Guns of Death İncelemesi

Guns of Death Oyunu
Guns of Death Oyunu

Mobidictum’dan herkese selamlar. Bir süredir sizler ile buluşturamadığımız incelemelerimize tam hız ile devam ediyoruz. Geliştiriciliğini Türk oyun stüdyolarından Yek Games’in yaptığı Guns of Death, genel olarak mobil FPS oyunlarına yeni bir bakış açısı getiriyor.

Sadece Türk pazarını değil, Almanya, İngiltere, Hollanda ve Fransa gibi ülkeleri de hedef olarak belirleyen Yek Games, 3 Türk geliştiriciden oluşuyor. Belirtilene göre bu küçük ekip, Guns of Death gibi bir oyunu 10 ayda geliştirmiş. Bu kısa süre için ekibi ayrıca tebrik ediyoruz. Ayrıca belirtmemiz gerekiyor, oyun henüz tam olarak çıkışını yapmış değil, hala geliştirilmeye devam ediliyor.

İncelememizin başında bahsettiğimiz gibi oyun hem mobil hem de genel olarak FPS türüne farklı bir bakış açısı getiriyor. Diğer oyunlar gibi düz bir rayın üstünde sağa veya sola bakmak yerine, gerçek hayatta olduğu gibi sallantılı bir bakış açısı bizleri bekliyor. Bu özellik kullanıcıları oldukça zorlayacaktır fakat giderek gerçeğe yaklaşan oyun dünyasında bunun gibi girişimler daha farklı bir oyun zevkini bizlere aktaracaktır.

17 Haziran 2018 tarihinde beta sürümü yayınlanan oyun, 1000’den fazla indirilmeye ulaşmış. Maalesef sadece Android cihazlar için Google Play Store’da bulunan oyunun iOS sürümünün ne zaman yayımlanacağı belli değil.

 

Guns of Death’te Animasyonlar İnce Düşünülmüş

Ayrıca koşma sırasında da oluşan sarsıntı oyuna iyi aktarılarak, bizlere oyun karakterimizin yorulduğu hissini neredeyse verecek şekilde ayarlanmış. Böylece oyunda her yere koşarak gitmemiz biraz daha zorlaşmış oluyor. Gördüğüm kadarıyla harita fazla büyük olmadığı için bu koşma meselesi önem sırasında fazla yükselmiyor. 

Değineceğimiz diğer bir nokta animasyonlar. Görünüşe önem veren geliştirici ekibi silahlara ve diğer geçiş öğelerine bilgisayar kalitesine yakın animasyonlar eklemiş. Örnek olarak molotof kokteyli atarken, karakterimizi bir çakmak ile fitili yakıp, gerilerek istediğimiz yere fırlatabiliyor. Ayrıca koşarken silahımızın hareketleri ile daha gerçekçi bir hale geliyor.  

Guns of Death Oyunu
Guns of Death Oyunu

İnceleme Sonucu

Yazımızın son bölümüne gelmiş bulunmaktayız. Değerlendirirken geliştirme sürecinde olduğunu ve kullanıcıların geri bildirimlerine göre şekilleneceğini göz önünde bulundurduğumuzu belirtmeden geçmeyelim. 

3 kişi ile kısa sürede geliştirilen oyun, farklı oynanış deneyimi ile oyuncuları zorlamaya geliyor. Daha fazla profesyonellik ve alışmışlık oyunda ilk başlarda zorlanmanız çok olağan, fakat ilerleyen vakitte karakterin hakimiyetini elinize tam olarak alabiliyorsunuz.

Kesin bir inceleme yapmamız doğru olmaz fakat, oyun kesinlikle gelecek vaat ediyor. Oyuncu sayısı nedeniyle biraz sıkıntı çekilse de, arkadaşlarınız ile oynamayı düşünüyorsanız bu sorun ortadan direkt kalkacaktır. Klasik ve popüler mobil FPS oyunlarından sıkılan oyunculara bu oyunu rahatlıkla tavsiye edebiliriz.

Guns of Death’i Google Play Store üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler