Heroes of Order & Chaos İncelemesi

Heroes-of-Order-and-Chaos

Heroes of Order & Chaos Dünyasında Savaşa Hazır Mısın?

Merhaba Mobidictum takipçileri bugün sizlerle BlueStacks’te Gameloft’un çıkarmış olduğu Heroes of Order & Chaos oyununu inceleyeceğiz. BlueStacks 4 ile sevdiğiniz mobil oyunları bilgisayarda da oynayarak mobil oyun deneyimini kesintisiz yaşayabilirsiniz.

Gelelim Heroes of Order and Chaos oyununa. Oyunun ilk girişinde bizlere Dünya veya Asya olarak hangi sunucuda oynamak istediğimiz soruluyor. Bu kısımdan istediğiniz sunucuyu seçerek giriş yapabilirsiniz. Biz Dünya sunucusunu seçerek oyuna giriyoruz.

Haradon’a ve Heroes of Order and Chaos dünyasına geldin. Savaşa hazır mısın?

Oyunda sunucuyu seçtikten sonra bize Sihirbaz, Muhafız veya Dövüşçü olmak üzere üç seçenekten oluşan kahramanlar sunulmakta. Sihirbaz, düşmana yüksek oranda büyü hasarı vermekte ve kalabalığı kontrol etme becerilerine ve hasara odaklanmakta. Muhafız, hasarın çoğunu kendi üzerine alabilir, takım arkadaşlarını korur ve savunma becerilerine odaklanır. Dövüşçü ise düşmana yüksek miktarda fiziksel hasar verir ve saldırı becerilerine odaklanır.

Biz bu bölümde Lebmont‘u yani fiziksel hasara odaklanarak dövüşçü karakterini seçiyor ve ilerliyoruz. Seçimimizi yaptıktan sonra oyun bizleri öğretici ekranına götürüyor ve öğretici ekranında tahmin edeceğiniz üzere karakterimizi nasıl yönlendirebileceğimiz anlatılmakta ve oyunda neler yapmamız gerektiği gösterilmekte. Oyunda çoğu MOBA oyununda yer almayan tıklayarak hareket etme özelliği de bulunuyor. Telefonunuzda oynarken parmağınızı sürterek karekterinizi hareket ettirmenin yanında ayrıca gideceğiniz yere yavaş bir şekilde vurarak da o yöne yönelebiliyorsunuz. Öğretici modu bitirdikten sonra oyun içerisindeki adımızı belirleyeceğimiz bölüme gidiyoruz. Bu bölümde kendimize bir takma ad oluşturarak hemen oyuna geçiyoruz.

Heroes of Chaos Kahramanlar

Görünüm-Ses-Grafikler

Oyunun ana ekranına baktığımızda oldukça kolay ve anlaşılabilir bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ana ekranda dükkan, haftalık ücretsiz kahraman rotasyonunu, profil, aktiviteler, çekiliş, en iyi ürünler, ayarlar ve sıralama bölümleri bulunmakta. Ayrıca sağ üst kısımda yer alan Gameloft logosuna tıklayarak haberler, forum ve destek bölümlerine göz atabilirsiniz. İlk olarak gelin hep birlikte Profil kısmına göz atalım.

Profil

Profil bölümüne giriş yaptığımızda oldukça detaylı bir bölüm bizleri karşılıyor. Bu bölümde hangi haritada kaç maç yaptığınız, kaçını kazanıp kaçını kaybettiğinizi görebilirsiniz. Yaptığınız maçların tekrarını da profil kısmına kaydedilmekte, buradan eski maçlarınızı izleyebilir ve nerede hata yaptığınızı sonrasında görebilirsiniz. Ayrıyetten bu kısımdan başarılarınıza göz atabilir ve kendinize bir bayrak dahi edinebilirsiniz.

En İyi Ürünler

Bu kısımdan kahraman havuzunuza yeni kahramanlar ekleyebilir, kahramanlarınız için yeni görünümler satın alabilir veya yazıt olarak adlandırılan sizlere ek yetenekler sağlayan güçlendirmeleri bünyenize katabilirsiniz. Satın alma işleminlerini Kumarbaz Parçaları, Runik veya Amblemler ile yapabiliyorsunuz.

Aktiviteler

Bir diğer bölüme geçiyoruz: Aktiviteler. Bu kısımdan ülkemizi seçiyoruz ve sadece bizler için geçerli olan etkinliklere katılma şansını yakalayabiliyoruz. Günlük giriş yaparak günlük ödülümüzü de bu bölümden alabilir ve HOC TV bölümünden Heroes of Chaos maçlarına canlı olarak bahis yapabilir veya izleyebilirsiniz.

Çekiliş

Çekiliş bölümünden sizlere belirli zamanlar aralığında ücretsiz kitabe veya kahraman parçaları kazanma imkanı tanıyor. Ayrıca süreyi beklemek istemezseniz de bir miktar amblem karşılığında şansınızı denemeye devam edebilirsiniz.

Kahramanlar

Heroes of Order Chaos’ta 64 adet kahraman ve 119 adet görünüm (kostüm) bulunmakta. Bu kahramanların 14 tanesi Muhafız kategorisinde, 18 tanesi Sihirbaz kategorisinde, 21 tanesi Dövüşçü kategorisinde ve 11 tanesi de Takviye kategorisinde yer alıyor. Bu kısımdan istediğiniz bir kahramanı gerekli amblemi veya runiği toplayarak satın alabilirsiniz. Ayrıca kahramanı satın almadan önce her hafta yenilenen ücretsiz kahraman rotasyonu zamanında deneyebilir ve o kahramanın size göre olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Ayarlar

Ana ekranda son inceleyeceğimiz yer ise Ayarlar kısmı. Ayarlar bölümüne girdiğimizde Ses, Dil, Ağ, Bir Cihaz Bağla, Oyun, Uyarılar, Yardım ve Hakkında kısımları bulunmakta. Ses bölümünden oyunun seslerini azaltabilir, artırabilir veya tamamen sessize alabilirsiniz. Dil bölümünde otomatik olarak Türkçe sizlere seçilmiş halde olmakta ama isterseniz oyununuzu keyfinize göre Rusça, Korece, Çince veya Arapça gibi toplam 15 farklı dile çevirebilirsiniz. Oyun bölümünden, oyunun model kalitesi, doku kalitesi, efekt kalitesi gibi grafik ayarlarını isteğinize göre değiştirebilirsiniz ve eğer yaptığınız ayarları beğenmezseniz sıfırlama seçeneklerinden sıfırlayabilir ve eski haline geri getirebilirsiniz. Bir diğer seçenek olan ve oyunda belki de en çok işinize yarayacak bölüm Yardım kısmı. Bu bölümden oyun hakkında “HOC Nedir?” ya da  “Bir Maça Nasıl Başlarım?” gibi öğrenmeniz gereken veya öğrenmek istediğiniz hemen hemen her şeyi öğrenebilirsiniz.

BlueStacks 4 ile Heroes of Order & Chaos Oynayın

Ana ekrandan “Oyna” bölümüne girdiğimiz zaman karşımıza 5 ayrı mod çıkmakta.Bazı modlar kilitli olsa da istenilen seviyeye gelindiğinde kilitleri açılmakta. Oyuna girdiğimizde mouse yardımıyla karakterimizi istenilen yere yönlendirebilmemiz oldukça güzel bir ayrıntı. Telefonda oynarken de parmağınızı sürterek hareket ettirmenin yanında herhangi bir yere dokunduğumuzda da karakterimiz o yöne doğru hareketlenebiliyor.

BlueStacks 4 ile Bilgisayarınızdan da oynayabileceğiniz Heroes of Order & Chaous oyunu, yapısı gereği tercih edebileceğiniz bir mobil oyun. Peki neden bu oyunu BlueStacks 4 Android emulatör üzerinden oynamanızı tavsiye ediyoruz? Performans açısından oldukça kaliteli bir oyun deneyimi sunan BlueStacks 4 ile daha akıcı bir oyun keyfi yaşayacaksınız. Ayrıca kolay kullanımı ve ayarlanabilir diğer özelliklerinden faydalanabilecek, grafiklerin ve animasyonların keyfini daha fazla çıkarabileceksiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler