Survival on Raft PC’de nasıl oynanır?

En iyi hayatta kalma oyunlarından biri olan Survival on Raft’ı PC üzerinden oynayabilirsiniz.
Survival on Raft PC üzerinden nasıl oynanır
Survival on Raft PC üzerinden nasıl oynanır?

Survival on Raft oyunu ile en iyi hayatta kalma taktiklerini öğrenebileceksiniz. Raft, sizi epik bir açık dünyada okyanus maceralarına sokan eğlenceli ve rahatlatıcı bir oyun. Güzel görünümlü bir sal oluşturmak için elinizden gelenin en iyisini yapın, yemek yeyip su içerek hayatta kalın ve daima dikkatli olun, köpek balıkları size hiç olmadığı kadar yakın. Bu efsane hayatta kalma oyununun kesintisiz macerasının tadını çıkarmak istiyorsanız en iyi Android oyun emülatörü olan BlueStacks’i kullanmalısınız. Böylelikle oyunda normalden fazla aktif olarak daha hızlı gelişebilirsiniz.

Survival on Raft: Hayatta Kalmaya Çalışın!

Oyunun başlangıcında bizleri bir uçak kazası bekliyor olacak. Yanımıza uyuyan oğlumuz ve uçağın etrafında insanlar. Uçak kazası sonrası, okyanusun ortasında bir tahta üzerinde uyanıyorsunuz. Elinizde ise sadece bir çapa bulunuyor ve etrafta kazadan kalan enkazlar. Bu oyunu oynarken son derece eğlenceli bir serüvende hayatta kalmaya çalışacaksınız.

Survival on Raft Toplama
Etraftan topladığınız materyaller ile kendi salınızı inşa edebilirsiniz.

İlk oynayışımda çok eğlenceli anlar yaşadığım bu oyun, neredeyse her hayatta kalma oyununda olduğu gibi olağan ve eksiksizdi. Oyuna başladığınız anda keşif serüveni başlıyor. Yeme, içme ve diğer temel ihtiyaçları karşılayarak hayatta kalmak zorunda kalacaksınız ve temel ihtiyaçlarınızı kontrolünüz altında tutmayı başarsanız bile, dikkat etmeniz gereken köpek balıkları da bulunuyor.

Survival on Raft Haritası

Okyanusun ortasında olduğunuzdan dolayı, haritanın yapısı büyük ve geniş. Oynarken oyuncuları sıkacak kadar küçük değil, rahat rahat etrafta keşifler yapabilir ve materyaller toplayabilirsiniz. Hayatta kalmak istiyorsanız kendinize bir sal oluşturmalısınız. Odun, plastik ve diğer ham maddeleri sudan toplayacaksınız ve daha sonra oyunda, bu ham maddeleri ileri düzey aletler yapmak için kullanmanız gerekecek. İşçilik sistemi de aslında harika ve işçilik sistemi tek başına bile oyunu çok ilginç ve eğlenceli hale getirir. Güzel bir sal yapmak zorundasınız, çünkü Raft mükemmel bir üs yapmayı gerektiren bir hayatta kalma oyunlarından biri değil.

Survival on Raft İnşaat
İnşaat yapmak için bu bölümü açmalısınız.

Oyunu oynarken asıl probleminiz köpek balıkları olacak. Eğer suya düştüğünüzde, yakınlarında köpek balığı bulunuyorsa sizin kokunuzu alacaklar ve hemen üstünüze saldıracaklar. Hatta bazen yaptığınız sallara bile saldırabiliyorlar. Ama endişelenmenize gerek yok çünkü salı hemen parçalayamıyor, sizlere biraz zaman kazandırabiliyor. Zaman kazandığınız sürelerde salı tamir edebilir ve hayatta kalmaya devam edebilirsiniz.

Survival on Raft Nasıl Oynanır?

Salınızla okyanusu gezerken bazı büyük adalar göreceksiniz, ancak ne yazık ki başlangıçta onları alamayacak ve keşfedemeyeceksiniz. Çok hızlı bir şekilde sürükleneceksiniz ve en düşük ada platformlarına bile ulaşmak için yeterli odun olmayacak. Raft oynarken ilk olarak yiyecek ve su sorununu çözmeniz gerekiyor. Çok acele olarak su kaynatma alanı, olta, bardak ve balık pişirme alanı oluşturmalısınız. Oltayla balık yakalayıp pişirip yiyebilirsiniz. Ayrıca etraftan topladığınız sebzeleri de yiyebilirsiniz. Su için bardağa doldurduğunuz suyu su kaynatma yerindeki tasa dökmeniz gerek. Hazır olunca tekrar bardağa doldurmalısınız.

Survival on Raft Materyal
Etrafta enkazlardan çıkan eşyalar ile gelişebilirsiniz.

Raft aslında en iyi hayatta kalma oyunlarından biri olabilir. Hayatta kalmanızı ve başka hiçbir şey yapmamanızı gerektiren bu klasik hayatta kalma oyunlarından biri değil. Bu oyunu oynarken mantıklı düşünmeli ve stratejiler kurmalısınız. Raft başlangıçta sizlere zor gelebilir, çünkü oyunu oynarken birçok sır keşfedeceksiniz.

BlueStacks üzerinden oynayın

Raft on Survival oynamak istiyorsanız BlueStacks üzerinden oynayabilirsiniz. Bu emülatörü kullanarak oyunda daha uzun süre aktif olabilirsiniz. Böylelikle daha fazla savaş yaparak daha iyi ekipmanlar kazanabilirsiniz. Aynı zamanda grafik, performans ve en az oyun hatası bulunduğundan oyun zevkiniz daha da artacak.

mobidictum_indir_banner_800x90

  • BlueStacks’i açarak Google hesabınızı bağlayın
  • Play Store’dan Survival on Raft araması yaparak oyunu indirin.
  • Dosya indirimi bittikten sonra oyuna girerek istediğiniz ayarları uygulayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts