Soccer All Stars – Futbola Dair Her Şey!

LimonGames tarafından geliştirilen Soccer All Stars oyununu inceledik.
soccer all stars
Mobil oyun incelemeleri serimizin bu bölümünde, Türk yapımı oyun olan Soccer All Stars’ı inceliyoruz.

Soccer All Stars, Türk oyun şirketi LimonGames tarafından çıkartılan ve toplamda 6 oyuncunun 3’e 3 takımlar halinde mücadele ettiği bir futbol düello oyunu.

Soccer All Stars ile halı saha cebinize geliyor!

Mobil oyun incelemeleri serimizin bu bölümünde, Türk yapımı oyun olan Soccer All Stars oyununu inceleyeceğiz. Soccer All Stars, diğer futbol kategorisi altındaki oyunlardan farklı olarak yetenek ve zekanın daha ön plana çıktığı bir oyunudur. Oyunculara halı saha tadını telefonda yaşatmayı amaçlayan oyunda oyuncuların amacı ise kupalar kazanıp efsane olmaya giden bu yolda başarı basamaklarını birer birer tırmanmaktır. Peki bu tırmanma sistemi nasıl?

All Soccer Stars
All Soccer Stars – Ligler

12 Farklı Lig

Oyunda toplamda 12 farklı lig mevcut. Bu ligler en düşük seviyeden en yükseğe olacak şekilde sırasıyla şöyle: Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Elmas, Usta, Büyük Usta, Şampiyon, Büyük Şampiyon, Yıldız, Büyük Yıldız ve Efsaneler. Bir üst lige çıkmak, altın ve elmas ödüllerini elde etmek için belirli sayıda maç kazanmanız gerekmekte. Bir örnek vermek gerekirse, oyuna başladığınız lig olan Demir 5’ten çıkmak için 3 maç üst üste kazanmanız gerekmekte. Eğer kazanamazsanız sahip olduğunuz 2 galibiyetten biri gidiyor. Böylelikle 2 kez üst üste kazanmanız gereken bir durum oluşuyor.

soccer all stars görüntü 1
Soccer All Stars, oyunculara halı saha tadında futbol deneyimi yaşatmayı amaçlayan bir oyundur.

Arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz

Oyunun ayrıca güzel bir sohbet sistemi bulunuyor. Bu sohbet sistemi içerisinde gerek kendi lobiniz içerisinde gerekse oyundaki diğer tüm oyuncularla konuşabileceğiniz ortak bir mesajlaşma ekranı bulunuyor. Ortak mesajlaşma ekranında diğer oyuncularla tanışma, takım arkadaşları bulma gibi imkanlarınız da mevcut. Ayrıca oyun içi arkadaş ekleme sistemiyle birden çok kişiyle karşılıklı ekleşebilir, böylelikle sonraki zamanlarda beraber tekrar oynayabilirsiniz. Oyun içi arkadaşlık sisteminin dışında Facebook hesabınızı da oyuna bağlayabilir, böylelikle sosyal medyadaki arkadaşlarınızla kolay bir şekilde oyunda buluşabilirsiniz.

soccer all stars görüntü 2
Soccer All Stars’ta bulunan genel sohbette beraber oyun oynayabileceğiniz diğer oyuncularla tanışabilir ve ekip oluşturabilirsiniz.

Birbirinden farklı 8 karakter sizleri bekliyor

Oyunda şu anda 8 farklı karakter bulunuyor. Her bir karakterin kendine ait özel bir yeteneği olan oyunda karakterlerin ortak özellikleri de bulunuyor. Öncelikle oyundaki karakterlerin kendilerine ait özel yeteneklerinden bahsedelim. Örneğin başlangıç karakterimiz olan Lemon’un özel yeteneği topa kayması iken oyundaki bir diğer karakter olan Keeper’ın özel yeteneği ise devleşmek. Ortak özelliklere geçecek olursak; top kontrolü, bekleme süresi, vuruş gücü ve koşu hızı gibi ortak özellikler bulunan oyunda her bir karakterin bu özelliklerinin dağılımı farklı durumda oluyor. Örnek vermek gerekirse yine başlangıç karakterimiz olan Lemon’un en çok öne çıkan özelliği koşu hızı iken oyunda sonradan açılan Keeper karakterinin öne çıkan özelliği vuruş gücü. Karakterlerimizin seviyelerini artırabildiğimiz oyunda karakterlerin seviyelerini arttırdıkça karakterlerimizin bu 4 temel özelliği de gelişmiş oluyor. Karakterlerimizi geliştirmek ise oyun sonunda elde ettiğimiz sandıklardan gelen karakter kartlarıyla mevcut oluyor. Bir sonraki seviyeye geçmeye yeterli kart sayısına ulaştıktan sonra belli miktar altınla birlikte karakterimizin seviyesini artırabiliyoruz.

soccer all stars görüntü 3
Soccer All Stars’ta karakterlerin genel ve kendine ait olmak üzere farklı özellikleri bulunuyor.

Karakterler sizce de tanıdık değil mi?

Oyun içi karakterlerinin Pusher, Keeper, Tornado, Sniper, Snow gibi değişik adları bulunsa da karakterlerin görsellerine baktığınızda bir şey dikkatinizi çekecek. Evet, bu karakterler gerçek oyunculardan ilham alınarak oluşturulmuş! İlk baktığınızda oyuncular için bir anlam ifade etmeyen ancak karakter özelliklerine ve karakter görseline baktığınızda dikkatinizi çeken bu durum, oyuna farklı bir renk katıyor. Nasıl mı? Pusher karakterini inceleyelim.

Pusher karakterinin görseline dikkatlice baktığımızda futbolu takip eden isimlerin aklına direkt bir isim gelecektir. Evet, o isim Liverpool’un başarılı stoperi Virgil van Dijk! Başarılı stoperden ilham alınarak oluşturulan bu karakterin kendine ait özelliği ise omuz atması. Yani bir defansın yapması gereken hamle. Bir diğer örneğimiz ise Tornado. Bu karaktere dikkatlice baktığınızda gözünüzün önüne dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Lionel Messi gelecektir. Barcelona’nın tarihe geçen oyuncusu Lionel Messi’den ilham alınarak oluşturulan bu karakterin kendine ait özelliği ise belli bir süreliğine koşu hızının, vuruş gücünün ve top kontrol hakimiyetinin artması. Diğer karakterlerin tamamından bahsederek sizlerin heyecanını baltalamak istemiyoruz.

soccer all stars görüntü 4
Soccer All Stars’taki her bir karakter, profesyonel futbol oyuncularından esinlenerek oluşturulmuş.

Toparlamak gerekirse Soccer All Stars, sahip olduğu oyun mekanikleri açısından diğer futbol oyunlarından ayrılıyor diyebiliriz. Gerçekçi bir futbol deneyimi sunmak yerine daha önce de belirttiğimiz gibi halı saha tadında eğlenceli bir futbol deneyimi sunmayı amaçlayan Soccer All Stars, bunu da gayet iyi başarmış gibi gözüküyor. Ancak, burada kullandığımız eğlenceli futbol deneyimi sözü sizi şaşırtmasın. Elbette bu bir futbol oyunu. Ancak FIFA Futbol gibi bir oyun hayal ediyorsanız, bu aradığınız futbol oyunu olmayabilir. Oyun içi karakterlerin geliştirilebilir özellikleri, kendine has yeteneklerinin rekabeti artırdığı oyunda karakterlerin gerçek oyunculardan ilham alınarak oluşturulması ve özel yeteneklerinin buna göre şekillenmesi, belki de oyuncuları etkileyen en önemli detay oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts