Hearthstone İncelemesi

Blizzard’ın son yıllardaki en büyük yeniliği ise, Warcraft hikayesinin üzerine çıkarmış olduğu kart oyunu Hearthstone.
Hearthstone İncelemesi
Hearthstone İncelemesi

Blizzard oyun dünyasındaki en başarılı firmalardan birisi. Yıllar yılı kişisel bilgisayarlar için çıkardığı Warcraft, Diablo ve Starcraft oyunlarıyla sektörde bir çok yeniliğe imza atarken, World of Warcraft ile MMORPG türünü de yıllarca sırtladı. Mobil çağın başlamasıyla o da artık eski oyunları geliştirmeye devam ederken çağın ruhunu da yakalamaya çalışıyor. MOBA türünü başlatan Warcraft 3 modu DOTA; artık Valve tarafından çıkartılıyor. Blizzard da buna Heroes of the Storm ile cevap verip türde yine bir çok değişiklik yaptı.

Hearthstone: Basitlik, Görsellik ve Heyecan!

Blizzard’ın son yıllardaki en büyük yeniliği ise, Warcraft hikayesinin üzerine çıkarmış olduğu kart oyunu Hearthstone. Kart oyunları uzun yıllardır biraz da kapalı çevrelerde oynanan ve çoğu oyuncuya da karışık geldiği için pek tercih edilmeyen bir türdü. Ancak Blizzard; Hearthstone’u çıkarırken yaptığı en büyük değişiklik basitlik oldu. Mesela kartların dizaynı ve açıklamaları basitleştirildi ve sadece oyuna etki eden efektler yazıldı. Bir kartın hikayesini merak ediyorsanız ayrıca koleksiyonunuzdan okuyabiliyorsunuz. Oyundaki herolar, büyüler ve minionlar Warcraft ve World of Warcraft oyunundan alınma olduğu için, bunlara aşina olanların da hiç zorluk çekmeden yeni oyuna uyumu sağlandı. Teknik olarak da oldukça basit bir oynanışa sahip olan oyun daha önce hiç kart oyunu oynamamış veya Warcraft hikayesine aşina olmayan insanları dahi kendisine bağladı.

Oyuna Giriş

Hearthstone
Hearthstone

Oyuna ilk başladığınızda bir öğrenme aşamasından geçiyorsunuz. Bu maçlarda kartları, mana değerlerinin ne demek olduğunu, nasıl saldırı yapılacağını, kartlarınızı nasıl kullanmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Daha sonra antreman modlarında her sınıf ile tek tek oynayarak sınıfların kartlarını ve yeteneklerini öğreniyorsunuz. Bu esnada oynadığınız sınıfa da seviye atlatarak yeni kartlar kazanıyorsunuz. Oyunda genel olarak iki çeşit kart var. Birincisi seviye atladıkça oyun tarafından size verilen kartlar, diğeri ise altın veya para ile satın alabileceğiniz ve içinde beş adet rastgele kart olan paketleri açarak elde edebileceğiniz kartlar. Oyunda altın kazanmak pek zor değil. Hem gelen günlük görevlerden, hem de kazandığınız her üç maçtan altın kazanıyorsunuz. Bazı başarıları gerçekleştirince oyun da size hediye altın veriyor. Dilerseniz arenaya altınla veya cüzi bir miktar para ile girebilir, oyunun size sunduğu rastgele kartlar arasından seçim yapıp, rakiplerinizi yenip daha büyük ödüller kazanabilirsiniz.

Hearthstone hem PC hem de telefonlardan oynanabiliyor!

Hem kişisel bilgisayarlarınızdan hem de ios ve android cihazlarınızdan da oynayabiliyorsunuz. Oyun her platformda bazı küçük değişiklikler dışında aynı menülere ve oynanışa sahip. Hatta bazı mobil cihazlarda bilgisayarlardan bile daha stabil çalışabiliyor. 1 GB civarındaki boyutu ile oldukça büyük bir yer kaplıyor ancak buna değecek bir oyun.

Hearthstone oyun dünyasında kimsenin beklemediği bir başarı yakaladı ve şu anda 30 milyondan fazla oyuncuya sahip. Sürekli düzenlenen turnuvalar ile e-spor camiasında da yükselmeye devam ediyor. Daha önce hiç kart oyunu oynamamışsanız bile sizi kendisine bağlayabilecek bir oyun. Mutlaka oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Google Play’den indir! App-Store’dan indir!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler