Grim Soul: Dark Fantasy Survival – Karanlık Güçlere Karşı

Grim Soul
Grim Soul: Dark Fantasy Survival

Grim Soul adında harika bir oyunu anlatıyoruz. Hayatta kalma oyunlarını seven oyuncular toplanın! 🙂

Grim Soul – Karanlık güçlere karşı hayatta kalın

Last Day on Earth yapımcısı Kefir! survival tarzında harika bir oyun ile bir kez daha karşımıza çıkıyor. Şimdiden 10 milyondan fazla indirilmeye ulaşan Grim Soul oyununda bir zamanlar varlık, bolluk içerisinde iyi bir yaşam süren, iyi bir imparatorluk eyaleti olan Plaguelands artık korku ve karanlıkla kaplı. İmparatorluğun sakinleri durmadan dolaşan ruhlara dönüştü. Amacınız bu tehlikeli ülkede olabildiğince uzun süre hayatta kalmak. Bu yeni oyunda hayatta kalmak için kaynakları toplayın, bir kale inşa edin, düşmanlardan kendinizi koruyun ve zombi şövalyeleri ve diğer canavarlarla savaşın!

Başlangıçta neler yapmalısınız?

Oyuna giriş yaptığımızda karşımıza karakterimizi yaratıp sahip olacağı başlangıç özelliğini seçiyoruz. Sonrasında hayatta kalmak için öncelikli olarak işimize yaraması muhtemel eşyaları topluyoruz. Öncelikli amacınız yerdeki odun ve taşları toplamak olmalı, sonrasında kendinize ağaç kesmek ve taşları kırmak için yapacağınız aletleri öğrenip onları yapmalısınız. Sonrasında kendinize bir an önce sığınak yapmaya çalışın. Sığınağı yaptıktan sonra elinizde kalan fazla malzemelerinizi güvenle depolayabilirsiniz. Bunun için de sandık yapımını öğrenip yapmalı ve sığınağın içine yerleştirmelisiniz.

Grim Soul

Her şeyi tamamladıktan sonra artık yapmanız gereken etrafı keşfetmek olmalı. Üzerinizdeki giysiler zamanla eskimekte ve sizleri yeteri kadar koruyamamakta, etraftaki oyuncuların bölgelerini ya da canavar bölgelerini keşfe çıkın. Diğer oyuncuların açıkta unuttuğu eşyaları yağmalayıp kendi bölgenize getirerek işinize yarayacak aletler yapabilirsiniz. Ayrıca zombi ve hayvanları da öldürerek yiyecek, kürk ve bazı giyilebilecek zırh, kask tarzı eşyalara sahip olabilirsiniz.

Seviye atladıkça birbirinden farklı özelliklerin kilidini açın

Seviye atladıkça birçok yeni eşyayı öğrenmek için kilitlerinin açıldığını göreceksiniz, nasıl yapıldığını öğrenip gerekli malzemeleri topladıktan sonra onları oluşturabilirsiniz. Örnek verecek olursak 7. seviyeye geldiğinizde kendiniz için bir at craftlayıp keşiflerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Eşyanın yanında birçok gizli yeteneğin de kilidini açabilir, hatta bir evcil hayvana da sahip olabilirsiniz.

Oyundaki seslendirmeler da atmosferle oldukça uyumlu durmakta ve grafik yönünden de oldukça başarılı bir oyun olduğu görülmekte. Etrafınızdaki bölgelere giderken bölgenin uzaklığına göre beklemeniz gerekmekte. Eğer beklemek istemiyorsanız bir miktar enerji kaybederek birkaç saniye içerisinde bölgeye ulaşabiliyorsunuz. Tüm enerjinizi bitirdiğiniz zaman tekrar dolması için de beklemeniz gerekiyor. Her şeyi ile dört dörtlük bir oyun olan Grim Soul’de sanıyoruz ki tek eksik Türkçe dil desteğinin olmaması. Eğer o da kısa zaman içerisinde güncelleme ile oyuna dahil edilirse ülkemizden de birçok oyuncunun severek oynayacağı oyunlar arasında yer alabileceğini söyleyebiliriz.

Grim Soul: Dark Fantasy Survival oyununu oynamak istiyorsanız Google Play Store ve Apple Store ile ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler