Goddess: Primal Chaos İnceleme

Goddess Primal Chaos

Mobil MMORPG oyunlarının hayranları için iyi bir seçenek olan Goddess: Primal Chaos, hikayesi ile de göze çarpıyor. Kahramanınız ile tüm dünyayı, insanları, yaratıkları ve ruhlar dünyasını kurtarmayı konu alan oyunda, uzaya da çıkabilir; zamanda yolculuk da yapabilirsiniz. Online olarak çoklu oyuncularla oynanan oyunun telefondan zor olan kontrolleri nedeniyle daha çok bilgisayardan oynanan oyunda, BlueStacks gibi bir emülatör ile çok rahat edebilirsiniz.

Goddess: Primal Chaos’a nasıl girebiliriz?

Goddess Primal Chaos
Facebook, Game Service veya direkt Kayıt Ol seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Oyunu yükledikten sonra giriş yapma ekranı karşınıza gelecek. Burada ister misafir girişi yapabilirsiniz, isterseniz çeşitli hesap açma yöntemlerini kullanarak kendi hesabınızı yaratabilirsiniz. Bu aşamadan sonra sunucu seçme ekranı karşınıza gelecek. Bu ekranda oyun zaten size bir sunucu öneriyor. Öncelikle bu sunucu ile oyuna başlıyoruz. Ardından sırada kahramanımızı seçmek var.

Karakterimizi seçelim!

Goddess Primal Chaos
Size en uygun karakteri hemen seçin ve devam edelim.

Oyunda üç tane kahraman sınıfı var. Siz de Savaşçı, Elçi ve Nesil karakterlerinden birini seçebilirsiniz. Her sınıfın kendine ait bazı özellikleri var. Savaşçı sınıfı Atak-Defans ve Kontrol Uzmanı özelliklerine sahip. Elçi sınıfı ise Menzilli ATK-Elçi ve Grup ATK Uzmanı özelliklerine sahip. Son olarak Nesil sınıfı, Yüksek Krit Oranı ve Zarar Uzmanı özellikleri ile göze çarpıyor. Karakter seçerken ayrıca kahramanınızın cinsiyetini de değiştirebiliyorsunuz.

Kahramanımızı özelleştirmeden olmaz!

Goddess Primal Chaos
Keyfinize göre kahramanı özelleştirmeyi unutmayın.

Sınıf seçimi yaptıktan sonra karakter özelleştirme ekranı karşımıza geliyor. Bu ekranda seçtiğiniz kahramanın saç, kıyafet rengini, saç tipini değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda karakterinize isterseniz çeşitli şapka gibi aksesuarlar da takabiliyorsunuz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra artık oyuna başlamaya hazırız. Sonraki adıma geçtiğimizde artık kendimizi Goddess: Primal Chaos evreninde buluyoruz.

Nasıl hareket edeceğiz?

Goddess Primal Chaos
Oyunu bilgisayardan oynamak büyük avantaj sağlıyor.

Oyunu bilgisayardan oynamak hem pil avantajı hem de diğer oyunculara karşı mücadele ederken çok fazla avantaj kazanmanızı sağlayacak. Kahramanınıza yön vermek için; W, A, S, D tuşlarını kullanıyoruz. Yeteneklerimizi kullanmak içinse H,J,K,L tuşlarını kullanıyoruz. Normal vuruş yapmak için Boşluk, otomatik atağı kesmek içinse virgül tuşunu kullanabiliyoruz.

Tanıştığımız ilk NPC!

Goddess Primal Chaos
Anna size hem oyunu hem de hikayeyi tanıtacak.

Oyundaki ilk görevlerimizi Ay Tanrıçası: Anna isimli NPC’den alıyoruz. Kendisi ilk görev olarak bize savaşmayı öğretiyor. Ufak askerleri mağlup ettikten sonra görevi dünyayı yok etmek olan ve kendine tanrı diyen Tiran ile karşılaşıyoruz ve onu da mağlup ediyoruz. İlk iki görevi tamamladıktan sonra oyun sizi 3. seviye yapıyor. Bu sırada artık yavaş yavaş oyun tarafından verilen hediyeleri de almaya başlıyoruz. Bu ilk ödüllerden birisi ise silah. Telefondan görevleri yaparken tüm kombolara yetişmek biraz zor oluyor. Ancak bilgisayardan oynarken, hızlı şekilde tuşlara basarak ilk görevlerde de rahat edebiliyorsunuz.

Hediyelerimizi almayı unutmayalım!

Goddess Primal Chaos
Her canavar görevinden sonra ödüllerinizi kapın!

İlk seviyeler biraz daha NPC’ler arası konuşma ve oyun tanıtımı ile geçiyor. Arada verilen canavar kesme görevleri ile hediyeler kazanma şansımız var. Canavar kesme bölümlerini tamamladıktan sonra çekiliş sayfası karşımıza çıkıyor ve buradan bölüm sonu hediyelerimizi alabiliyoruz. Seviye atladıkça aldığımız hediye eşyaların gücü de artıyor.

Bonus hediyeleri kim sevmez?

Goddess Primal Chaos
Bonuslarla karakterinizi daha hızlı geliştirin.

Oyunda oyuncuların en fazla seveceği sayfalardan biri kesinlikle Bonus bölümü. Ekranın sağ üst bölümünden erişebileceğiniz bu sayfada, seviye atladıkça ödüller kazanıyorsunuz. Ayrıca yine aynı sayfada hangi seviyede hangi ödülleri alabileceğiniz de yer alıyor.

12. seviye ve sonrası: Hikaye gelişiyor!

Goddess Primal Chaos
Oyunun el kalabalık şehri ve yeni maceralar bizi bekliyor.

Oyunda 12. seviyeye geldiğimizde artık binek bir ata sahip olabiliyoruz. Bu at ile beraber biraz daha ilerleyerek, oyuna başladığımız mekana veda ediyoruz. Bu andan itibaren artık bizleri daha zorlu maceralar bekliyor olacak. Bu bölüme geldiğimizde oyun ekstradan bir 121 MB daha indirme yapıyor.

Artık PVP zamanı: Diğer oyuncularla mücadele edin!

Goddess Primal Chaos
PVP modu, oyunun görevlerinden ve canavarlardan çok daha güçlü.

Oyunda sadece yaratıklara karşı değil aynı zamanda diğer oyunculara karşı da mücadele edebiliyoruz. Sağ alt bölümde bulunan ve ana görevler arasında da yer alan PVP görevleriyle, diğer oyunculara karşı savaşabiliyoruz. Ancak dikkat etmeniz gereken şeyler var. Canavar görevlerine göre çok daha zor olan PVP savaşlarında, karakterinizin mutlaka güçlü olması gerekiyor. Eğer karakteriniz güçlü değilse farklı bir yolu da deneyebilirsiniz.

Bazı oyuncular oyunu telefondan oynadıkları için yetenekleri kullanmada zorluk yaşıyorlar. Ancak siz oyunu bilgisayardan oynayarak, yeteneklerinizi daha hızlı kullanabilirsiniz. Böylece diğer oyunculara karşı savaşırken çok daha avantajlı olursunuz.

Her gün girin her gün kazanın!

Goddess Primal Chaos
Oyuna girdiğiniz her gün için farklı ödüller kazanabiliyorsunuz.

Her oyunda olduğu gibi Goddess: Primal Chaos kendi içerisinde günlük giriş ödüllerine sahip. Oyuna girdiğiniz her gün için değişik ödüller elde edebiliyorsunuz. Bu ödülleri karakterinizi güçlendirmek ve diğer oyuncuların önüne geçmek için kullanabilirsiniz.

Etkinlik ödüllerini takip edin!

Goddess Primal Chaos
Etkinlikler hediye kazanmanın farklı bir yolu.

Oyunun yapımcıları oyunu daha eğlenceli hale getirebilmek için güzel bir yola başvurmuşlar. Çeşitli ödüllü etkinliklerle görevlerin dışında ekstradan hediyeler kazanabiliyorsunuz.

Eşyalarınızı mutlaka güçlendirin!

Goddess Primal Chaos
Eşyalarınızı güçlendirerek diğer oyunculara karşı avantaj sağlayın.

Son olarak eşyalarımızı güçlendirmeden bahsedelim. Oyunda iyi bir kahramana sahip olmak istiyorsanız eşyalarınızın da bir o kadar güçlü olması gerekiyor. Canavar görevlerinde zorlanmamak ve en önemlisi diğer oyunculara karşı mücadele ederken kaybetmemek için eşyalarınızı sürekli olarak güçlendirmenizde yarar var. İsterseniz otomatik olarak bu işlemi yapabilirsiniz, isterseniz kendiniz de belirli sayıda güçlendirme yapabilirsiniz. Karar sizin.

Genel olarak mobil oyun dünyasında MMORPG oyun oynamak isteyenlerin fazlasıyla beğeneceği bir oyun olan Goddess: Primal Chaos, geniş hikayesi ve ayrıntılı oynanışı ile göze çarpan en iyi oyunlardan biri. Oyun içerisinde fazlasıyla Türk oyuncular yer alıyor. Diğer Türklerle iletişime geçerek daha fazla arkadaş da edinebilirsiniz.

BlueStacks ile Goddess: Primal Chaos İndir

Oyunu telefon yerine BlueStacks gibi emülatörle oynamanızı tavsiye ederiz. Güçlü grafikleri ve aksiyonları ile telefon şarjınızı hemen bitirebilecek bir oyun olan Goddess, gelişmiş savaş kontrolleriyle de telefondan oynamayı zorlaştırıyor. Bilgisayardan oynamanız sizin hem daha rahat bir oynanış elde etmenizi sağlayacak hem de PVP modlarında diğer oyunculara karşı avantaj sağlamanıza yarayacak. Siz de bu avantajı elde etmek istiyorsanız BlueStacks ayrıcalığı ile oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler