Modern Combat Versus – Silahını Kuşan Ajanlara Katıl!

Modern Combat Versus
Gameloft Modern Combat Versus

Ajanını Seç, Savaş Seni Çağırıyor! – Modern Combat Versus

Dün çıkışını duyurduğumuz ve Gameloft tarafından piyasaya çıkartılan gelmiş geçmiş en iyi çok oyunculu mobil FPS oyunu Modern Combat Versus İnceleme yazısı ile karşınızdayız. OCTO ve KORP takımları savaşa hazır, peki ya siz? Lafı fazla uzatmadan Modern Combat Versus İnceleme yazısına geçelim.

Grafikler Şahane!

Oyun dünyasının tasarımını çok beğendiğimi belirtmek istiyorum. Haritaların boyutu yeterli düzeyde, oyun içindeki  yapılar düzgün yerleştirilmiş. Doğru yerde pozisyon alarak ele geçirme noktasında bekleyen rakiplerinizi pusuya düşürebilirsiniz.

Gameloft Modern Combat Versus
Modern Combat Versus – Savaşa Başlayış

Karakterler

Karakterlerin birbirinden farklı yetenekleri ve farklı tarzda silahları var. Bazı karakterler yavaş ama dayanıklı tank sınıfını oluştururken bazıları suikastçi sınıfından olup hızlı ve çevik olabiliyor. Oyunda 4 farklı sınıf mevcut.

  • Suikastçi (Assassin): Gizlilik yetenekleriyle donatılmış bu sınıftaki ajanlar, düşük canlarına rağmen rakiplerini gafil avlamalarıyla ünlüdür.
  • Savunucu (Defender): Tank sınıfı. Bol miktarda can ve defansif yetenekler ile takımını ön saflarda sırtlama görevini üstlenirler.
  • Uzman (Expert): Teknolojik aletler kullanarak rakiplerine tuzaklar kurarak takımına destek olan sınıftır.
  • Saldırıcı (Striker): Bence oyundaki dengeli sınıf. Rakiplerin yerini göstermek gibi kullanışlı yeteneklere sahip bir sınıf.

Oyun mağazasında şuanda 12 farklı karakter bulunuyor. Kan tam bir tank karakteri, yeteneğini kullanarak çevresinde bir kalkan açıyor. Lock karakteri ise çevresindeki rakipleri gösteren alansal bir yeteneğe sahip. Oyunun en hızlı suikastçi karakteri ise MI-NU. Her karakterin kendine özgü nadirlik ve sınıf seviyesi bulunuyor. Oyuna nadir olmayan karakterlerle başlayıp aynı karakterleri tekrar kazanarak nadirliğini elit veya profesyonel’e kadar yükseltebiliyorsunuz.

Gameloft Modern Combat Versus
Modern Combat Versus – Karakter Ekranı

Oyun size belirli aralıklarda sandıklar yolluyor. Bunun yanında oynadıkça da sandık elde edebiliyorsunuz. Bu sandıkları açmak biraz zaman alabiliyor ancak beklediğinize değeceğini düşünüyorum. Çünkü sandıklardan karakterlerinizi seviye atlatmak için gereken parçaları elde ediyorsunuz.

Gameloft Modern Combat Versus
Modern Combat Versus – Versus Coin

Her maçın sonunda oyun size sandık ve Versus Coin veriyor. Versus Coin’lerini sandıklardan çıkan karakter parçalarını birleştirip karakterin seviyesini yükseltmek için kullanıyorsunuz. Karakterimiz seviye atladıkça sağlığı ve saldırı gücü artıyor.

Gameloft Modern Combat Versus
Modern Combat Versus – Seviye Atlama

Oyun Modları

Oyunda 2 adet mod bulunuyor: Çok oyunculu (multiplayer) ve Tek oyunculu (solo play). Tek oyunculu oynarken 3 zafer aldığınızda sandık kazanıyorsunuz. Çok oyunculu modunda ise OCTO veya KORP takımlarından birine yerleşerek diğer oyunculara karşı savaşıyorsunuz.

Gameloft Modern Combat Versus
Modern Combat Versus – Oyun Modları

Çok oyunculu modunda zaferler kazandıkça derece sisteminde ilerleyerek küme atlıyorsunuz. Her ligin farklı oranlarda sandıklardan çıkan içerikleri etkiliyor.

Gameloft Modern Combat Versus
Modern Combat Versus – Seviye Sistemi

Modern Combat Versus oyunu piyasaya günlük giriş ödülleriyle başladı. 21 gün boyunca oyuna girerek harika hediyeler kazanabilirsiniz. 7. gün yeni bir karakter açabilir, 21. gün ise bu karakterin özel kostümünü elde edebilirsiniz!

Gameloft Modern Combat Versus
Modern Combat Versus – Günlük Ödüller

Editörün Görüşü

Oyunun artıları olduğu gibi eksileri de bulunuyor. Ama oyunun verdiği keyfi göz önünde bulundurursak bence değer.

  • Oyundaki her karakterin yeteneği dışında karakter seslendirmeleri ve karakteristik özellikleri gerçekten güzel olmuş. Savaş alanında karakterlerin kurduğu dialoglar oyuna ayrı bir renk katmış.
  • Oyun her mobil cihaz ile uyumlu değil ancak eğer cihazınız uyumluysa Modern Combat Versus’u mutlaka denemenizi tavsiye ederim. “Ben mobil FPS sevmiyorum” diyenler bile oyuna bir şans vermeli.
  • Oyunun bir başka eksisi boyutu. Yaklaşık 2 GB gibi bir boyutu ile bazı cihazları zorlayabilir. Ancak kesinlikle buna değer, yapımcısı Gameloft sonuçta.

Oyun hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak belirtmekten çekinmeyin. Modern Combat Versus oyununu App StoreGoogle Play, ve Windows Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz! Daha fazla haber, oyun, inceleme için sitemizi ve Facebook sayfamızı takip edin! Youtube kanalımıza da abone olmayı unutmayın!

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts