Devrim Yarışları – Hızı Hisset!

Devrim Yarışları

Nostaljik Arabalar Devrim Yarışları’nda Bir Araya Geliyor!

Daha önceden tanıtımını da yaptığımız yerli yapım yarış oyunu Devrim Yarışları‘nı detaylıca ele alalım dedik. Mathf Games’in elinden çıkma bu araba oyununa girdiğiniz anda sade bir kullanıcı arayüzü sizleri karşılıyor.

Arayüz öğeleri güzel yerleştirilmiş; oyundaki iki mod (Kariyer modu ve Serbest gezi modu), ayarlar, kupalar, oyun içi para karşılığında reklam izleme butonu, yapımcı ekibi tanıtan bir kısım ve çıkış butonu. Kariyer modunu seçtiğimizde ise sol üstte aracımızın adı ve özellikleri (maksimum hızı, fren, ivme, önden mi arkadan mı çekişli, araç boyatma) yer alıyor.

Kariyer modunda diğer araçlarla farklı modlarda yarışıp birinci olarak para ve yıldız kazanıyorsunuz. Dilerseniz her yarış sonrası bir reklam izleyerek o yarışta kazandığınız parayı ikiye katlayabilirsiniz. Oyunda 6 farklı yarış modu bulunmakta:

  • Çok Turlu: Diğer arabalara karşı belli sayıdaki turları tamamlayana kadar yarıştığınız bir mod.
  • Eleme: Zaman dolduğunda en geride kalan araçların elendiği yarış modu.
  • Zamana Karşı: Adı üstünde zamana karşı yarıştığımız bir mod.
  • Saf Dışı: Her tur sonuncu aracın saf dışı kaldığı oyun modu.
  • Hız Yarışı: Pistte belirli aralıklarda beliren radarlarla hız ölçülüp toplamda en hızlı olan aracın kazandığı oyun modu.
  • Drift: Drift yaparak puan topladığınız oyun modu.

Yukarıdaki yarış türlerine ek olarak zaman zaman çok turlu yerine tek turlu ve tura dayalı Drift yerine süre kısıtlamalı Drift yarışlarını görebilirsiniz.

Yollarda su gibi akan aracın drift modunda yağ gibi kayması enteresan olmuş. Serbest gezerken de drift yapılabilse güzel olabilirdi bence. Drift modunda ne güzel puanları toplarken en ufak bir dokunuşta topladığım tüm puanın yanması biraz hayal kırıklığına uğratıyor.

Kariyer modunda kazandığımız paralar ve yıldızlar oyun içinde araç yükseltmek ve yeni araca geçmek için kullanılıyor. Oyunda aracınızın maksimum hızını, ivmesini, frenini, nitrosunu ve turbosunu geliştirebiliyorsunuz. Bunların yanında aracınızın rengini ve jantları da ayarlamak mümkün.

Devrim Yarışları
Otomatik Gaza Basmak – Oynanış

Oyunda 10 araba ve 108 farklı seviye bulunuyor. Yarış oyunlarını sevenlerin kesinlikle oynaması gerektiğini düşünüyorum. Oynanış bakımından çok akıcı ve oyuncuya büyük özgürlük tanınmış; dilerseniz gaza basma olayını otomatik veya manuel yapabiliyorsunuz. Manuel olarak gaza basarken direksiyon, butonlar veya sensör ile hareketi sağlayabiliyorsunuz.

Devrim Yarışları
Oyuna Renk Katan Detaylar

Tüm bunları bir kenara bırakalım ve gelin açsanız SAP Döner’de buluşalım. Veya “Bizde “R” Var!” diyerek Geris Vites’e göz atalım. Çılgın Bitler Sineması’na uğrarsanız da mısırlar bizden! Parkta dolanırken dökülen yapraklardan mevsimin sonbahar olduğunu anlaşılıyor. Haritanın tam ortasında asılı Türk Bayrağımız ve Dikilitaş gibi oyun içinde karşınıza çıkan ve şehri süsleyen ufak dokunuşlar, oyuna renk katmış.

Devrim Yarışları
Bunları biliyor muydunuz?

Oyundaki yükleme ekranlarında devrim arabalarıyla ilgili “Bunları Biliyor Muydunuz?” gibi bir kesit konulması da oyuna bir artı katmış. Yarış türü oyunları sevenler kesinlikle bu oyunu tatmalı! Devrim Yarışları oyununa Google Play Store ve App Store üzerinden erişebilirsiniz. Dilerseniz yapımcının sitesine ve oyun içindeki bölgelerin nerelerden esinlenildiğine dair nostaljik fotoğraf albümüne de göz atabilirsiniz.

Daha fazla haber, oyun tanıtımı ve incelemesi için sitemizi ve Facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Total
0
Shares
2 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler