My Gym: Fitness Studio Manager İnceleme

my gym

Tatem Games Inc. şirketinin ortaya çıkardığı spor salonu temalı bir simülasyon oyunu ile karşınızdayız. Bir spor salonu işletmecisi olabildiğiniz bu oyunda amacınız, güzel ve ünlü bir işletme oluşturmaya çalışırken müşterilerinizi tatmin etmek. Tabii aynı zamanda birtakım kişilerin antrenörlüğünü yapmak veya sağlık yiyecekler ve içecekler hazırlayarak müşterilerinize servis etmek gibi görevleriniz de mevcut. BlueStacks 4 ile oynayabileceğiniz My Gym: Fitness Studio Manager’a dair daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edin.

my gym
İşletmemize gelen bir müşteri şınav çekmek istiyor.

My Gym: Fitness Studio Manager Oynanış

Türk oyuncuların bir oyunda özellikle istediği Türkçe dil desteği sahibi olan oyun küçük bir işletme ile başlıyor. Tamamen bize ait olan bu küçük işletme, seviyemiz yükseldikçe çevre binaları elde etmemiz ile daha büyük bir işletme olma yolunda ilerlemeye başlıyor. Tabii büyük bir imparatorluk kurmadan önce küçük işletmemize biraz şekil vermek gerekiyor. İlk olarak birer birer gelen müşteriler spor salonumuza sürekli olarak gelmeye başlıyor ve bizden akıllarındaki hareket şekline uygun ekipmana yerleştirmemizi istiyorlar. Müşterilerin üzerlerinde çıkan şınav, ağırlık çalışması gibi simgelere tıklayarak onları uygun ekipmana yönlendiriyoruz ve belirli bir süre geçtikten sonra hareketlerini tamamlayan müşteriler paralarını ödeyerek iş yerinden ayrılıyor.

Ekipmanlar, müşterilerden elde ettiğimiz altınlar sayesinde elde edilebiliyor. İlk olarak yer matı ve adım ekipmanlarıyla işe başlıyoruz. Ardından seviyemiz yükseldikçe farklı ekipmanları spor salonumuza koyabiliyoruz. Bu konuda biraz hızlı olmamız gerekebiliyor çünkü müşteriler bazen olmayan ekipmana ait bir hareketi yapmak isteyebiliyor. Bu durumda BlueStacks 4 ile oynarken ekranın sağ alt köşesinde yer alan dükkana tıklayıp, ekipman sekmesinden uygun ekipmanı satın almamız gerekiyor. Ekipmanları işletmemizde istediğim yere koyabiliyoruz fakat bir zaman sonra bu alan yetersiz gelmeye başlayabiliyor. Bu durumda işletmemizin kapladığı alanı genişletmemiz gerekiyor. Oyunun başlarında eğitim olarak bir alanı geliştiriyoruz ve bunun nasıl olacağını öğreniyoruz. Bu eğitim görevini tamamladıktan ve eğitim gereği bir genişleme alanı satın aldıktan sonra işletmemizin yan taraflarında satın alabileceğimiz alanları görüyoruz. Üzerlerindeki tabelalara tıklayarak satın alabileceğimiz bu alanlar öyle sadece para ile satın alınmıyor. Bu alanları satın almak için ekstradan bir nesneye ihtiyaç duyuyoruz.

my gym
Hepsini tamamladığımızda tekrardan alabileceğimiz günlük bonuslar.

Alan için gerekli olan bu eşyaları birçok yoldan temin edebiliyoruz. İşletmemizin yanında bulunan ve video izleyerek kullanabileceğimiz hediye çarkı bunlardan sadece birisi. Bunun dışında günlük ödüllerde de bu nesneleri görme şansı elde ediyoruz. Günlük ödüllerden bahsetmişken; günlük ödüller ile oyundaki gerçek para ile satın alabileceğimiz parayı günlük olarak oyuna girdiğimiz takdirde elde etmemiz mümkün. Ayrıca günlük ödüller 30 günlük ödüllerin tamamını aldığımız takdirde sıfırlanıyor ve gördüğümüz tüm ödülleri tekrardan oyuna girerek elde edebiliyoruz.

my gym
Antrenör arayışında olan bir sporcu.

My Gym: Fitness Studio Manager Müşteriler

Spor salonumuza birçok müşteri ağırlıyoruz. Bu müşterilerin bir sınırı bulunuyor. Bu sınıra göre servis yapabildiğimiz müşterilere antreman yaptırırken başka müşteleri alamıyoruz. Müşteri sınırını artırmak için yapmamız gereken şey aslında pek değişmiyor. Seviye atlayarak elde edebileceğimiz müşteri sınırı artırılabilirken oyun içerisinde seviye atlarken bir müşteri bizden antrenörlük istiyor. Tabii ilk gördüğümüzde bu ihtiyacınız yerine getiremiyoruz. Seviye atladıktan sonra tekrardan bizimle konuşmaya başlıyor ve şampiyonalara hazırlanmak istediğini söylüyor. Böylelikle oyun içindeki başka bir mekanik karşımıza çıkıyor. Mini oyun diyebileceğimiz bu oyunda bizden antrenör olmamızı isteyen müşteriyi yönetiyoruz. BlueStacks 4 ile oynayabileceğimiz bu oyunda müşterimizin engelleri aşmasına ve birinci gelmesine yardım etmemiz gerekiyor. Sonuncu olursanız bile üzülmenize gerek yok çünkü sonunculuk durumunda bile bir miktar altın ile ödüllendiriliyoruz.

my gym
Oyun haritası içerisinde spor salonuna ek birçok binaya sahip olabiliyoruz.

My Gym: Fitness Studio Manager İndir

My Gym: Fitness Studio Manager simülasyon sevenler ve bir sporu salonu işletme konusunda meraklı olanlar için ilgi çekici bir oyun gibi gözüküyor. Spor salonu, spor ajansı ve spor kulübü gibi dalların yönetimini yapabileceğimiz bu oyunu BlueStacks 4 ile bilgisayardan oynayabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorular hakkında yanıt almak isterseniz, BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts