Raider: Origin Raider İnceleme

Raider: Origin Raider

Hiçbir zaman eskimeyecek ve herkesin çok sevdiği oyun türlerinden birine göz atacağız. Raider: Origin ile aksiyonun bir an olsun bile bitmediği, sürekli güçlü canavarlarla karşılaştığımız bir oyun serüveni bizleri bekliyor. Geliştirilen silahlar, evcil hayvanlar, binek atlar ve daha fazlası Raider: Origin’de yer alıyor. İşin güzel yanı online bir oyun olarak karşımıza çıkan Raider: Origin mobil espor dünyasına da göz kırpıyor. Oyun içi dinamikleriyle oyuncularına sunduğu imkanlar ile espor dünyasına da girebileceğinin sinyallerini veren Raider: Origin Raider’da hiç bitmeyen aksiyonun içine dalmaya hazır mıyız? O zaman başlayalım…

Raider: Origin Raider
İki sınıftan birini seçtikten sonra bir de karakter tipinizi seçebilirsiniz.

Oyuna ilk giriş yaptığımızda bizi muhteşem manzarasıyla giriş ekranı karşılıyor. Burada hızlı bir başlangıç için “Quick Start” veya normal bir başlangıç için “Launch Game” seçeneklerinden birini seçebiliyoruz. Yine ilk ekranlarımızdan biri olan karakter seçme ekranı karşımıza gelecek. Burada Büyücü veya Kılıç Ustası(Eskrimci) karakterlerinden birini seçebiliyoruz. Ayrıca iki sınıf için iki farklı karakter tipi de var; Her iki sınıf için de karakter tipi olarak Miracle of Dawn ve Starlight Knight ikilisinden birini seçebiliyoruz. Görsel anlamda daha iyi bir kalite alabilmek için Raider: Origin Raider’ı BlueStacks ile PC’den oynayabilirsiniz.

Oyuna direkt canavarların arasında başlıyorsunuz ve karakteriniz hiç durmadan farming denilen canavar kesme olayına başlıyor. Raider: Origin PC üzerinden oynarken karakterinizi farenizin sol tık tuşuna basılı tutarak hareket ettiriyorsunuz. Canavar kesmeye devam ederek hem seviye atlayıp hem de üzerinizdeki eşyaları geliştirebiliyorsunuz.

Raider: Origin Raider’da Boss Canavarlar Çok Eşya Veriyor!

Raider: Origin Raider
Boss canavarlar oyunda en çok eşya verenler olarak göze çarpıyor.

Oyun ilk başta güzel eşyalar elde edebilmeniz için zaman zaman “boss” denilen canavarlarla savaşmanız için size “Challenge” görseli altında uyarı veriyor. Bu uyarıyı takip ederek güçlü canavarlardan daha iyi ve fazla eşyalar elde edebilirsiniz.

Güçlü canavalarla mücadele etmeniz bir başka yolu daha var. Bu da oyunun sağ alt bölümünde yer alan “Power Boosted Boss” seçeneğine tıklayarak, normal canavarlardan da güçlü olan canavarlarla mücadele edebilir ve normalinden çok daha fazla eşya elde edebilirsiniz. Buradaki görevleri tamamlarken oyun aynı zamanda size bir tane evcil hayvan(pet) veriyor. Bu hayvanı canlandırabilmek için “Mount” bölümünden öncelikle beslemeniz gerekiyor. Oyunda aksiyonun bir an olsun durmaması nedeniyle geliştirmeleri ve eşyaları hızlıca almanız gerekiyor. Bu yüzden bilgisayardan oynamak aşırı kolaylık sağlıyor.

Evcil Hayvanlarınızı Geliştirmeyi Unutmayın!

Raider: Origin Raider
Evcil hayvanlarını geliştirerek size yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Pet’lerin de kendi yetenekleri mevcut. Her evcil hayvan 1. Seviye olarak başlıyor. Ayrıca diğer oyunlardan biraz daha farklı olarak Raider: Origin’de pet’ler eşya toplamanın yanı sıra, canavarlara saldırıyorlar. Oyunda evcil hayvan olarak at da elde ediyorsunuz. Atlar da pet’ler gibi geliştirilebiliyor. Oyun boyunca yapmanız gerekenler size gösteriliyor. Oyuna yeni başlayanlar için yönlendirmeleri takip etmek hem iyi bir başlangıç yapma hem de oyuna alışma süreci için iyi olacak gibi duruyor. Oyun böylesine detaylara hakimken telefonunuzun bataryasını yorabilir. Bu bağlamda BlueStacks bilgisayardan oynayabilirsiniz.

Oyun İçerisinde Bolca Hediye Var!

Ayrıca oyun içerisinde seviye atladıkça yeni hediyeler kazanıyorsunuz. Bu hediyeleri kaçırmamak için First Recharge ve Welfare bölümlerini sıkı takip etmek gerekiyor. Elmas, altın, pet, at ve daha bir sürü hediyenin verildiği oyunda, ayrıca eşyalarınızı geliştirmek için de birçok hediye veriliyor.

Oyunun bir diğer hediye sistemi ise günlük giriş sisteminde saklı. Oyuna girdiğiniz gün başına hediyeler kazanıyorsunuz. Eğer bir günü kaçırdıysanız maalesef geri dönük hediyeleri alamıyorsunuz ancak o günün hediyesini yine alabiliyorsunuz. Bu yüzden oyun içerisindeki hediyelerin takibini iyi yapmanız ve güzel hediyelerin verildiği günlerde mutlaka oyuna girmeniz gerekiyor.

Raider: Origin Mağaza

Raider: Origin Raider
Oyun içi satın alımdan önce Elmas almanız gerekiyor.

Her oyunda olduğu gibi Raider: Origin de kendi içerisinde karakter, eşya ve pet geliştirmenize yarayacak bir mağaza sistemine sahip. Black Desert oynayanların biraz daha fazla aşina olduğu bir sistem kullanılıyor. Öncelikle gerçek para birimiyle oyun içerisinde yer alan Elmas Mağazası’ndan elmaslar satın alıyorsunuz. Daha sonra yine oyun içerisindeki ana mağazadan bu elmaslarınızı harcayabiliyorsunuz.

Elmaslarınız ile altın ve geliştirme eşyalarının yanı sıra, tecrübe takviyesi gibi önemli geliştirme parçalarına da sahip olabiliyorsunuz.

Raider: Origin Raider

Mağaza sistemi içerisinde bir de Honor ile alabileceğiniz takviyeler var. Oyun içerisinde kazandığınız puanlarınızı bu mağazadan harcayabiliyorsunuz. Yine oyun içerisinde bolca altın kazanabiliyorsunuz. Bu altınlarınızı da oyun içerisinde harcayarak karakterinizi geliştirebilirsiniz.

Oyunda ayrıca takım oluşturabiliyorsuuz. Oluşturduğunuz bu takımdaki arkadaşlarınızla beraber oynayabilir ve hatta görevler yapabiliyorsunuz. Seviyeniz ilerledikçe canavarların güçleri de artıyor ve kesmek gerçekten zor olabiliyor. Bu noktada ufak bir yardım gerçekten işinizi görebilir.

Raider: Origin Raider
Raiders: Origin indir

BlueStacks ile Raider: Origin Oyna

Raider: Origin aksiyonun bir an olsun bile durmadığı ve sürekli geliştirmelerin yapıldığı bir oyun. Telefondan takip etmesi zor olsa da bilgisayardan oynarken daha rahat bir oynanış biçimi var. Ayrıca oyunun grafiklerinin yüksek olması ve sürekli fazlasıyla olay döngüsünün yaşanmasından dolayı oyunu telefonunuzda şarj problemi yaşamamanız için bilgisayardan oynamanızı tavsiye ederiz. Raider: Origin’i BlueStacks ile indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler