Rise of Civilizations İncelemesi

Rise of Civilizations Kapak Fotoğrafı
Rise of Civilizations

Bugün sizler için Rise of Civilizations’u BlueStacks 4 ile inceliyoruz. Arkanıza yaslanın ve okumaya devam edin çünkü başlıyoruz…

İlginizi Çekebilir: Savaşın Kalbinde – Forge of Empires İnceleme

Rise of Civilizations

Oyuna girdiğimizde karşımıza imparatorlukları gösteren bir bölüm çıkmakta buradan istediğiniz bölümü seçip onaylaya tıklayın ve oyuna geçelim..

“Savaş alevlerinin yuttuğu çorak bir topraktan gelen insanlarımız sonunda buraya ulaştı. Umut ve olanaklarla dolu yeni bir dünya! Kamp kurarız, keşfederiz, avlanırız, birbirimizi koruruz. İnsanlarımız burada dinleniyor. Medeniyetin kaderi de senin ellerinde.” cümlelerini içerek ufak bir hikayenin ardından oyunda öğretici moda ulaşıyoruz. İlk olarak bizlere halkımızın yiyecek olmadan hayatta kalamayacağını ve bu yüzden yiyecek ve erzak ihtiyacını garantiye almamız için tarla inşa etmemiz istenmekte. Daha sonrasında ordumuzun başında olması için bizlere Scipio Africanus adında bir komutan veriliyor. Daha sonra oyunda ilerleleme kaydettikçe başka komutanlar da kazanabilirsiniz.

Sonrasında erzak için tarla yaptığımız gibi bir şeyler inşa etmek için de bizlerden kereste fabrikası kurmamız isteniyor. Bunların seviyesini ne kadar yüksek tutarsak bizlere kazandıracağı erzak, odun vs. o kadar yüksek olacaktır.

Oyuna yeni başladığımızda en önemsememiz gereken belediye binası. “Neden?” diye soracak olursanız, belediye binasının seviyesini yükselttikçe bulnuduğunuz çağı da atlamaktasınız. Bu yüzden yan görevleri bir an önce halledip belediye binamızın seviyesini yükseltmeye odaklanmalıyız. Belediye binanızı yükseltince 1-3. seviyelerde Taş Çağı, 4-9. seviyelerde Tunç Çağı, 10-15. seviyelerde Demir Çağı, 16-20. seviyelerde Karanlık Çağ ve 21. seviye ve üstünden sonra ise Feodal Çağa ulaşmaktasınız. Belediye binanızı yükseltip farklı çağlara atlarsanız sadece binanız yükselmiş olmayacak tüm sahip olduğunuz ögelerin görünüşü ve seviyesi yükselmiş olacak. Tabi belediye binanızı yükseltirken bir yandan da güçlenmeyi unutmamalısınız. Bu yüzden kendinize okçuluk alanı gibi askerler yetiştirebileceğiniz alanlar açıp asker yetiştirmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Rings of Anarchy İncelemesi

Rise of Civilizations
Rise of Civilizations Giriş Sahneleri

Birliğe Katıl – Birlik Merkezi

Güçlü imparatorluklar bile hayatta kalabilmek için ittifaklara ihtiyaç duymaktalar. Sizler de kendinize en uygun ittifakı bulmak için birliğe katılın veya kendiniz birlik oluşturun. Dayanışma, onur, inanç ve fetihler için hemen bir birlikte yerinizi belirleyin.

Birliğe katıldığınızda sizlere ek olarak hediye 300 cevher verilecek. Ayrıca bir şeyler yükseltirken ittifaklarından isteyeceğin yardım sizlere zaman kazandıracaktır. Bir saldırı alacağın veya saldırı yapacağın zaman birliğindekilerden yardım isteyerek saldırıyı püstürtebilirsiniz ya da yeni topraklar işgal edebilirsiniz. Topraklarınızı geliştirmek için İttifak Kalesi inşa edin ve oyunda kutsanma elde etmek için kutsal araziyi tüm birliğiniz ile ele geçirin!

İlginizi Çekebilir: King of Avalon: Dragon Warfare İnceleme

Yakın – Yıkın – Yağmalayın

Oyunda sizin ve birliğinizin köylerinin dışında başka birlikler veya tek başına gelişmeye çalışan köyler de bulunmakta. Buralara saldırıp ellerinde bulundurdukları erzakları ele geçirebilirsiniz. Ama gafil avlanmamaya dikkat etmelisiniz. Bu yüzden saldırmadan önce saldırmak istediğiniz yere gözcü yollamak sizin için faydalı olacaktır.

Oyunda bazı bölgeler bulutlarla kapalı bir şekilde gözüküyor. Buralara da yine aynı şekilde gözcüler yollayarak buralarda neler olduğunu görebilirsiniz. Taş ocağı bulunuyorsa askerlerinizi oraya gönderip taş elde edebilir, tarla bulunuyorsa erzak alabilirsiniz.

Rise of Civilizations
Rise of Civilizations Oyun İçi Görüntüsü

Ayarlar

  • Bildirimler: Bu bölümden hangi durumlarda telefonunuza bildirim gelmesini istediğiniz zamanı seçerek o durumlarda bildirim alabilirsiniz.
  • Genel Ayarlar: Oyunun grafik kalitesini, ses efektleri düzeyini ve müzik ses düzeyini ayarlayabileceğiniz bölümdür. Buradan oyunun sesini açabilir veya tamamen kapatabilirsiniz.
  • Karakter Yönetimi: Mevcut karakterinizin yanında ayrıyetten başka bir karakter daha oluşturabilirsiniz.
  • Hesap: Oyundaki ilerleyişinizin kaybolmamasını sağlamak için hesabınızı bağlamanız önerilmekte. Hesabınızı bağladığınızda, “Değiştir”e basarak başka cihazlardan da erişebilirsiniz.
  • Dil: Bu alandan oyundaki dil seçeneğini değiştirebilirsiniz.
  • Vali Ara: Bu kısmı oyundaki arkadaşlarınızı bulmak için kullanabilirsiniz.

BlueStacks 4 ile PC Üzerinden Oynayın

BlueStacks 4 ile bilgisayarınızdan da oynayabileceğiniz Rise of Civilizations oyunu, yapısı gereği tercih edebileceğiniz bir mobil oyun. Peki neden bu oyunu BlueStacks 4 Android emulatör üzerinden oynamanızı tavsiye ediyoruz? Performans açısından oldukça kaliteli bir oyun deneyimi sunan BlueStacks 4 ile daha akıcı bir oyun keyfi yaşayacaksınız. Ayrıca kolay kullanımı ve ayarlanabilir diğer özelliklerinden faydalanabilecek, grafiklerin ve animasyonların keyfini daha fazla çıkarabileceksiniz. Rise of Civilizations’u BlueStacks 4 ile indirmek için tıklayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler