Hoplaya Zıplaya! – Flipping Legends

flipping legends

Merhabalar! Yeni bir gün yeni bir oyun incelemesi ile daha karşınızdayız, bugün konuğumuz olan Flipping Legends aslında bize hiç yabancı olmayan bir geliştiriciden. Alto’s Adventure , Road to Be King ve Ready,Steady, BANG oyunları ile telefonlarımızı şenlendiren Noodlecake yapımı bir oyun. Mekanik olarak fazlasıyla eğlenceli olan ancak yine de bir noktada fazlasıyla zorlayıcı olan bu oyuna gelin yakından bakalım!

Flipping Legends in game

Hoplayıver Çekirge:

Flipping Legends tam olarak hoplayıver çekirge oyunu desem yanlış olmaz sanırım. Oyunumuzun amacı fotoğrafta da gördüğünüz kareler üzerine sadece çapraz olarak zıplayarak ilerlemek. Zıplayışınız sırasında önümüzdeki düşmanları ezmek ve altınları toplamak asıl amacımız iken tuzaklardan da kaçınmak doğal olarak hayati. Üst tarafta gördüğünüz kalp şeklindeki bar ise bir bakıma süremiz, düşman öldürdükçe süreyi arttırıyoruz o yüzden yavaş yavaş gitmek bir noktadan sonra bir seçenek değil ne yazık ki böyle olunca iş tamamen reflekslerinize ve el göz koordinasyonunuza kalıyor. Alt kattaki mavi ve mor şeyler ise karakterimizin özel gücü diyebiliriz, zaman içinde kendi kendine dolan bu bar mor kısım dolduğunda o karakterin en güçlü yeteneğini mavi olan ise bir kare geri zıplamanıza olanak sağlıyor, böylelikle kendinizi stratejik olarak daha iyi konuşlandırabiliyorsunuz. 

 

Flipping Legends in game

Flipping Legends ne vaat ediyor?

Oyun öncelikle fazlasıyla hızlı, herhangi bir enerji gerektirmediği için istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Oyunun kendi seviye sistemi var, seçtiğiniz karaktere göre o karakteri seviye atlatabiliyorsunuz. Seviye atlayınca karakterin yetenek ağacından yetenek alıyor ve böylelikle oyunda daha rahat bir biçimde ilerleyebiliyorsunuz. Bu geliştirmelerin arasında özel güç barınızı daha hızlı doldurma, yeteneklerinize özellik ekleme vs. gibi şeyler bulunuyor. Onun dışında oyun içerisinde bulacağınız kalkan ile yiyeceğiniz bir hasardan korunabilir, mor iksirimsi şey ile de özel güç barınızı doldurabilirsiniz. Ancak oyunun günahları yok değil, öncelikle fazlasıyla reklam izletiyor. Ancak bunu her oyunun sonunda değil, kutular sayesinde yaptırıyor şöyle ki oyun içerisinde bulduğunuz veya oyunun size verdiği bedava kutuları açmak reklam ile oluyor ve bir noktadan sonra art arda 4-5 reklam izlemek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu kutuların içinden ise karakterler için kostümler, deneyim arttırıcı ve oyun içi para çıkıyor. Genel olarak eğlenceli olsa da bu kadar reklam izlemeyi zorunlu tutmak canınızı sıkabiliyor. 

Toparlayacak olursak:

Eğer hızlı, eğlenceli ve internet gerektirmeyen bir oyun arıyorsanız Flipping Legends güzel bir alternatif oluşturuyor. Eğer kutu açmak için para ödemektense reklam izlemeyi tercih ederim diyenlerden iseniz bu oyun sizin için pek sıkıntı çıkartmayacaktır. Oyunu Google Play Store ve App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler