Grand Chase İnceleme

Grand Chase
Grand Chase

Mobil oyunlar son dönemlerde oldukça rağbet görmekte ve buna bağlı olarak bir hayli gelişim göstermekteler. Bugün de o oyunlardan birisi olan Grand Chase’i sizler için inceliyoruz. Grand Chase, yapımını KOG Co.‘nun üstlendiği anime tarzı grafiklere sahip olan bir MMORPG rol oyunudur.

Oyunda kullanıcılar için hazırlanan pek çok detay göze çarpıyor. Oyunda kullanılar için düzenlenen pek çok özellik bulunmakta. Örneğin oyunun yüklenme ekranında 3 farklı şarkı çalmakta ve bu şarkıları keyfinize göre istediğiniz zaman değiştirip diğer şarkıya geçebilirsiniz. Bu tarz güzel düşünülmüş birçok özellik mevcut ve bunun yanında Grand Chase’i BlueStacks 4 ile akıcı ve kesintisiz bir şekilde oynayabilirsiniz. Bizleri büyük bir dünya keşfetmeyi ve savaşmayı bekliyor peki siz neyi bekliyorsunuz?

Grand Chase
Grand Chase

Grand Chase

Grand Chase anime esinli grafiklere sahip bir aksiyon MMORPG oyunudur. Grand Chase, dünyanın ilk gerçek zamanlı çevrimiçi dövüş oyunudur ve 6 oyuncunun birbirinden heyecanlı müsabakalara girmesini sağlamakta. Keşfedilecek üç kıta, bol ödüllü görevler ve bir PvP savaş sistemi ile Grand Chase, keşfedilecek çok sayıda içeriğe sahip.

Grand Chase, Şeytan Karanlık Kraliçesi’ne karşı mücadelelerinde Bermudaah kıtasından farklı kahramanların hayatlarını izler. Karakterler, karanlığın kötü kraliçesini yenmek için birkaç farklı oyun modunda birbirleriyle dinamik olarak savaşabilirler. Grand Chase’de sizleri harekete geçiren yenilikçi ve heyecan verici çok oyunculu modları deneyimleyin: Görev modu, Oyuncuya karşı Oyuncu, Canavar Savaşı, Canavar Keşif modu ve çok daha fazlasını BlueStacks 4 ile kesintisiz bir şekilde deneyebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir: Brutal Age İnceleme

Grand Chase

Aernas Dünyası!

Başlangıçta, “Yaratıcı” olarak adlandırılan kozmik bir varlık vardı. Yaratan şeytanları, tanrıları ve tanrıçaları yarattı. Ama o, şeytanların tanrılarla aynı evrende yaşamasını istemedi: Bu nedenle, yaşayanlar için Aernas adında bir dünya yarattı ve Ölüler ve şeytanlar için Elyos diye bir dünya yarattı. Elyos’ta yaşayan şeytanlar ve ölüler “Asmodiler” olarak bilinecekti.

Savaş tanrıçası Ernasis, merhamet tanrıçası Lisnar ve bilgelik tanrıçası Amenias Aernas’a geldi. İnsanlar, elfler ve cüceler burada yaşıyorlardı. Tanrıçalar, onlara “Kounat” adı verilen bir medeniyet yaratmalarına yardım etti. Tüm insansı ırklar Kounat’ta birlikte yaşamaya başladı. Tanrıçalar, mükemmel bir dünya yarattıktan sonra evreni dolaşmak için Aernas’tan ayrıldılar. Elyos’ta Asmodlular Kounat’a boyutsal kapılar üzerinden saldırmaya başladı. Kounat halkı, tanrıçaların gücünü “Aernas Hammer” adlı bir silahla kullanmayı başardı ve Asmodian saldırısını bastırdı. Bu olay “İlk Sihirli Savaş” olarak biliniyordu.

İlginizi Çekebilir: Art of Conquest İnceleme

Grand Chase

Yüzyıllar geçti. Kounat hükümdarları, başka bir Asmodian saldırısı durumunda boyun eğmeyen tanrıçaların gücünü araştırmaya ve kullanmaya karar verdiler. Ama güç onları bozdu. Aernas Hammer bu bozulmuş varlıklar tarafından kullanıldığında inanılmaz bir güçle patladı. Patlama tamamen Kounat’ı yok etti. Hayatta kalan insansı ırklar Kanavan ve Serdin şehirlerinde toplandı. Elfler, cüceler ve insanlar farklı yerlerde yaşamaya başladılar. Ancak insansı ırklarda kötülük zaten uyanmıştı.

Kaze’aze’yi avlamak ve savaşı çok geç olmadan durdurmak için “Grand Chase” olarak adlandırılan özel bir maceracı grubu yaratıldı. Grup, tüm Aernas’ta büyücüyü takip etti ve sayısız macera yaşadı. Bazı grup üyeleri ayrıldı, bazıları birbirine ihanet etti. GrandChase sonunda Kaze’aze’yi yenmeyi başardı, ama çok daha büyük bir kötülük hissettiler: Elyos’tan, tüm Aernas’ları yok edecek kadar güçlü bir başka tehdit daha vardı ve Grand Chase grubu bu tehdidi araştırmaya karar verdi.

İlginizi Çekebilir: Daybreak Legends Origin İnceleme

Grand Chase - Karakterler
Grand Chase – Karakterler

KarakterKarakter Sınıfları ve Oyun Modları

Grand Chase, içerik bakımından oldukça zengin bir oyun ve bunu kahraman kısmında da yansıtıyor. Oyunda 5 ayrı sınıf, buna bağlı 67 kahraman bulunmakra. Oyunda Tank, Assault, Mage, Arch Ranger ve Healer olmak üzere 5 ayrı sınıf bulunuyor, sınıfların özellikleri şu şekilde sıralanmakta:

Tank Sınıfı: Tanklar, karşı rakibin hasarını büyük çoğunluğunu üzerine çekmeye çalışır ve ölmeyerek takımın güvende kalmasını sağlar. Tanksız bir takım tankı olan bir takıma karşı çok daha çabuk bir şekilde ölür, eğer iki takımda da tank buluyorsa oyunun daha zor aşamalarında, formsuz bir tank olan takım kaybedecek.

Assault Sınıfı: Assault sınıfı daha çok hasar verme ve ön safhalarda savaşmaya odaklanan bir karakter sınıfıdır. Bir takımda yakın dövüş karakterleri gerekli değildir ancak destek verme, tanklama ve hasar çıkartmada sağlıklı bir denge kurabilirler. Birden fazla rol oynayabilen bir sınıftır.

Mage Sınıfı: Oyunda büyü hasarı görevini üstlenir ve zamanını kollayarak rakiplerine ani hasarlar vermeye çalışır. Yüksek hasar ve kitle kontrolü etkilerine sahiptir.

Ranger (Arch Ranger) Sınıfı: Arch Ranger sınıfı oyunda, rakiplerden uzakta bir konuma yerleşerek hasar çıkartan daha çok okçu olarak bilinen bir sınıftır.

Healer: Son olarak da Healer sınıfı, adından da anlaşılacağı üzere canı azalan dostlarına can takviyesi yapan, takım arkadaşlarını hayatta tutmaya çalışan destek karakteridir.

Oyun içerisinde 67 karakter olmasına rağmen yıldızlarla ölçülen seviyeler de işin içine girince bu sayı 246’yı bulabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Rise of Civilizations İnceleme

Grand Chase’de sizleri harekete geçiren yenilikçi ve heyecan verici çok oyunculu modları deneyimleyin: Görev modu, Oyuncuya karşı Oyuncu, Canavar Savaşı, Canavar Keşif modu ve çok daha fazlasını BlueStacks 4 ile kesintisiz bir şekilde deneyebilirsiniz!

Grand Chase İndir

Bugün sizlere oldukça detaylı ve bol maceralı bir oyun olan Grand Chase’i inceledik. Rol oyunu olan Grand Chase’i telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınızda da BlueStacks’in en yeni sürümü ile oynayabilirsiniz.Oldukça güzel detaylara sahip olan oyunda yüklenme ekranında canınız sıkılmasın diye koyulan üç farklı müziği canınızın istediği anda değiştirebilirsiniz. Eğer Grand Chase incelememiz hoşunuza gittiyse bir de BlueStacks 4 ile indirip oynamayı deneyin. Oyunu oynadıktan sonra bizlere beğendiğiniz veya beğenmediğiniz yönler olursa yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Grand Chase’i BlueStacks 4 ile indirmek için tıklayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler