Looney Tunes World of Mayhem İnceleme

Looney Tunes Word of Mayhem
Looney Tunes Word of Mayhem

Scopely, yeni çıkardığı hem dövüş hemde aksiyon RPG mobil oyunu ile karşımızda. Fakat bu sefer oyun kahramanları çok tanıdık. Çocuklardan büyüklere herkesin sevdiği çizgi film kahramanları. Eminiz çizgi film karakterlerinin kıyasıya mücadelelerini hepimiz hatırlıyoruzdur. Gökyüzünden kafalara inen kasaları, küle çeviren dinamit patlamalarını kimler unutabilir ki. Looney Tunes World of Mayhem mobil oyunu sevilen çizgi film karakterlerinden oluşan çetelerin birbirlerine karşı mücadelelerinden oluşuyor. Bu mücadeleler tıpkı çizgi filmlerdeki gibi oluyor. Sıra tabanlı bir savaş sistemiyle oynarken çok güldürüyor ve oyundaki çizgi film müzikleriyle insanı çocukluğuna döndürüyor. Oyunun en eğlenceli unsuru animasyonlar ve müzikler. Oyunun girişinde çalan klasik Looney Tunes müziği ve oyun içinde ki karakterlerin sesleri, oynayanlara eskileri hatırlatıyor.

Looney Tunes World of Mayhem Savaşları

Looney Tunes Word of Mayhem Savaşları
Looney Tunes Word of Mayhem Savaşları

Looney Tunes World of Mayhem, klasik çizgi filmlerin karakterlerinden oluşan takımların toplandığı çok zevkli savaşlara sahip. Her karakterin, komik dövüş yetenekleriyle birlikte kendi güçlü ve zayıf yönleri var. Mesela, Bugs Bunny toprağın altından sinsice düşmana yaklaşıp ani bir vuruş yapabiliyor ya da Marslı Marvin’in düşmanlarla ateş etmesi için bir silahı var. Savaşlar klasik sıra tabanlı sistemle yapılıyor. Tüm karakterler komik yetenekleriyle, diğer karakterlere saldırıyorlar. Oyuncular patlayan hediyeler, ışın tabancaları, iyileştirme gibi pek çok yeteneklere sahipler. Savaşa başlamadan önce enerji puanları gerekiyor. Toplamda en fazla 50 enerji puanı biriktirilebiliyor. Savaşların sonunda deneyim puanları kazanılıyor. Bunun dışında çeşitli kaynaklar kazanılıyor. Kazanılan kaynaklar, hayatta kalan kahramanlara göre belirleniyor. Ne kadar fazla kahraman hayatta kalırsa o kadar fazla ödül alıyorsunuz.

Looney Tunes Word of Mayhem Kenti
Looney Tunes Word of Mayhem Kenti

Sadece bir dövüş oyunu değil. Ayrıca RPG ögeleri de var. Oyuncular, karakterlerinin her biri için ev inşa edebilir ve bu evleri geliştirebilirler. Avlanma gibi görevlere de katılabilirler. Görevler tamamlandığında, oyuncular seviye atlamaları ve yetenek geliştirmeleri için daha fazla eşya kazanırlar.

Looney Tunes Karakterleri

Looney Tunes Word of Mayhem Toons
Looney Tunes Word of Mayhem Karakterleri

Klasik Looney Tunes çizgi filmlerinden tanıdığımız ve sevdiğimiz 79 karakter mevcut. Bugs Bunny, Daffy Duck, Marslı Marvin, ve Tweety gibi bir çok karakter var. Bu karakterler, yapılan savaşlar sonucunda toplanılabilir ve yeterli sayıya geldiğinde yıldız kazanılabilir. Karakter seviyeleri yükseldikçe, özellikleri de artar.

En güncel ve en iyi mobil oyun incelemeleri için Mobidictum’u takip edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler