Paramanya – Rakiplerini İflas Ettir!

Paramanya İncelemesi
Paramanya
     Paramanya tanıtım yazısında oyun hakkında kısa bir özet geçmiştik. Şimdi de Paramanya incelemesi ile karşınızdayız. Paramanya’da oyunun temeli kart, aksesuar ve zarlardan oluşuyor. Oyunda çeşitli haritalar ,özelikler ve oyun modları da mevcut. Bu yazımızda bunlara değinip detaylarından bahsedeceğiz.
 
Paramanya İncelemesi
Paramanya

Oynanış ve Grafik

     Öncelikle oyunun oynanış ve grafikleri bakımından nasıl olduğuna değineceğiz. Grafik yönünden oyun ilk çıktığı zamandan beri kendini çok geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor. Haritalar ve oyundaki modlar harika tasarlanmış. Bu yüzden Paramanya yapımcılarına bu çabalarından dolayı da tebrik etmek gerekiyor.
 

Karakter Kartları

     Oyunda çeşitli kart sınıfları bulunuyor. C,B,A,A+,S ve S+ kart sınıfları bulunuyor. S+ Kart Sınıfı hariç diğer kartlarda hiç bir özellik bulunmuyor. S+ Kartların 2 özelikleri bulunuyor.Kartlar oyunda önemli bir yer ediniyor. Eğer iyi özelliklere sahip kartınız var ise rakiplerinizi rahat bir şekilde yenebilirsiniz.
     Kart Sekmesinde; Karakter kartı geliştirme, birleştirme ve kart cevheri bölümleri yer alıyor. Karakter Kartı bölümü kartınızı kontrol edebilip kartları seçtiğiniz, elinizdeki kartları satabileceğiniz bir yer. Geliştirme bölümü kartınızı geliştirip seviyesini yükselttiğiniz yer. Birleştirme bölümü iki tane aynı sınıf kartı son seviye yapıp birleştirerek yeni kart elde ettiğiniz bölüm. Örneğin A sınıf kart ile A sınıf kartı birleştirme yaparak S kart elde edebilirsiniz. Kart Cevheri bölümünde ise Kart cevherleri bulunuyor. Bunlar ile kartlara zar kontrol,inşa indirimi gibi özelliklerde ek özellik sağlıyor.
 
Paramanya İncelemesi
Kartlar

AKSESUARLAR

     Bana göre oyunun en eğlenceli ve önemli kısmı aksesuarlar. Çünkü aksesuarınız ne kadar iyi olursa rakibi o kadar kolay yenebilirsiniz. Kartlardan daha önemli görüyorum aksesuarları. Aksesuarlar kartlar gibi 6 sınıftan oluşurlar. C, B, A, A+ ,S ,S+ sınıfları var. 4 aksesuar slotu bulunuyor. Oyuna 4 aksesuar ile başlayabilirsiniz. S+ aksesuarlar hariç diğer sınıflardaki aksesuarların sadece tek özelikleri var. S+ aksesuarlar eşsiz özellikte barındırıyor.
     Aksesuar sekmesinde ; aksesuar,geliştirme ve birleştirme bölümleri yer alıyor. Aksesuar bölümünde aksesuarlarınızı seçebilir ve kontrol edebilirsiniz. Ayrıca aksesuarlarınızı bu bölümden satabilirsiniz. Geliştirme bölümünde aksesuarlarınızı 7. Seviyeye kadar geliştirebilirsiniz.Birleştirme bölümünde ise kartlarda olduğu gibi iki tane aynı sınıf kartı birleştirme yapabilir ve bir üst sınıf kartı elde edebilirsiniz.
 
Paramanya İncelemesi
Aksesuarlar

HARİTALAR

     Paramanyada 10 farklı harita mevcut.Her harita farklı özelliklerden oluşuyor ve çok güzel haritalar bulunuyor.İlk çıktığından bu yana 8 yeni harita oyuna eklendi ve eklenmeye de devam ediyor.Oyunda bu haritalar bulunuyor:
1-)Dünya Haritası
2-)Türkiye Haritası
3-)Uzay Haritası
4-)Macera Haritası
5-)Lunapark Haritası
6-)Zombi Haritası
7-)Kuşatma Haritası
8-)Efsaneler Haritası
9-)Buz Mağarası Haritası
10-)Büyülü Diyar Haritası
 
Paramanya İncelemesi
Büyülü Diyar

ZARLAR

   Oyunda her zarın kendine özgü özellikleri var. Ortalama ayda bir yeni zar geliyor ve bir önceki zardan üstün ve farklı özelliklerde geliyor. Zarlar; zar kontrolünün yanında inşaat indirimi, bonus oyun, devralma indirimi gibi özelliklerde belirli derecede ek özellikler veriyor.

KÜPLER VE HAZİNE AVI MODU

   Küpler; kart paketleri, altın, elmas gibi çeşitli ödüller sunan eşyalardır. Küpleri dünya seyehatinden,oyun sonundaki kutulardan, görevlerden ve hazine avından elde edebilirsiniz. Hazine avında ise karşınıza çıkan rakip kartları zar üstünde bulunan sayılara göre yenerek elmas, mühür ve çeşitli ödüller kazanıyorsunuz.

AİLE SİSTEMİ VE DÜNYA SEYEHATİ MODU

   Aile sisteminde oyundaki diğer oyuncular ile birlikte 30 kişilik aile kurup beraber aile görevleri yapabilirsiniz. Görevleri yaparak çeşitli ödüller kazanıyorsunuz. Dünya seyahatinde çeşitli ödüller bulunmakta. Amacı tüm Dünya’yı gezerek ödüller toplayıp saklı olan hazineyi bulmaktır. Dünya’nın her yerini dolaşırken haritada saklı özel karakter ve ekstra ödülleri toplayabilirsiniz.
 
Paramanya İncelemesi
Dünya Seyahati Büyük Ödülü

MÜHÜR TAŞI

   Mühür taşı hazine avı ve mühür taşı etkinliklerinden elde edilen bir eşyadır.Mühür taşı ile mağazada bulunan mühür taşı bölümünden çeşitli kart ve aksesuarlar elde edebilirsiniz.
Paramanya İncelemesi
Mühür Taşı Mağazası
 
   Paramanyayı Play Store ve App Store ‘den indirebilirsiniz. Paramanya ile ilgili daha fazla haber ve inceleme için sitemizi ve Facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın.
 
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler