Kahraman Okçu: Archero!

Archero
Archero

Archero, varlığın kendisinin sizi yok etmeye çalıştığı bir dünyada yalnız bir okçu olarak kötülüklere karşı savaştığınız bir aksiyon oyunu.

Archero İncelemesi

Malumunuz, ülkemizde en çok futbol konuluyor. Futboldan geri kalan zamanlarda ise hem ülkeler hem e kulüpler bazında Türkiye’nin son yıllarda basketboldaki yükselişinin etkisiyle basketbol gündemimize girdi. Gönül ister ki voleybol, güreş, tekvando, atletizm, okçuluk gibi alanlarda da Türkiye’yi başarıyla temsil eden takımlarımız ve sporcularımız da gündemde kalsa fakat saman alevi misali başarı geldiğinde seviniyor, sonrasında hemen unutup gidiyoruz.

Mete Gazoz
Mete Gazoz

Millet olarak devlet geleneğimizde de önemli bir yeri olan ok ve yay kültürümüzle sürekli övünürüz. Ancak gençler kategorisinden itibaren ülkemizi okçulukta dünya çapında başarıyla temsil eden ve henüz 20 yaşına bile gelmemiş Mete Gazoz ismini duyan kaç kişi var? Dünya Şampiyonası, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası’nda altın, gümüş ve bronz olmak üzere şimdiden 20’yi aşkın madalya kazanan başarılı sporcumuz, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na madalya hedefiyle hazırlanıyor.

Sosyal medya var olduğundan bu yana Mete Gazoz gibi arka planda kalmış isimleri daha çok takip edebiliyoruz fakat  televizyonların sınırlı sürede yayınlar yapmaları her defasında hayal kırıklığı yaratıyor. Biz de içeriklerimiz ile örtüşecek olan konuları ve bu kişileri elimizden geldiğince ele almaya çalışıyoruz.

Archero

Archero, varlığın kendisinin sizi yok etmeye çalıştığı bir dünyada yalnız bir okçu olarak kötülüklere karşı savaşıyorsunuz. Klasik okçuluk sporundan ziyade aksiyonun zirvede olduğu yapım, yine de ok ve yaya ilgi duyan herkesin ilgisini çekecek türden.

Birbirinden farklı 10’a yakın dünyada toplamda yüzlerce seviyede savaştığımız oyunda, karakterimiz ok atışlarını otomatik olarak yapıyor. Bizim yapmamız gereken ise karakterimizi düşmanlardan gelen tehditlere karşı korumak ve onları yok etmek için onu en uygun yere yönlendirip, okları fırlatmasını sağlamak. Aslında tek parmakla oynayabileceğimiz türden bir oyun olarak da tanımlamamız mümkün.

Archero

Oyunu tepe görüş açısıyla oynuyoruz. Bu yüzden her bölümde savaş alanına hakim durumdayız. Bunun yanı sıra savaş alanları bir yandan siper almamız için nesneler barındırıyor. Bu bize kolaylık sağlarken bir yandan da oldukça küçük ve dar olduğu için düşmanlarımızdan kaçma konusunda fazlasıyla zorluyor. Bu da haliyle oyundan alınan zevki ve aksiyonun seviyesini sürekli olarak zirvede tutuyor. Aynı zamanda, öldüğümüzde tüm bölüme baştan başlıyoruz. Bunun gibi bir özelliğin olması, hayatta kalmak için daha dikkatli ve ofansif bir oyun sergilememizi sağlayarak bir anlamda bağlılık yaratıyor.

Archero oyunu Google Play Store ve Apple Store mağazalarından ücretsiz olarak indirerek ücretsiz oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler