Grim Soul: Survival – Karanlığın Ortasında Bir Dünya!

Grim Soul’ün karanlık dünyasında hayatta kalabilecek misiniz? Hayatta kalma oyunu olan Grim Soul’de bulduğunuz her malzeme hayatta kalmanız için sizlere yarar sağlayacak.
Grim Soul Survival

Bu devirde neden hayatta kalma oyunlarını bilgisayar veya konsol üzerinden oynayalım ki? Her zaman yanımızda bulundurduğumuz telefonlarımız, bizler için yeter de artar bile. Mobil oyunların, hele ki hayatta kalma oyunlarının hastaları olan hepimizin canı, okul ve işten kalan boş zamanlarımızı kendi maceramıza adamak ister elbette. İşte tam da bu boşluğu dolduracak, Android ve iOS destekli bir mobil oyun: Grim Soul: Survival.

Grim Soul’ün karanlık dünyasında hayatta kalmaya çalışıyoruz

Birçok yaşam formunun gezgin ruhlara dönmüş olduğu, karanlığın ve korkunun kasıp kavurduğu çorak topraklarda yapmanız gereken tek şey: hayatta kalmak. Hayatta kalmak için de çevrenizdeki taşları, odunları ve diğer kaynakları toplayarak kendinize bir ev inşa etmeniz gerekiyor. Bu sayede hem dış dünyadan korunabilir, hem de topladıklarınız için güvenli bir alan oluşturmuş olursunuz.

Grim Soul
Grim Soul barınak yapımı

Oyunun başında kendinizi, korunacak hiçbir şeyiniz olmadan bu tehlikeli dünyanın içinde buluyorsunuz. Neyse ki etrafta biraz dolanıp, sanki öğretici görevlermiş gibi karşılaştığınız kaynaklar ve yaratıklarla yavaş yavaş oyunu öğrenmeye başlıyorsunuz. Ayrıca karşınıza çıkan ölü bedenleri yağmalayıp, işe yarayacak birçok eşya bulabilirsiniz.

Her bir eşyanın kendine özel dayanıklılık seviyesi var. Bir şeyler üretmeden önce her zaman için elinizdeki aletin yedeğine veya onu üretecek yeterli kaynağa sahip olduğunuzdan emin olun. Aksi durumlarda eşyaya en çok ihtiyacınız olduğu anlarda elleriniz boş kalabilirsiniz. Bu da daha fazlasını kaybetmenize yol açabilir.

Grim Soul
Grim Soul Survival Ev Genişletme ve Eşya Üretimi

İnşa ve Yaşam

Oyunda hayatta kalmaya çalışmanız demek, güzel ve işlevsel bir eviniz olmayacağı anlamına gelmiyor. Dış dünyadan sahip olduklarınızı korumak ve üretimi hızlandırmak için bir ev inşa etmek yapacağınız ilk iş olmalı. Ayrıca evinize yerleştirebileceğiniz üretim alanları sayesinde daha işlevsel eşyalar üretip, daha kaliteli yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Bu da sizin daha uzun süre hayatta kalma şansınızı arttırmış olacaktır. Fakat siz yine de diğer oyuncuların siz evinizde değilken evinizi yağmalayabileceklerini unutmayın!

Grim Soul ücretsiz mi?

Evet oyun ücretsiz… Fakat neredeyse her mobile oyunda bulunan mikro ödemeler bu oyunun da bir parçası. Grim Soul: Survival haritasını keşfetmek isterseniz büyük ihtimalle neredeyse yarım saat bir noktadan diğer noktaya yürümeniz gerekecek. (Yürü yürü bitmiyor cidden…) Bu uzun yürüyüşleri ben yapamam diyorsanız da, bahsettiğimiz mikro ödeme yöntemlerini kullanarak kendinize enerji satın alabilir ve bu noktalara ulaşımı hızlandırabilirsiniz.

Grim Soul Zindanları
Grim Soul Zindanları

Yaklaşık bir haftadır Xiaomi Red Mi 8A markalı Android telefonum ile oynadığım bu oyun gerçek anlamda denemeye değer durumda. Henüz performans açısından bir sorun ile karşılaşmadım. Oyunda herhangi bir açık bulamadım. Gerçekten eğlenceli ve boş vaktinizde emin olun başından ayrılmak istemeyeceksiniz.

Ayrıca oyunu beğenir ve Twitch platformunda Grim Soul: Survival yayını yapmak isterseniz, Mobil Twitch yayını nasıl yapılır? yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler