Pokemon Masters İncelemesi

Pokemon Masters
Pokemon Masters

Pokemon Masters İnceleme

1996 yılında Japonya’da ortaya çıkan Pocket Monsters oyunu, tüm dünyayı kasıp kavurdu. O kadar çok sevildi ki, çizgi film olarak da yayınlanmaya başladı ve birçok ülkede gösterime girdi. Ta ki, çizgi filimin bir sahnesinde flaş etkisi yüzünden birçok çocuğun kör olmasına kadar. O tarihten sonra çizgi film birçok ülkede yasaklandı. Ancak Pokemon oyunu dünya genelinde hala oynanmaya devam ediyor. Pokemon Monsters oyunundan önce çıkan Pokemon Go yine dünya genelinde birçok kişi tarafından oynanmaya başlanmış ve kısa sürede fenomen olmuştu.

POKEMON MASTERS GOOGLE PLAY

Pokemon Masters Sistem Gereksinimleri

Android Telefonlar İçin: Google Play’da oyunu 81 MB olarak indirebilirsiniz. Bu platformda şu ana kadar 1 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Android 5.0 ve sonrası güncellemelerin bulunduğu telefonlarda oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ayrıca 2 GB ram ve 64 BIT işlemci oyunu oynamak için gerekiyor. Şu andaki mevcut sürümü 1.1.0 olarak platformda bulunuyor. Ortalama özellikle Android telefonlarda bu oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Grafikleri ise telefonunuzu ağırlaştıracak nitelikte değildir.

POKEMON MASTERS APPLE STORE

Iphone Telefonlar İçin: 644,4 MB kapasiteye sahip bu oyunu Apple Store’dan indirebilirsiniz. İos 11.0 ve sonrası sürümlere sahip Apple telefonlarda oyun rahatlıkla oynanabilir.

Pokemon Masters Oyununda Sizleri Ne Bekliyor?

Oyunu açtığınızda karşınıza bazı metinlerin yer aldığı bir pencere çıkıyor. Daha doğrusu bu metinler, oyunculara uyarı niteliğinde!

Öncelikle oyunun dilini ayarlıyoruz. Türkçe versiyonu olmadığı için Japonca ve İngilizce dillerinden bir tanesini seçebilirsiniz. Tabi ki ülkemizde de olduğu gibi birçok ülkede bu oyun İngilizce olarak oynanıyor. Daha sonra çıkan pencerede yaş doğrulaması için doğum tarihinizi giriyorsunuz. Doğum tarihinizi girdikten sonra oyunun sözleşmesinin yer aldığı sayfa karşınıza çıkıyor. Bu sayfayı okuduktan sonra onaylamanız gerekiyor.

Data Usage adlı pencerede veri kullanımı ile ilgili yönergeler yer alıyor. Yani oyun sizin onayınız doğrultusunda, telefonunuzdaki verilere ulaşabiliyor. Dilerseniz oyunun yalnızca verilerinizi kullanmasına izin veriyorsunuz. Dilerseniz de üçüncü kişilerle paylaşımına izin verebiliyorsunuz. Sonraki çıkan pencerede Nintendo hesabınızla giriş yapmanızı istiyor. Eğer hesabınız yoksa açmanız gerekebilir. Tabi ki açmasanız da olur. Ancak kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız, mutlaka bir Nintendo hesabı açmanız gerekiyor.

POKEMON MASTERS

Blue isimli karakter bizi artık karşılıyor ve Fransızca merhaba diyor. Bu aşamadan sonra kendimize bir takma isim belirliyoruz. Çıkan pencerede takma isminizi dilediğiniz gibi girebilirsiniz. Bu aşamayı geçtikten sonra karşınıza çıkan pencerede eğitimci seçimini yapıyorsunuz. Sağ tarafta bulunan büyüteç ile eğitimcinin boyutlarını ayarlayabiliyor, küçültüp ya da büyütebilirsiniz. Üst tarafta bulunan 4 adet sekmede ise eğitimcinin yüz tipini, şapkası gibi özellikleri belirleyebiliyorsunuz. Artık ana ekrana ulaştık. Burası bizim için bir tür üst görevi görüyor. Misty ve Brock adlı eğitmenler bizleri karşılıyor. Buradan herhangi bir yere göreve gidebiliyoruz. İlk olarak Trouble Center denilen bir yerden başlıyoruz.

Oyunun Kuralı

Oyunun kuralı, belirlenen alanlarda yer alan rakiplerimiz ile karşılaşmak ve onları yenmektir. Üçerli takımlar halinde mücadele ediyoruz. Herkesi Pocket topunda yer alan canavarları serbest bırakıyor ve mücadele etmelerini sağlıyor. Oldukça eğlenceli vakit geçireceğinize eminiz. İyi oyunlar!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler