi yönettiğimiz Fetih: Altın Çağ oyununda verdiğimiz sözü yerine getirmek için güçlü bir orduya sahip olmamız gerekiyor. Bunu başarmak için ise birçok faktörü göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Bina seviyelerimiz, kaynak üretimi ve seferler gibi farklı alanlarda gelişmemiz gereken unsurlar öncelikle oyunun başındaki eğitimde bize birer birer anlatılıyor. Sefere gitmek için ordu gerekiyor, ordu için bina ve kaynak ihtiyacımız doğuyor. Seferler, içinde mini haritalar barındırmasıyla ve oyun başında yeni kahramanlar elde edebilmemiz ile ordumuzu güçlendirmeye olanak sağlıyor. Tabii kahramanlarımızı sadece seferlerden elde etmiyoruz. Kahraman Arenası adındaki bina ile bir miktar kaynak karşılığında yeni bir kahraman açabiliyoruz. Kahramanların her biri farklı bir amaç güdüyor. Örneğin, bir kahraman arka cephede savaşmaya müsait iken, diğer kahraman düşmanın ön cephesini yarmak amacıyla kullanılabiliyor.

Kaynaklar söz konusu olduğunda oyun bize farklı çeşit kaynakları birçok yoldan sunmayı başarıyor. BlueStacks 4 ile oynayabileceğiniz oyunda seferlerden kaynaklar elde edebileceğimiz gibi şehir dışına konumlandırdığımız tarlalar, kereste fabrikaları ve maden cevheri binaları da temel kaynak elde etme yöntemlerinden biri oluyor. Bunun dışında şehrimizde bir Dilek Taşı binası bulunuyor. Bina içerisine girdiğimizde oyun bize belirli sürelerde belirli sayıda hak tanıyor. Bu haklarımızı kullanarak Dilek Taşı binasından istediğimiz kaynağı istediğimiz miktarda temiz edebiliyoruz.

fetih
Yaptığımız seferleri canlı olarak izleyebiliyoruz.

Gelişim ve Seferler

Oyunda ayrıca bir binaya odaklanmak diye bir şey yok. Bazen bir binayı yükseltmek için öncelikle sizden diğer binayı yükseltmeniz istenebiliyor. Bu bir bakıma oyuncunun yararına işliyor çünkü oyun sizi dengesiz büyütmek istemiyor. Bir kolunuzun büyük diğerinin küçük olması durumunda güçlü bir imparatorluk kurmak düşünülemiyor. Şunu da söylemeden geçmemek gerek, oyun size bu mekaniği hikaye tarzında sunuyor. Görevlerden oluşan hikaye, oyunda güçlü bir imparatorluk kurmak için bize yol gösteriyor. Bu sırada ise bizden bir binayı yükseltmemizi veya belirli bir miktarda kadar ordu üretmemizi isteyebiliyor.

Seferler ise kendi içinde yine bölümlere ayrılıyor. Portal adlı binamıza tıklayarak çıktığımız seferde aslında birçok bölüm olduğunu görüyoruz. Bu bölümlerin her birine tıklayarak girdiğimiz seferlerde öncelikle bir takım kombinasyonu hazırlamamız gerekiyor. Bu noktada takım kombinasyonlarımızı düzgün ve özenli bir şekil yapmamız gerekiyor. Eğer yapmazsak alt edemediğimiz bir düşman birliği bozguna sebep olabiliyor. Şöyle ki oyunda 4 farklı birim bulunuyor. Ön cephe, atlılar, okçular ve mancınıklar diyebileceğimiz birliklerimizin her biri farklı bir düşman birliğine karşı güç üstünlüğü sağlıyor. Bu yüzden sahip olmadığımız bir birliğe eş değer olabilecek düşman birlik bize zorlu dakikalar yaşatabiliyor.

fetih
Şehrimizi güçlendirmek için hikaye şeklinde sunulan görevler.

Fetih: Altın Çağ İndir

Gerçek zamanlı strateji oyunu olan Fetih: Altın Çağ oyunu bizi Osmanlı dönemlerine tekrar döndürüyor. Güçlü bir padişah olarak imparatorluğu tekrar eski hale getirmeyi amaçladığımız oyunu BlueStacks 4 ile PC’de tamamen ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorular hakkında yanıt almak isterseniz, BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts