Şeker Gibi Oyun: Sugar Blast!

Sugar Blast
Sugar Blast

Sugar Blast, tamamen alışık olduğumuz nesne patlatma tarzıyla bizleri Maple ismindeki karakterin şekerlerden oluşan dünyasına götürüyor.

Sugar Blast İnceleme

Mobil platformlarda sadece belli bir zümreye değil hemen hemen her yaştan oyun severe hitap eden bir oyun türü ne olabilir diye sorsak çoğu kişinin aklına “patlatmalı” tabiriyle genelleyebileceğimiz oyunlar gelir. Nedir bu patlatmalı oyunlar? Elbette ki Candy Crush başta olmak üzere Toy Blast, Farm Heroes gibi herkesin en az bir kere oynadığı, oynamasa da adını mutlaka duyduğu bu oyunlar yıllardır farklı hikayeler, grafikler ve oynanışlar ile alıcı bulmaya devam ediyor.

Elimizden geldiğince sizlere oyunlar önermeye devam ediyoruz. Böyle de güzel popüler yapımların emek harcadığı ve herkese hitap eden bir oyun bulmuşken Sugar Blast’ı da es geçmek istemedik. Sugar Blast, tamamen alışık olduğumuz nesne patlatma tarzıyla bizleri Maple ismindeki karakterin şekerlerden oluşan dünyasına götürüyor.

Sugar Blast

Oyunlarla birlikte geliştirici firmaları da yakından takip edenler Rovio Entertainment Corporation ismini gördüğü zaman tıpkı bizde olduğu gibi hiç düşünmeden indirip şans vereceklerdir.

Şekeri çok seven karakterimiz Maple’ın dünyasına konuk olduğumuz oyunda, aynı renkteki şeker ve çikolata toplarını patlatarak bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Her bölümde hangi şekerden kaç tane patlatmamız gerektiğine dair ya da başka çeşitli isteklerin yer aldığı görevler bulunuyor. İlk başlarda bu görevleri kolaylıkla tamamlasak da ilerleyen bölümlerde işin içine zorlaştırıcı etmenlerin girmesiyle birlikte hamlelerimizi dikkatli yapmamız gerekmekte.

Öncelikli amacımız elbette ki bizden istenilen şeker toplarını patlatmak fakat aynı renkteki ve yan yana duran dört veya daha fazla şeker topunu patlattığınız zaman birçok şekeri tek hamlede patlatabileceğiniz “çoko” adı verilen çikolata toplarına sahip oluyoruz. Bunu da açıkçası hamle sayımızı doğru kullanabilmek adına strateji izleme gerekliliği doğuruyor. Tüm bunların yanı sıra her gün düzenlenen etkinliklerde daha fazla puan toplayarak dünya sıralamalarına girebilir, oluşturulan takımlara katılabilir, diğer oyuncularla güçlerinizi birleştirerek ekstra can ve puan kazanabilirsiniz.

Sugar Blast’ı eğer daha önceden indirip oynamadıysanız hemen Google Play Store ve Apple Store mağazalarını ziyaret ederek ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler