Shadow of Naught – Hikaye Tabanlı Macera Oyunu

Shadow of Naught

Shadow of Naught, FredBear Games tarafından geliştirilen etkileşimli oyun ve duygusal hikaye anlatımı ile ödüllü bir macera oyunudur. Karakterlerin yaşam zorluklarına karışacaksınız ve seçimleriniz ile hikayenin farklı katmanlarını keşfedebileceksiniz. Müzik, konuşmalar ve çeşitli mini oyunlar deneyiminizi şekillendirecektir. Oyun şu an Google Play Store’da erken erişimde ve deneyimleyecek kullanıcılarını arıyor.

Shadow of Naught ile karakterlerin seçimlerine yön verin

Oyuna Andrew karakteri ile başlıyoruz. Camı kırarak çeşitli senaryoları oynayabiliriz, örneğin kupaya tıkladığımız zaman bir boksör olup rakibimizi yenip kupayı kaldırıyor, telefona tıkladığımızda ise Andrew’in derin duygular beslediği Anna ile konuşmasını sağlıyoruz ancak üzülerek söylemeliyim ki sonu kötü bitiyor. Bıçağı bulup ona tıkladığımızda ise bölümü bitirip Anna’nın hikayesine geçiyoruz.

Anna piyanosunu çalıp dışarıyı seyrederken bir anda siyah bir gölge belirip ona kaybolduğunu söylüyor. Anna korkuyla ona kim olduğunu söylediğince onu bulması gerektiğini söyleyip ortadan kayboluyor. Anna bu gölgeyi sesinden tanıyıp biraz önce hikayesini bitirdiğimiz Andrew olduğunu düşünüyor ve onu bulmak için yola koyuluyor. Yola çıkmaya hazırlanan Anna, annesine yakalanıyor ve bir müddet oyalandıktan sonra yola çıkıyor. Yolda tekrar aynı gölgeyle karşılaştıktan sonra ona Andrew olup olmadığını soran karakterimiz beklediği cevabı alamıyor ve gölge ona Andrew olmadığını söylese de inanmıyor ve Anna gölgeye, bu konuyu daha önce konuştuklarını, onun güçlü birisi olduğunu ve birbirlerinin hayatlarından çıkmanın en doğru seçenek olduğunu söylüyor. Bir müddet konuştuktan sonra gölge ona doğru hareket ediyor Anna ise korkuya kapılıyor ancak tüm bunların bir rüya olduğu anlaşılıyor ve Andrew’i sayıklayarak rüyadan uyanıyor.

Martin’e geçmeden önce oyunun bedava sürümü burada bitiyor. Shadow of Nautgh oyununun geri kalan bölümlerini merak edip satın almak isterseniz 10,99 TL ödemeniz gerekiyor.

Oyun gerek ses gerek de hikaye olarak bir hayli içine çekmeyi başarıyor. Shadow of Naught, desteklenen diller bakımından sadece Ingilizce’yi içeriyor ve bize göre sınıfta kalıyor. Çünkü daha ilk bölümlerde bu kadar sürükleyici bir oyun olmayı başarırken diğer dilleri desteklememesi hayal kırıklığına sebep olabiliyor. Müzikten söz edecek olursak, oyunun müziği sizleri birebir karakterleri kendi yerinize koyup oyunun atmosferinde (Andrew gibi) yalnız kalmış hissi uyandırıyor. Grafikler ise oldukça başarıyla işlenmiş ve göze oldukça hoş gözüküyor.

Shadow of Naught’un Kazandığı Ödüller

  • IMGA MENA: Grand Prix
  • IMGA MENA: Best Meaningful Play
  • IMGA MENA: Excellence in Storytelling
  • IMGA MENA: Best Upcoming Game
  • IMGA GLOBAL: Nominee
  • Adventurejam: Colossal Leap Award

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts