Secret Kingdom Defenders: Heroes vs. Monsters’ı İnceleyelim!

Secret Kingdom Defenders

Krallığınızı Koruyun!

Çin mitolojisi denilince aklınıza ne geliyor, bir ejderha değil mi? Ürkek bir rahip, domuz savaşçısı ya da can sıkıcı bir maymunun krallığını ettiği bir çete değil. Ancak Secret Kingdom Defenders gösteriyor ki böyle bir mürettebatı kontrol etmek gerçekten eğlenceli olabilir.

Geliştirici Doppler Hat Games oyunlarının sonuncusu olan bu oyunda, bir keşişin prensesi kurtarmaya yardımcı olması için çeşitli karakterlerle bir araya gelmesini çizgi roman şeklinde bizlere sunan basit bir hikayeden oluşmakta.

Secret Kingdom Defenders

Wonton Maceraları

Bu modu gerçek zamanlı takım olarak savaş yaptığınız farklı savaşçılar seçerek yapabilmekteyiz. Bireysel takım üyelerini üç farklı düzlemde meydana gelen savaşlarda ayakta tutmak istediğiniz savaşçıları geri çekebilir ya da kime saldırmak istiyorsanız onun üzerine doğru sürükleyebilirsiniz.

Savaşları tamamlamak için size doğru yaklaşan her düşmanı yenmeliyiz, savaşlarda başarılı olmak için hızlı düşünmelisiniz. Tüm ekibiniz ölürse ya da düşmanlara ekranın en soluna geçmesine izin verirseniz oyun biter. Her savaşta farklı saldırı ve savunma taktikleri geliştirebilirsiniz. Ekibinizin her bir üyesi farklı yeteneklerle donatılmış durumda.

Secret Kingdom Defenders

Takım

Takımınızın gücü ne yazık ki sınırlı ama bu sınırı aşabilirsiniz. Uzun menzilli silahlar, iyileştirme yetenekleri olan ve yakın mesafedeki saldırıları olan karakterler bulunmakta. Kazanan savaşlar sizi yeni karakterler keşfetmenizi ve yeni ekipmanlar satın almanızı sağlıyor! Kazanan savaşlar sizi Jade‘yi kazanmaya yakınlaştırıyor!

Secret Kingdom Defenders’daki savaşların gerçek zamanlı doğası, onları sıradan savaş olmaktan kurtarıyor! Görseller eylemleri gerçekleştirmek için net ve renkli oluşu göze bir hayli hoş gözüküyor.

Secret Kingdom Defenders, Battleheart ve Hero Academy gibi diğer grid tabanlı savunma oyunlarına benzer ama eşyalara kendi doğu kültürüne has izlerini vermeye çalışıyor!

Secret Kingdom Defenders

PvP Sistemi

PvP sistemi ile birlikte oyun birtakım kusurlardan arındırılmış durumda değil, bunlardan birisi de önceki seviyelerinizi sürekli olarak tekrarlamaya ve uygulama içi satın alma işlemlerine hazır olmadığınız sürece yaklaşık bir saatinizi bunlara harcıyorsunuz.

Tekrar eski bölümlerinize geri dönmek sizlere yeni karakterler elde etmenize izin vermekte. Belirli karakterlerin günün belirli saatlerinde indirimli olarak almanızı sağlar, ayrıca Jade de dahil olmak üzere yeni karakterlerin kilidini açmanıza imkan sağlayan birçok öğe de bulunuyor

Oyunda belirli bir seviyeye geldikten sonra, ekibiniz size atılan düşanları püskürtek için yeterince iyi olamayacaktır. Burada oyuna para harcamak yerine bu durumu gidermek için kullanmadığınız eşyalarınızı öğütebilir ya da seviyelerini arttırabilirsiniz.

Oyunda bir bölümü daha az yıldız alarak tamamladığınızda kazanacağınız ödül de ona göre az olacak, daha sonradan o bölümden tam ödül alabilmek için tekrar tekrar oynayabilirsiniz ama her seferinde aynı rakiple karşılaşmak ve karşılaşılan rakibin zorluk seviyesi bir hayli yüksek ise defalarca kez o bölümü oynamak pek de zevkli olmasa gerek.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler