Stormbound Kingdom Wars – Clash Royale’e Alternatif

Stormbound
Stormbound Kingdom Wars

Stratejik Kart Oyunu Stormbound Kingdom Wars İncelemesi

Clash Royale turnuvalar düzenleyerek sektörde başı çekmeye devam ederken Clash Royale’e alternatif oyunlar da piyasaya çıkmaya başlıyor. Bugün sizlerle Stormbound Kingdom Wars oyununu ele alıyoruz.

Stormbound, Kongregate tarafından yapılmış bir strateji oyunu. Oyundaki amacımız farklı tarzdaki asker kartlarını doğru zamanda kullanarak rakip kaleyi işgal etmek. Elbette ki rakibiniz de boş durmuyor, o da asker yollayacak. Askerlerinizi attığınızda askerler hareket kabiliyetine göre 1 veya 2 birim hareket ediyor ve eğer karşısına veya yanına rakip askerler gelirse saldırıya geçiyorlar.

Karakter kartları

Clash Royale’deki gibi Stormbound’da da kullanabileceğiniz çok sayıda kart bulunuyor. Kartınızın solundaki sayı kartın gücünü gösteriyor. Kartın gücü ise o kartı sahaya attığınızda kaç asker oluşturacağınızı gösteriyor. Kartın sağındaki sayı, sahada oluşturduğunuz askerlerin tur başına kaç kare hareket edeceğini gösteriyor.

Stormbound

Kartların nadirliğine göre derecelendiriliyor ve ne kadar nadir kartınız olursa -genelde- kart desteniz o kadar kuvvetli oluyor. Örneğin büyücü kartı sahaya atıldığında önündeki karenin sağında veya solunda düşman gördüğünde ateş topları fırlatıyor. Başka bir kart, seçtiğiniz bir karedeki birlikleri güçlendiriyor (birlik ekliyor). Bunların yanında oyunda tüm sahaya ok yağmuru yapmak gibi ek etkilere sahip büyü kartları da bulunuyor.

Tek ve çok oyunculu modlar

 

Oyunda diğer oyuncularla savaşarak derece sisteminde liginizi yükseltebilirsiniz. Dereceler belli aralıklarda sıfırlanıyor ve herkese ligine göre ödüller dağıtılıyor. Ne kadar yüksek derecede bir oyuncu olursanız kazanacağınız ödüller de o kadar yüksek olur.

Stormbound

Çok oyunculu modun yanında yapay zekaya karşı oynayabileceğiniz tek oyunculu modu da bulunuyor. Tek oyunculu modda 4 farklı tarafa karşı vereceğiniz mücadelede, 4 taraftan her birini mağlup ettiğinizde o tarafa özgü nadir kartlar elde ediyorsunuz. Tavsiyem çok oyunculu moda girmeden önce tek oyunculu moda girip tüm tarafları bozguna uğratın. Ne kadar güçlü desteniz olursa çok oyunculu modda rakiplerinize karşı o kadar avantajlı durumda olursunuz.

 

Yakın zamanda bu oyunun serisini yapmayı düşünüyoruz. Oynanış videolarını kaçırmamak için Youtube kanalımıza abone olun!

[youtube url=”https://youtu.be/zqppYCf6hTI”]

Stormbound Kingdom Wars oyununa Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler