Lords Mobile İncelemesi

Lords Mobile

Bugün siz değerli takipçilerimiz için Lords Mobile‘ı inceliyoruz. Siz arkanıza yaslanırken biz de Lords Mobile’ı anlatmaya başlayalım…

Bugünkü yazımızda sizleri oldukça heyecanlandıracak. Detay bakımından oldukça zengin olan gerçek zamanlı strateji oyunu Lords Mobile çeşitli özelliklerle dolu. Üstelik Lords Mobile’ı Android emulatorü Bluestacks 4 ile kolaylıkla bilgisayarda oynayabileceksiniz. Böylece oyun zevkiniz kesintiye uğramayacak!

İlginizi Çekebilir: Savaşın Kalbinde – Forge of Empires İncelemesi

Lords Mobile Başlıyor..

Oyunumuza giriyoruz ve ufak bir sinematik bölümden sonra bizleri öğretici kısmından neyin ne olduğunu anlatıyor. Öğretici bölümün ardından köyümüz ile başbaşa kalıyoruz ve incelemeye başlıyoruz.

Lords Mobile Sinematik

İlk girişte gördüğümüz kadarıyla köyümüzün ana hatlarından yola çıkarak Lords Mobile’ın grafik açısından gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Kendimize ait bir kale, hastane, kışla, gözetleme kulesi gibi bu tarz strateji oyunlarında olabilecek genel ögeler bulunuyor. Köyümüzün içerisindeki binaların seviyesini ne kadar yüksek olursa bizlere sağlayacağı avantajlar bir o kadar yüksek olacaktır. Ancak belli bir noktaya ulaştıktan sonra kale seviyesini yükseltmeden diğer gereçleri yükseltemiyoruz. Kalemizi yükselttikçe de üreteceğimiz erzak miktarı artmakta.

Lords Mobile - Ruh Veren

Kilitli Bölgeleri Açmaya Başla!

Oyun içerisinde bazı alanların üzerinde kara bulutlar dolanmakta.. Buradaki kilitleri açmak için ordunuzu oluşturun ve onları haklayın. Düşmanlarınızı yendikten sonra o bölgelerin üzerinden bulutlar dağılmakta ve sizlere yeni binalar oluşturmanız için alanlar açmakta. İlk alanımızı açtıktan sonra bizlere ham madde oluşturabileceğimiz binalara yer açılıyor. Buraya Kereste Fabrikası, Çiftlik, Taş Ocağı ve Madenler oluşturarak ham maddelerinizi arttırabilirsiniz. İkinci bölgemizde ise Akademi, Savaş Sarayı, Elçilik, Ticaret Merkezi, Hapishane ve Sunak oluşturabilirsiniz. Biz şu ana kadar üç bölüm açabildik ve üçüncü bölümde de bizlere Malikane, Kışla ve Revir yapabilmemiz için alanlar açılmakta. Bu şekilde bölgelerin kilitlerini kırarak kendinize gelişiminize katkı sağlayacak alanlar oluşturabilirsiniz.

Lords Mobile - Görevler

Görevler

Oyun başladığı andan itibaren sizlere birtakım görevler vermekte. Bu görevleri yaparak çok hızlı bir şekilde seviye atlayabilirsiniz. Bu sayede görevlerden alacağınız malzemeler ile daha çok yükseltme yapabilir, asker eğitebilir, araştırma yaparak üretiminizi arttırabilirsiniz. Ekranınızın alt bölümünde yer alan ünlem işaretine tıkladığınızda karşınıza Görev menüsü gelecek. Bu kısımda sol üst bölümdeki Toprak Görevleri sizin köy içerisinde binalarınızı yükseltmeyi, araştırma yapmanızı veya asker üretmenizi isteyen görevler bölümüdür. Yönetici görevleri ise oyunun kendi içerisinde belirlediği görevlerdir. Sizlerde yol açmanızı, cerher çıkarmanızı veya enstrüman yapmanızı istemektedir. Görevler bölümünde Lonca Görevleri ve VIP Görevler bölümü de bulunmaktadır. Lonca görevlerini herhangi bir loncaya katıldığınız zaman yapmaya başlayabilirsiniz. VIP görevleri ise oyunun ana ekranında sol üst kısımdaki görselin orada yer alan VIP kısmının yükselmesi ile alabileceğiniz sandıkları belirten görevlerdir. VIP seviyenizi yükselttikçe orada bulunan sandıkları açabilir ve değerli hediyelerin sahibi olabilirsiniz. Yönetici görevlerini bitirdikten belli bir süre sonra yeni görevler gelmektedir.

Lords Mobile Kahraman Taarruzu

Kahraman Taarruzu

Köyünüzün ortasında yer alan heykele tıkladığınızda Kahraman Taarruzu adında bir yere geleckesiniz. Buradaki adımları geçerek karakterinizin seviyesini yükseltebilir ve savaşlarda sizin yanınızda yer alacak yeni kahramanlar kazanabilirsiniz. Yanınıza aldığınız kahramanlarla taarruza devam ettikçe sizin ve yanınızdaki kahramanların seviyesi artar ve daha da güçlenir. Bölümlerin sonunda bossları kestikçe düşen sandıklardaki eşyaları karakterinize giydirebilir, tüm slotlardaki eşyaları doldurunca kahramanınızın rütbesini arttırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hustle Castle İnceleme

Lords Mobile Envanter

Envanter

Ekranda görünen çanta simgesine basarak envanterinize gidip nelere sahip olduğunuzu görebilirsiniz. Bu bölümde elimizde bulunanların hepsi bir arada olması yerine kategorilere ayrılması ince bir ayrıntı. Karışık bir şekilde hepsi bir arada olmaktansa kaynakları ayrı bölümde, hızlandırmaları ayrı bir bölümde bulabilirsiniz. Ayrıca sağ kısımda bulunan mücevhere tıklayarak elinizdeki mücevherlerle veya sikkelerle ekstra güçlendirmeler satın alabilirsiniz.

Lords Mobile Klana katıl

Loncaya Katıl!

Oyunda birçok kale bulunmakta. Bunu imparatorluk haritasına bakarak görebilirsiniz. Bunların hepsi dostunuz değil, içlerinde kalenize saldırmak için zaman bekleyen, fırsatını bulduğunda saldıracak olanlar da bulunuyor. Böyle beklenmedik anlarda sizlere yardım edecek birilerinin olmasını istemez misiniz? İşte bu yüzden bir klana üye olun veya kendinize ait bir lonca (klan) oluşturup üyelerinizi toplamaya başlayın. İttifaklar arası anlaşmalar yaparak karşılıklı barış yapabilir ya da aksine bir düşman ittifakı gözünüze kestirip darma duman edebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Ayrıyetten ittifakınızdaki üyeler bir şeyler yükseltirken sizden, siz de onlardan yardım isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Milletler Yükseliyor – Rise of Civilizations

Lords Mobile Ayarlar

Ayarlar

Lords Mobile’da son olarak değineceğimiz özellik: Ayarlar. Ayarlar bölümüne girdiğimizde Hesap kısmından oyununuzun beklenmedik bir şekilde silinmesini istemiyorsanız bir Google veya Facebook hesabı ile ilişkilendirmenizde fayda var. Arama bölümünden başka bir oyuncuyu arayabilir ve profiline bakabilirsiniz. Bildirimler özelliği ile krallığınızla ilgili olan bitenden hemen haberdar olabilirsiniz. İster düşman saldırırken bildirim alın ister gözetlenirken veya isterseniz bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca Canlı Yayın bölümünden canlı yayınları da takip edebilirsiniz.

Lords Mobile’ı Android emulatorü Bluestacks 4 ile telefonunuzdan 6 kat daha akıcı bir şekilde kolaylıkla bilgisayarda oynayabilirsiniz. Oyunu BlueStacks 4 ile indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Lords Mobile’ı BlueStacks 4 ile indirmek için hemen tıklayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler