Minecraft Deneme Sürümü İncelemesi

minecraft deneme sürümü menü
Minecraft deneme sürümünü inceliyoruz

Android telefonlarda ilk olarak 7 sene önce tanıştığımız, Minecraft FPS oyunu hala büyük bir tutku ile oynanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ise oyunun yapımcısı olan Mojang firması bir deneme sürümü çıkarmaya karar verdi. Java sürümü ile birlikte çalışan deneme sürümü, PC ve cep telefonları için yüklenebiliyor. Google Play mağazasında ise Minecraft Trial olarak yerini aldı.

Minecraft Deneme Sürümü Sistem Gereksinimleri

Android

89 MB boyuta sahip olan Minecraft oyununu, Android 4.2 ve üstü güncelleme ile oynayabilirsiniz. Çok fazla ekran çözünürlüğü gerektirmediğini belirtelim. Ancak yine de diğer oyunları da oynayacağınızı düşünecek olursak; 6.4 inç ekran büyüklüğüne sahip, 1080×2340 FHD piksel çözünürlüklü, 64 GB hafızaya sahip ve en az 8 MB internet hızına sahip bir telefonda daha iyi bir performansla oynayabilirsiniz.

Minecraft Sistem Gereksinimleri iOS

Minecraft’ın deneme sürümü ne yazık ki iOS cihazlarda oynanamıyor. Minecraft’ın tam sürümünü 285,1 MB boyuta sahip olan, iOS 8 ve daha üstü sürümlerde oyunu oynayabilirsiniz. Apple telefonlarda ise; 5.8 inç ekran boyutu, 458 ppi ve 2436×1125 piksel çözünürlüğe sahip, 64 GB dahili hafızaya sahip ve A12 işlemci gücüne sahip özelliklerin olması oyunu oynayabilmeniz için yeterli olacaktır.

Minecraft Deneme Sürümü indir

Minecraft deneme sürümü iOS cihazlarda oynanamıyor.

Minecraft Deneme Sürümü
Minecraft Deneme Sürümü
Developer: Unknown
Price: Free

Minecraft Deneme Sürümünde Neler Var?

Oyunda belki de oynayanları zorlayacak bir özellik var. Zaman sınırlaması özelliği biraz canınızı sıkabilir. Zaman sınırlanmasında oyunu en fazla 1,5 saat yani 90 dakika kadar oynayabiliyorsunuz. Oyunu ücretsiz olarak indiriyorsunuz ve oyunda neler olduğunu, nasıl bir atmosfere sahip olduğunu ve grafikleri deneyimleyebiliyorsunuz.
Oyunu yüklediğinizde karşınıza basit bir menü çıkıyor. Menüde şu sekmeler bulunuyor:

 • Oyna
 • Başarılar
 • Ayarlar
 • Mağaza
 • Bütün oyun kilidini aç
 • Oturum Aç
minecraft deneme sürümü 1

Bütün oyun kilidini aç sekmesine tıkladığınızda, oyunun tam sürümünü satın almanız için sizi yönlendiriyor.
Sağ tarafta yer alan askı simgesine tıkladığınızda:

 • Dünyalar
 • Arkadaşlar
 • Sunucular

Gibi seçenekler karşınıza çıkıyor. Buradaki seçeneklerin birçoğunun kısıtlamalı olduğunu belirtelim. Ancak; uygulama – yeni oyun – yeni dünyalar oluştur sekmelerini kullanabilir ve oyuna başlayabilirsiniz.
Buradaki sekmeleri kullandığınızda karşınıza:

 • Dünya türü
 • Dünya seçenekleri

Gibi seçenekler çıkıyor. Burada yer alan birçok seçenekte ne yazık ki kısıtlamalı olarak karşımıza çıkıyor.

minecraft incelemesi

Dünya adı sekmesine, dilediğiniz bir isim yazabilirsiniz. Varsayılan oyun modu bölümünde ise 4 farklı moddan birisini seçebilirsiniz. Çok kolay, kolay, normal ve zor modlarından bir tanesini seçebiliyorsunuz.

minecraft incelemesi

Oyundaki en ilginç sekmelerden bir tanesi de dünya türü sekmesinde yer alan seçenekler olarak karşımıza çıkıyor. Düz, sonsuz ve eski seçeneklerinden bir tanesini seçebiliyorsunuz. Ne dersiniz, oyun yapımcıları acaba, düz dünya teorisine mi inanıyorlar?

Deneme sürümünde yalnızca Xbox oturumu açabiliyor ve oyunun size erişim verdiği bölgelerde oynayabiliyorsunuz.

Oyun yüklendiğinde ve oynamaya hazır hale geldiğinde karşınıza bir menü çıkıyor. Menüde; bütün oyunun kilidini aç ve denemeyi başlat seçenekleri var. Yalnızca denemeyi başlat seçeneğini seçebiliyorsunuz.

minecraft incelemesi

Oyunun Kuralı

Oyunun kuralı oldukça basit! Tek yapmanız gereken başlangıçta sandığınızda bulunan araçlarla, kazı yapmanız ve belirlenen hedefleri bulmanızdır. Bulduğunuz her hedefte başka haritaları açabiliyor ve başka yerleri keşfedebiliyorsunuz. Klasik Minecraft oyunundan hiç farkı yok aslında… Yalnızca birçok haritaya erişemiyorsunuz ve online olarak arkadaşlarınızla oynayamıyorsunuz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler