OverTake – Arabalara Makas Atıyoruz

Araba sollamaya dayalı olan oyunumuz OverTake için incelememiz sizlerle. Bu yazımızda grafikleri oynanışı ve eksikleri ile anlattık.
Overtake

İnceleme serimizin bu bölümünde OverTake adlı keyifli bir oyunun incelemesi sizlerle buluşuyor.

OverTake bize ne sunuyor?

OverTake oyununda temel amacımız ters şeride geçip olabildiğince çok aracı sollamak. Dikkat etmemiz gereken nokta ise yolun gidiş dönüş olması. Yani ters şeritten gelen arabalar olacak. Ters şeritteki araçlara çarptığımız an oyun dışı kalıyoruz. Ters şeritte durduğumuz belirli süreler için oyun bizi coin sistemi ile ödüllendiriyor. Bu coinler ile yeni arabalar alabilir ve oyuna biraz daha renk katabilirsiniz.

OverTake’in oynanış temeli Subway Surfers ve Temple Run oyunlarından alışık olduğumuz “Slide and Run” sistemine dayanıyor. Yani ekrandaki karakteri, ki burada arabamız oluyor, sağa ve sola kaydırarak olabildiğince uzun mesafe gitmeye dayanıyor. Bu tür oyunlardan en büyük farkı ise level sistemine dayanıyor olması. Her level sonunda bitiş çizgisini geçerek ulaştığımız yeni her bölümde daha zorlayıcı bir oynanış bizi bekliyor. Level atladıkça değişen yol tasarımları ve çevre düzeni ile oynanabilirliği olabildiğince uzuyor.

Overtake
Karşı şeritteki araçlara dikkat etmek gerekiyor.

Grafikler çizgi film tadında ve içine çeken hoş bir dünyası var. Kullanılan renk paleti harikulade. Arabaların modellemeleri iyi tasarlanmış ve gölgeler ile beraber gayet hoş duruyor. Grafikte gerçekçilikten ziyade sanatsal yönü ile öne çıkan oyunun görsel konusunda başarılı olduğunu söylemek gerekir.

Oyunun heyecan dolu oynanışı, yaratıcı renk paleti ve uygun fiyatlı içerik fiyatları ile gayet başarılı bir oyun olmasının yanı sıra, düzeltilmesi gereken birkaç küçük pürüz var. Bunlardan ilki çıkan reklam sayısı. OverTake oyununda araba fiyatları gayet uygun ve Subway Surfers gibi oyunlarda olduğu gibi saatlerce uğraşmaya gerek yok fakat her level geçemeyişimizde karşımıza çıkan reklamların sayısının fazla olması nedeniyle bir süre sonra sıkılma olabiliyor.

overtake
Araçlar uygun fiyatlı olması büyük bir artı.

Diğer bir konu ise dil seçeneği eksikliği. Oyunumuz şuan sadece İngilizce dil desteği ile oynanabiliyor. Ne Türkçe ne de başka bir dil ile oynamak şuan için maalesef mümkün değil. İngilizce bilmeyenler için üzücü bir durum.

Özetlemek gerekirse OverTake gerek pastel tonlardaki güzel grafikleriyle, gerekse de heyecan dolu oynanışı ile gayet keyifli bir oyun. Düzeltilmesi gereken birkaç nokta haricinde oyunumuz kesinlikle oynanmayı hak ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts