Game of Thrones Beyond the Wall – Duvarın Ötesinde Yaşam!

Game of Thrones Beyond the Wall, iOS ve Android platformlarda yayınlandı. Orijinal hikayenin 48 yıl öncesine dayanan oyunun olumlu ve olumsuz yönlerini ele aldık.
Game of Thrones Beyond the Wall

Game of Thrones Beyond the Wall, dizide anlatılan hikayenin 48 yıl öncesinde geçen sıra tabanlı bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Hiçbir şey bilmiyorsun Jon Snow!

2011 yılının Nisan ayında tüm dünya, belki de farkında dahi olmadan bir efsanenin doğuşuna tanıklık etti. 8 yıl boyunca hayatımızın adeta bir parçası haline gelerek, dizi tarihine adını altın harflerle yazdıran Game of Thrones, hepinizin bildiği üzere 2019 yılı Mayıs ayı itibarıyla ekranlara veda etti. Bu durum, hayranları için büyük bir üzüntü yaratırken, hiç izlemediği veya beğenmediği halde Game of Thrones muhabbetinden bunalanları da bir o kadar sevindirmişti.

Game of Thrones Beyond the Wall
Game of Thrones Beyond the Wall

Game of Thrones Beyond the Wall Oyununun Olumsuz Yönleri

Spin-off projelerin yayınlanma süresiydi, her ne kadar büyük zevk verse de eski bölümleri tekrar tekrar izlemenin verdiği sıkıntıydı derken oyun, tam da zamanında imdadımıza yetişti. İmdadımıza yetişti yetişmesine ama üzücü haberi baştan vermek istiyoruz; çünkü, dizinin final sezonunda yaşanılan hayal kırıklığının bir benzeri, aylardır beklediğimiz bu oyunda da yaşadık. Her şeyden önce böylesine fantastik bir evren ve görsel şölen sunan hikayenin grafik kalitesinin ağızları açık bırakacak derecede olmasını beklerdik fakat ne karakter tasarımları ne de genel grafik kalitesi hiç de tatmin edici değil. Bunun yanı sıra, sinematik bölümlerde karakterler sadece ağızlarını oynatıyorlar. Yani herhangi bir seslendirme yapılmamış ve alt yazıları takip etmemiz isteniyor. Bu da tahmin edeceğiniz üzere oyuncuyu hiçbir şekilde o atmosferin içine çekmiyor.

Game of Thrones Beyond the Wall
Game of Thrones Beyond the Wall sıra tabanlı strateji oyunu

Oyunun Olumlu Yönleri

Oyuncuları incelerken olumsuz özellikleriyle başlamak pek huyumuz değildir. Ama söz konusu Game of Thrones olunca eleştiri oklarımızı baştan yöneltip kurtulalım dedik. O yüzden daha da can sıkmadan gelin, hem oyun yapısına hem de biraz da olsa olumlu taraflarına bakalım. Hikaye, Westeros‘u Ak Gezenlere karşı savunmak için Gece Nöbetçilerinin komutasını devraldığımız bir kurgu üzerine oturtulmuş. Az önce de söylediğimiz gibi sıra tabanlı strateji olarak tasarlanan bir oyun. Savaş alanında sıra size geldiğince önce karakterinizi seçip, hareketleneceği yeri belirliyor, ardından da düşmanlardan hangisine, nasıl saldıracağınızı seçiyorsunuz. Bu şekilde karşı tarafı yenilgiye uğratmaya çalışıyorsunuz.

Game of Thrones Beyond the Wall
Oyunda favori Game of Thrones karakterinizi seçerek oynayabilirsiniz.

Game of Thrones Beyond the Wall orijinal hikayenin 48 yıl öncesine dayanıyor

Oyun, dizide anlatılan hikayenin 48 yıl öncesinde geçiyor ama hikaye, orijinaliyle hemen hemen uyumlu şekilde ilerliyor. Bu yüzden de Jon Snow, Daenerys Targaryen, Melisandre, Jaime Lannister ve Tormund Giantsbane gibi karakterleri yönlendirebiliyorsunuz. Bununla birlikte yine olumlu taraf olarak söyleyebileceğimiz şey müzikler olacaktır. Hem jenerik ve Stark Hanedanı’nın klasikleşmiş müzikleri hem de dizide yer alan diğer müziklerin pek çoğu hiç beklenmedik anlarda kulaklarımıza çalınıyor ve yüzlerde bir gülümseme yaratıyor.

Yavaş yavaş toparlamak gerekirse, oyun boyunca gerek başrol kahramanlarının gerek de yardımcı karakterlerinin kilitlerini açarak takımımıza katabiliyoruz. Aynı zamanda her birinin güçlerini yükseltiyor ve kendine has savaş özelliklerinden faydalanabiliyoruz. Düzenli olarak açılan özel etkinliklere katılıp, hikaye akışı dışında maceralara yelken açabildiğimiz gibi online olarak diğer oyuncularla bire bir savaş verip, hiç değilse biraz olsun özlem giderebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler