Hot Wheels Race Off İncelemesi

Çocukluğumuzun ve gençliğimizin vazgeçilmezi, her görenin imrenerek istediği Hot Wheels arabaları sonunda mobil oyun olarak karşımızda.
Hot Wheels Race Off
Hot Wheels Race Off

Hot Wheels Race Off ile çılgın arabalar iş başında! Bazı şeyler vardır, üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin unutulmaz. Her gördüğünüzde maziyi aklınıza getiren, suratınızda hafif de olsa bir tebessüm oluşmasını sağlayan şeylerden bahsediyorum. Çoğu erkek için bunlardan biri de Hot Wheels’dir. Çıktığı dönem ortalığı kasıp kavuran, olanın deli gibi oynadığı olmayanın çılgınca arzuladığı Hot Wheels’dan bahsediyorum. Neyse lafı çok uzatmayayım, gözüme toz kaçtı da bir elimi yüzümü yıkayıp yazıya başlayayım.

Nerede o eski çılgın Hot Wheels arabaları?

Evet, bir zamanların en efsane reklam serilerinden biri olan “Hot Wheels – Çılgın Sharky” den bahsediyorum. Hani şu, arabayı yiyemediğinde “Seni şanslı araba” diye kızan. Ne yazık ki kendisini ben göremedim, belki ilerleyen bölümlerde bu ikonlaşmış karaktere yer vermişlerdir orası bilinmez.

Hot Wheels Race Off In Game
Patlamaların bol olduğu, aksiyon dolu bir oyun

Oyundan bahsetmek gerekirse oyunumuz, akıllı cihazların yeni yeni çıktığı dönemde neredeyse her telefonda bulunan “Hill Climb Racing” oyunun izinden gitmiş, ancak izinden giderken kendi Hot Wheels aksiyonunu da unutmamış ki işi bir de yarışa dökmüş. Hot Wheels’ın ikonik arabalarını bolca görebileceğimiz, harita tasarımı açısından fazlasıyla zengin olan oyun, oynanış mekanikleri açısından da kendini yeterince geliştirdi.

Ee, araba patlatmıyor muyuz?

Cevap, teknik olarak hem evet hem de hayır. Şöyle ki yukarıdaki fotoğrafta arabaların üstünde küçük, top gibi bir şey var. İşte o zeminle temas ettiği an patlıyorsunuz ancak bu durum sadece sizin için geçerli değil. Çünkü oyunda hikaye modu olduğu gibi aynı zamanda çok oyunculu mod da bulunduğu için başka insanlara karşı da yarışıyorsunuz. Zeminin fazlasıyla zorlayıcı olması ve daha önce de bahsettiğim gibi harita tasarımlarının oldukça çeşitli olmasından kaynaklı kaza riski gerçekten yüksek. Özellikle çok oyunculu oynarken ya hızlı gidip risk alacaksınız ya da yavaş sürüp yine risk alacaksınız. Kısacası oyun bir noktada risk alma oyunu diyebilirim. Bu iki modun dışında 3. bir mod olarak da günlük yarışlar bulunuyor, günlük yarışlarda botlara karşı yarışıyor ve kazanırsanız bir sürü güzel hediyenin sahibi oluyorsunuz. Peki bu kadar güçlenecek arabalara nasıl sahip oluyoruz? Botlara karşı oynarken topladığımız paralarla aracımızı geliştiriyoruz ve bir aracı tamamen geliştirdiğimiz zaman diğerini almaya hak kazanıyoruz. Genel anlamda fazlasıyla eğlenceli olan ve Hot Wheels’ın ruhunu iyi taşıyan bu oyunu Play Store ve App Store üzerinden edinebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler