Mobile Royale İnceleme

Mobile Royale

Bugün strateji oyunu meraklıların çok sevdiği Mobile Royale dünyasını inceliyoruz. Kahramanlarımız, kalemiz ve ordularımızla canavarların ve düşmanların canına okuduğumuz bu mobil oyunun grafikleri de adeta orta seviye bilgisayar oyunları seviyesinde. Özellikle oyunu bilgisayardan oynarken gerçekten çok büyük bir keyif alıyorsunuz. Mobil oyundan ziyade adeta normal bir bilgisayar oyunu oynuyormuşsunuz gibi bir his veren Mobile Royale, detaylı arayüz ve oynanışı ile de göze çarpıyor.

Mobile Royale: Başlangıç

Mobile Royale
Oyunda en çok vakit geçirilen ekranlardan biri.

Oyuna direkt kalemizde başlıyoruz. Siz de oyuna ilk defa başlıyorsanız öncelikle belli bir seviyeye kadar tek yapmanız gereken oyunun talimatlarını izlemek. Mobile Royale her seviye için özel görevler ve hediyeler veriyor. Ekranın sol alt bölümünde ve orta alt bölümünde yer alan Görevler sekmesinden mevcut görevleri tamamlayarak seviye atlayabilirsiniz.

Görevler ile çok daha hızlı gelişin!

Mobile Royale
Kudret puanınızı arttırmak ve şehri geliştirmek için mutlaka görev yapılmalı.

Görevleri tamamlamak çok önemli. Çünkü canavarlara karşı mücadele ederken Kudret puanı adı altında bir gücünüz oluyor. Bu gücü arttırmanın en kolay yolu ise oyunun verdiği görevleri tamamlayarak şehrimizin seviyesini yükseltmek. Ayrıca görevleri yaparak bolca kaynak da toplayabiliyoruz.

Mobile Royale
Görev sonlarında bol bol hediyeler sizleri bekliyor.

Her görevin güzel bir de hediyesi var. Oyunda hiç bitmeyen bir şey varsa o da görevler ve hediyeleri. Her görevin ardından oyun içerisinden güzel hediyeler alıyorsunuz. Görevlerin zorluğu arttıkça ödüllerin kalitesi de artıyor. Seviye, geliştirme ödüllerinin yanı sıra savaşlardan sonra da ödül kazanılabiliyor.

Kahramanlarımız ile ordular güvende!

Mobile Royale
Seviyeniz ilerledikçe farklı kahramanlar açılıyor.

Oyunda herkesin kahramanları oluyor. İlk başta bir kahraman ile başladığımız oyunda seviye atladıkça başka kahramanlar da çağarabiliyoruz. Bu kahramanların özel yeteneklerinin yanı sıra ordunuzun kudret puanına da katkıları var.
Kahramanlar savaşlar sırasında en önemli kazanma koşulunuz oluyor. Özellikle savaşlar sırasında kullandıkları yetenekler ile düşmanları anında yok etme potansiyeline sahipler.

Mobile Royale
Ejderler savaşlarda büyük avantaj sağlıyor.

Oyunda ayrıca şehrinizi koruyan bir de ejderiniz oluyor. Bu ejder şehrinizin sağ bölümünde yer alırken, kendisini savaşlarda bir kez de olsa kullanabiliyoruz. Düşmanlara tek atamasa da canlarını önemli ölçüde azaltarak kolay ve hızlı bir zafer almanızı sağlıyor.

Savaşlarda ordularınız ve rakip takımın orduları karşılaşıyorlar. Tabii ki kahramanlarımız da bu savaşın neredeyse en önünde yerlerini alıyorlar. Savaş ekranının sağ alt bölümünde savaş modunu değiştirebiliyorsunuz. İsterseniz yetenekleri otomatik veya elle kullanma seçeneklerini seçebilirsiniz. Ancak özellikle belli seviyelerden sonra doğru zamanda hamle yapmak önemli olduğundan sizin ilk başlarda otomatikte kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca oyunu bilgisayardan oynamak savaşlar sırasında yetenek kullanımı kolaylaştırıyor ve zafere ulaşmanızı sağlıyor.

Geliştirmeler çok ama çok önemli!

Mobile Royale
Güçlü ekonomi güçlü şehir!

Oyunda askeri stratejilerinizin yanı sıra geliştirmeleriniz de çok önemli bir rol oynuyor. Ekonomi, askeri ve tarım gibi işlevsel alanlarda yapılan geliştirmeler ile ordunuzu güçlendirebilir veya şehrinizin daha fazla kaynak üretmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazı geliştirmeler birbirleriyle bağlantılı. Bu yüzden güçlenmek istiyorsanız mutlaka geliştirmeleri takip etmelisiniz.

Mobile Royale
Kışlada ordunuza yeni birlikler yetiştirebilirsiniz.

Oyunda bir diğer önemli nokta şehrinizdeki alanların geliştirilmesi. Örneğin hızlı asker yetiştirmek için Kışla’yı oldukça yüksek seviyede tutmanız gerekiyor. Veyahut daha fazla gıda kazanmak için keza tarım alanlarınızı geliştirmelisiniz. Bu tarz geliştirmeler hem Kudret puanını arttırıyor hem de şehrinizin daha da hızlı gelişmesini sağlıyor.

Lonca kurun veya katılın!

Mobile Royale
Lonca kurarak veya başka loncalara katılarak hediyeler ve güçlendirmeler kazanabilirsiniz.

Her çevrimiçi strateji oyununda olduğu gibi Mobile Royale’da da Lonca sistemi mevcut. İster kendiniz bir lonca kurabiliyorsunuz, isterseniz başkalarının kurduğu loncalara katılabiliyorsunuz. İlk başlarda güçsüz bir şehir olacağımızdan kendimiz lonca kurmak yerine başka loncalara katılmak daha mantıklı gibi duruyor.

Mobile Royale BlueStacks ile indir!

Mobile Royale
BlueStacks ile oynarken oyunun grafiklerine ve hızına hayran kalacaksınız.

Oyunu BlueStacks ile bilgisayardan oynarken kullanabileceğiniz komutlar bu şekilde. Güçlü grafikleri ve oynanışı ile telefondan oynarken çok fazla şarj yiyen oyunu kesinlikle bir de bilgisayardan oynamanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayardan oynarken orta seviye oyunlara yakın performans ve grafik sunan Mobile Royale, BlueStacks ile daha hızlı ve kaliteli oynanıyor.

Mobil espor tarafı da her geçen gün hareketleniyor. Haftalık organizasyonlar ve birçok oyundan mobil espor turnuvaları için BlueStacks’in Discord kanalına katılabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts