South Park Phone Destroyer İnceleme

South Park: Phone Destroyer isimli Ubisoft’un telefonlar için çıkardığı RPG elementlerine sahip kart oyununun incelemesi ve puanlaması.
South Park Phone Destroyer
South Park Phone Destroyer

Merhabalar! Mobidictum olarak geçen günlerde Haftanın Oyunu olarak South Park: Phone Destroyer’dan bahsetmiştik. Bugün sizlerle işin biraz daha derinine girmek istiyorum böylelikle belki yeni başlayacaklar için yardımcı olur. Bu yazı tam detaylı bir rehber olmayacak ancak oyunu indirecekler için bir fikir olacaktır. Öncelikle belirtmekte fayda var, oyunun boyutu 1 GBın üstünde ve RAM kullanan bir oyun o yüzden görece eski model telefonlar ya açmayacaktır ya da ciddi performans sorunları yaşayacaktır. Hazırsanız, telefonları kırmaya başlayalım!

South Park Phone Destroyer nedir?

Eğer South Park’ın diğer oyunları olan South Park: Stick of Truth ve South Park: Fractured But Whole oyunlarını oynadıysanız zaten daha oyunu indirmeden sizi neyin beklediğini az çok tahmin edebilmişsinizdir. Serinin önceki oyunlarından uzak olmayan, gerek grafikleri gerekse içinde bulundurduğu muhabbeti ile öncekilerden neredeyse hiç bir farkı yok.

South park phone destroyer
South Park’ın diğer oyunlarını oynayanlar Cartman’ın bu bakışını iyi bilecektir.

Sanırım bu oyunun tek farkı, önceki oyunların rol yapma oyunu yani RPG olmasıyken bu oyunun daha çok kart oyunu mantığı üzerinde olması ancak bu gayet anlaşılabilir bir şey çünkü diğer iki oyunun sistemini mobile getirmek pek akıl kârı bir şey değil. Hal böyle olunca karşımızda fazlasıyla eğlenceli, hikayesi güzel bir kart oyunu var. Ancak kart oyunu dediysem aklınıza Hearthstone (Sizin için hazırladığımız Hearthstone içeriklerini sakın kaçırmayın!) gibi bir kart oyunu gelmesin.

South Park Phone Destroyer nasıl oynanır?

Oyun RPG elementlerinin kart oyunlarına yedirilmiş hali, hal böyle olunca tek yapmanız gereken enerjinize göre doğru kartı doğru alanda atıp onu ilerletmek. Oyunda şimdilik iki özellik var (şimdilik dememin sebebi ileride neler olur şu an pek kestiremiyorum bir sürü olasılığa açık.) bunlar oyuncuya karşı yani PvP ve hikaye modu. Şu an anlatacaklarımı PvP modu üzerinden anlatacağım. Oyunda Butters’ın evinde düzenlenen maçlara katılıyoruz, belli bir galibiyete ulaştıkça seviye atlıyoruz. Oyunda 12 kartlık bir deste ile oynuyoruz. En fazla 6 en düşük 2 enerjili kartlara sahip olduğumuz oyunda elimizdeki kartlara ve özelliklerine göre bir deste ve strateji belirleyip ona göre rakibimizi yıkmaya çalışıyoruz.Tank, Nişancı, Suikastçi, Ruhban gibi farklı RPG elementlerine sahip kartların uyumu önemli, bu kartlar dışında ateş topu kartı gibi kartlar da mevcut.

South Park Phone Destroyer Deck
Kovboy ve Bilimkurgu teması kartları

Ancak dikkat edin her destede en fazla 2 farklı temadan kart olabilir. Tema olayı da şöyle ki oyunda birbirinden farklı temalar var Korsan, Kızılderili, Kovboy, Bilimkurgu vs. gibi durum böyle olunca da her kartın ve her temanın özellikleri farklı oluyor. Mesela bir tema genel olarak kitle kontrol ve iyileştirme üzerineyken bir diğeri tamamen saldırı üstüne oluyor. Hal böyle olunca da deste teması seçimi en az kart seçimi kadar önemli bir rol oynuyor.

South Park Phone Destroyer ne sunuyor?

Oynadıkça kart ve geliştirme eşyası düşürerek kartlarımızı geliştirdiğimiz oyunda kartlar genel olarak rahat düşüyor diyebilirim. Oyunun ödül sistemi ise bana göre fazlasıyla güzel hatta şöyle söyleyebilirim ki ben Ubisoft gibi bir firmanın bu kadar gönlü bol olabileceğini tahmin etmezdim.

South Park Phone Destroyer Free Card
South Park

Oyun içi ödeme sistemi burada da mevcut ancak oyunun içinde şimdiye kadar tek bir reklama rastlamadım, gelir modellerini -en azından şimdilik- sadece oyun içi ödeme ile sınırlı tutmuşlar. Peki bu oyun içi ödeme size ne kazandırır? Evet, para yatırarak çok daha fazla kart, geliştirme eşyası, oyun içi sikke ve parası kazanabilirsiniz. Ancak düzgün bir strateji yapmaz ve kartlarınızı doğru oynamazsanız istediğiniz kadar para yatırın bu sizi başarıya götürmeyecek.

South Park Phone Destroyer Cartman
South Park’ı Android ve Apple marketlerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

South Park’taki her karakterin bir sürü farklı şekle girdiği birbirinden farklı güçlerinin olduğu bu oyun, yaratıcılık bakımından beni kesinlikle hoşnut etti. Bunların dışında eşleştirme sisteminin yeterli olduğu, her 4 saatte bir ücretsiz küçük bir kart paketi açtıran ve arada sırada size ücretsiz içerik veren bu oyun oyuncusunu boş bırakmıyor ve para harcamaya zorlamıyor.

Toparlayacak olursak:

Eğer enerji sistemi olmadan, gönlünüzce oynayabileceğiniz ve kazanmak için para gerektirmeyen bir oyun arıyorsanız. Eğer South Park’ı seviyor ve RPG Kart oyunlarından hoşlanıyorsanız. Eğer ödülü bol, muhabbeti bol vakit öldürmelik bir şey arıyorsanız. Sonunda düzgünce Türkçe’ye çevirilmiş, esprilerin havada kalmadığı, yerelleştirme denen şeyin yapıldığı bir şey arıyorsanız kesinlikle doğru oyundasınız çünkü South Park Phone Destroyer tam sizlik bir oyun. Bu ve daha fazlası için bizi Twitter ve Facebooktan takip etmeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın! Ha bu arada, eğer oyun içi terimlere yabancıysanız oyuncu terimleri sözlüğümüz tam size göre! Oyunu Google Play Store ve App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler