Million Lords – Üç Diyar’ın Yüce Kralı Olun!

Million Lords
Million Lords

Million Lords oyununda Üç Diyar Krallığı’nın yüce kralı Almoty, yokluğunda krallığı yönetecek bir varis arıyor. Üç Diyar’ın yüce kralı olmaya var mısın?

Million Lords: Mobile Conquest Empire

Merhaba genç lordlar, Üç Diyar Krallığı’na hoş geldiniz! Almaty ile tanışmış olmalısınız, kendisi Üç Diyar’ın yüce kralı olur. Kendisinin yokluğunda Üç Diyar’a hükmedebilecek bir varis arıyor. Üç Diyar’a hükmedebileceğine inanıyorsan, Üç Diyar’ı kendi başınıza yeniden fethederek kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Almaty de sizlerde büyük bir potansiyel görmüş olacak ki sizleri işte bu yüzden seçti.

Halkınız size ne olarak hitap ediyor? Tanıştığımıza memnun oldum Lord X. Temel savaş sanatlarında yeni görünüyorsunuz, izin verin de sizlere birkaç önemli şeyi açıklayalım:

Ana şehriniz. Şimdilik biraz basit durumda ancak şehrinizi yükselterek gelişebilirsiniz. Her yükseltme, şehrinizin savunmasını ve krallık puanlarınızı geliştirir. Krallık puanınız da saat başına altın ve asker üretimini temsil eder. Bu arada şehrinizi yüzen bir adanın üzerine inşa etmek dahice bir fikir. Böylece düşmanlarınız şehrinizi asla fethedemeyecek. Ancak artık genişlemenin vakti geldi. Üç Diyar’da henüz fethedilmemiş pek çok şehir var. Şehirleri fethetmeden önce de küçük bir hatırlatma verelim: Saldırı yapmadan önce fethetmeyi düşündüğünüz bölgeye casus gönderebilirsiniz. Casuslar tek başlarına olduklarından dolayı bir orduya oranla daha hızlı hareket ederler ve sizlere birçok gizli taktik getirerek savaş öncesi sizlere pek çok konuda yardımı dokunabilir.

Million Lords

Ele Geçirilen Şehirlerin Seviyelerini Yükseltin

Million Lords’ta unutmamanız gereken bir olay var: Ele geçirdiğiniz şehirlerin seviyelerini yükseltmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Çünkü ele geçirdiğiniz şehirler ne kadar çok ve ne kadar yüksek seviye olursa o kadar fazla altın  ve asker üretimi demek. Bunun yanında seviyesi yükselen şehirlerin savunmaları da bir o kadar yükselmektedir. Becerilerinizi de geliştirmeyi unutmayın. Onlar da rakiplerinizle olan savaşlarda sizlere büyük avantajlar sağlayabilir.

Oyunun sol üst kısımda yer alan Profil bölümünün sol kısmından krallık puanınızı, birikmiş TP’nizi ve klanınıza göz atabilirsiniz. Profil  bölümünün sağ kısmı ise krallığınız için: Sahip olduğunuz toplam asker, kontrol ettiğiniz şehirlerin sayısı ve altınlarınıza buradan göz atabilirsiniz. Ayrıca saat başına altın ve asker üretiminizi de buradan görebilirsiniz. Profil bölümünün alt kısımda ise istatistiklerinize genel bakışın grafikli bir sunumu yer alıyor.

Oyunun ana ekranında sağ alt kısımda birtakım bölümler bulunuyor. Bu bölümler sırasıyla klana katılma, günlük maceralar, liderlik tablosu, fethettiğiniz şehirlerin listesi, envanter, hareketler ve savaş raporlarıdır.

Million Lords oyununda bir an önce bir klana katılmak yapacağınız en doğru hamlelerden birisi olacaktır. Çünkü dört bir yanınız Üç Diyar’a hakim olmak isteyen düşmanlarla çevrili. Bu yüzden kendinize en doğru klanı bulun ve birlikte oynayabileceğiniz dostlar edinmeye başlayın. Liderlik tablosundan sahip olduğunuz krallık puanlarına göre sıralamanıza göz atabilirsiniz.

Son olarak Ayarlar bölümünden söz edecek olursak bu bölümden de oyun içi müziği ve bildirimleri kapatıp açabilir, dili değiştirebilirsiniz. Ayrıca oyun içi FPS’i 30-60 olarak değiştirebilirsiniz. Hesabınızın kaybolmasını istemiyorsanız yine aynı şekilde hesap bağlama işlemlerini de Ayarlar bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Million Lords hesabınızı Google Play ya da Facebook hesaplarınıza entegre ederek kaybolmalarını önleyebilirsiniz. Daha önceden bir hesabınız varsa Hesabı geri yükle butonuna tıklayarak sahip olduğunuz hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler