Tales of Wind İnceleme

Yürek ısıtan bir MMORPG sloganıyla marketlerde yerini alan Tales of Wind, sloganının hakkını vererek oyunculara güncel bir MMORPG zevki veriyor. Neocraft Limited tarafından piyasaya sunulan bu MMORPG hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Karakterlerin yaşadığı küçük bir kasabaya düşen gizemli bir taş ile birlikte hayatımızın değiştiği bir hikayeye konuk oluyoruz. Dostumuzu kurtarmak adına yaratıklarla mücadele etmemiz ve önümüze çıkan engelleri aşmamız gerekiyor. Siz de bu maceraya atılmak için Tales of Wind’i BlueStacks 4 ile bilgisayardan oynayabilirsiniz.

5 sınıf ve benzersiz terfi yolları.

Tales of Wind Sınıflar

Tales of Wind daha giriş ekranından bize birçok platform ile giriş imkanı sağlıyor. Gerek Facebook, gerek Google gibi farklı hesaplarımızı kullanarak oyuna giriş yapabiliyoruz. Kayıt olmak istemiyorsak oyun bizi zorlamıyor ve misafir girişi yapabiliyoruz. Misafir giriş yapıldığında karakteriniz cihazınıza kaydoluyor ve sadece o cihazdan karakterinize ulaşabiliyorsunuz. Bu yönden kayıt olmanız daha çok işe yarar gibi gözüküyor. Giriş yapıldığında 5 ayrı sınıf karşımıza çıkıyor. Savaşçı, büyücü, din adamı, suikastçi ve sihirdar sınıflardan birini seçebiliyoruz. Bazı oyunların aksine Tales of Wind oyununda sınıflara özel bir cinsiyet kilidi bulunmuyor. Dilediğiniz sınıf ile dilediğiniz cinsiyeti kullanabiliyorsunuz. Sınıflara dönecek olursak, her bir sınıfın 2 ayrı terfi yolu bulunuyor. Böylelikle tek bir sınıf seçtiğimizde bile sınıf içerisinde farklı dallarda yeteneklerimizi değiştirebiliyoruz. Örneğin, büyücü sınıfını seçtiğimiz buz büyücüsü ve ateş büyücüsü olmak üzere iki farklı terfi dalından birini seçebiliyoruz. Böylelikle yeteneklerimiz tamamen birbirinden bağımsız bir hal alıyor.

Ana hikayeden bir kesit.

Tales of Wind Hikaye

Karakterimizi özelleştirdikten sonra maceramızı başlatıyoruz. Oyunun hikayesini anlamak adına küçük bir kasabada karakterimiz hayat buluyor. Ardından bir göktaşı saldırısı yaşanıyor ve kasabadaki açık bir alana küçük bir küre iniş yapıyor. Ardından etrafındaki yaratıklar onun gücü altına giriyor ve çevresindekilere saldırmaya başlıyor. Bu noktada dostlarımızdan biri ile buluşmak üzere yola çıkıyoruz. BlueStacks 4 ile bilgisayardan oynayabileceğimiz oyunda yaratıklarla ve boss’larla savaştıktan sonra gizemli küreye ulaşıyoruz. İlk başta peşimizden koşan yaratıklardan küre sayesinde kurtulsak bile sonunda kürenin gerçek yüzünü görüyoruz. Küre ona dokunan dostumuzu esir alıyor ve karanlık güç açığa çıkıyor. Dostumuzu esir alan bu karanlık güç, daha büyük bir yaratığa dönüşüyor. Bu noktada bu yaratıkla savaşmamız gerekiyor. Savaştan bittikten sonra ise tam bizim karakterimiz de esir alınacakken başka bir dostumuz geliyor ve bizi kurtarıyor fakat diğer dostumuz karanlık gücün esiri olarak kayıplara karışıyor.

Oyunun haritasından bir kesit.

Tales of Wind Oynanış

Oyunun hikayesini anladıktan ve izledikten sonra karakterimiz ile tekrardan kasabaya geri dönüyoruz. Bu noktada oyun bize oyunun mekaniklerini ve görevlerini öğretmeye devam ediyor. İlk görev olarak bir NPC’nin kolyesini bulmak için yola çıkıyoruz. BlueStacks 4 ile oynarken ekranda herhangi bir yere tıkladığımızda hareket edebiliyoruz. Sürekli etrafa tıklamayı sevmiyorsanız, görev kutusundaki göreve tıklayarak da hedefe ilerleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda yine BlueStacks 4 ile oynarken “M” tuşuna bastığımızda haritayı açıp görev simgesine tıkladığımızda göreve ilerleyebiliyoruz. Bu görevleri tamamladığımız takdirde bizi güçlendirebilecek birtakım eşyalara, deneyime ve altına sahip olabiliyoruz. Bunun yanı sıra boss’ları öldürdüğümüzde boss’a özel bir kart elde ediyoruz. Bu kartı kullandığımızda o yaratığa dönüşmek gibi farklı özelliklere sahip olabiliyoruz. Yaratığa dönüştüğümüzde ise yeteneklerimiz bile değişiyor. Tabii bu dönüşüm sınırsız şekilde üzerimizde kalmıyor. Belirli bir süre geçtikten sonra tekrar eski halimize geri dönüyoruz.

Oyun genel itibarıyla hoş, yumuşak ve rahatlatıcı bir grafiğe sahip. Şöyle ki, yaratıklara bile yaratık demek pek onları yansıtmayabilir. Her biri birbirinden şirin yaratıklarla savaşmamız gerekiyor. Hatta oyunun başında aldığımız kolye görevinde bile oyun kendini zararsız bir şekilde ifade ediyor. Kolyeyi çalan yaratığı öldürmüyoruz. Bunun yerine kolyenin kırıldığını gören karakter bir yumrukta sevimli yaratığı uzaklara fırlatıyor. Tabii bundan önce savaştığımızı da söylemek gerek. Görevi yapmak için zindan gibi bir yere girdiğimizde oyunda aslında bir zindan sistemi de olduğunu anlayabiliyoruz. Bunun yanı sıra hali hazırdaki harita gayet zengin ve bir o kadar da dolu.

Ana hikayeyi öğrenmek üzere yaratıklarla savaşıyoruz.

Tales Of Wind İndir

Yorucu olmayan, kafa dinleyebileceğiniz ve hoş grafikli bir MMORPG arıyorsanız Tales of Wind isteklerinizi karşılayacak gibi gözüküyor. BlueStacks 4 ile Tales of Wind’i bilgisayardan oynayarak bu evrene katılabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorular hakkında yanıt almak isterseniz, BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
1 comment
  1. iphone ile giriş yapamıyorum neocraft ile girmem gerekiyor bluestacksde neocraft yok nasıl yapıcam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts