The Last Knight İnceleme

4399 Net Limited şirketinin yapmış olduğu RPG odaklı mobil fantezi oyunu The Last Knight, oyuncuları büyücü ve savaşçı çağında selamlıyor. Hikayemiz şehirlerin canavar istilasıyla baş başa kalmasının ardından şehirleri korumak üzere göreve çağrılmamız ile başlıyor. Hareketli görselleri ve bitmeyen düşmanları ile The Last Knight, bu yolda bize birçok oyun içi özelliği ile eğlenceli vakitler geçireceğe benziyor. BlueStacks 4 ile PC’de yaşayabileceğiniz The Last Knight’a dair merak ettiklerinizi yazımızda görebilirsiniz.

Tek bir şehir yerine 2 farklı şehirden birini seçebiliyoruz.

The Last Knight Kahramanlar ve Şehirler

Oyun halihazırda hikaye kısmından çok oynanış kısmına odaklandığından görkemli bir hikayeyle karşı karşıya kalmıyoruz. Yine de oyunun teması gereği The Last Knight bize farklı şehirlerin canavar istilası altında kaldığını gösteriyor. Karakter seçme ekranı ile istila edilmiş iki şehirden birini seçiyoruz. “Fencer” veya “Magician” adlı sınıflardan birini de seçerek oyun içerisindeki vuruş tarzımızı seçiyoruz ve direkt olarak kendimizi savaşın arasında buluyoruz. Gözlerimizi açtığımız an savaşın içinde bulunma hissiyle birlikte biraz şaşırmış olsak da bunu pek düşünmemize gerek kalmıyor. Karakterimizde olan otomatik saldırma özelliği ile birlikte biz daha fark etmeden canavarları öldürmüş ve görevimizi tamamlamış oluyoruz. Görevler genel olarak basit birkaç canavar öldürme görevlerinden oluşuyor. Seviye atlamak, deneyim kazanmak ve para kazanmak için bu görevleri gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu küçük görevleri belirli bir miktarda gerçekleştirdikten sonra daha güçlü canavarlar ile karşılaşmak üzere görev seçebiliyoruz.

Ateş tipi bir boss ile mücadele.

The Last Knight Boss’lar

Oyuncuların aşina olduğu boss adındaki canavarlar ile karşılaşmak için oyunun bize işaret ettiği göreve tıkladığımızda boss direkt olarak önümüze geliyor. Boss’lar farklı şekillerde önümüze çıkabiliyor. Bazıları su tipinde olurken bazıları ateş tipinde olabiliyor. Tabii farklı tiplere sahip olmaları sadece grafik için olduğundan oynanışa pek bir etki etmiyor. Yine de bu büyük canavarları görkemli grafikleriyle BlueStacks 4 ile PC’de görmek göze hoş geliyor. İlk boss’u öldürmemiz eğitim gereği daha kolay olduğundan elde ettiğimiz ganimetler de çok değerli olmuyor. Buna karşın düşen ekipmanlar seviye atlatılabiliyor. Bu yüzden bir eşya değersiz de olsa üzerinde kullanacağımız malzemeler ve para ile çok daha güçlü bir nesneye çevrilebiliyor. Ayrıca belirtmek gerek; boss’ların belirli bir süre içerisinde öldürülmesi gerekiyor. Bu süre içerisinde öldürülmediğinde göreviniz başarısız sayılıyor. Bu yüzden küçük canavarlarla olan görevinizi bitirmiş olsanız bile onları biraz daha keserek deneyim elde etmeniz gerekebiliyor.

Evcil hayvanımız kendi yetenekleri sahip olması ile birlikte bizimler beraber savaşabiliyor.

The Last Knight Güçlendirmeler, Evcil Hayvanlar ve Dahası

İlk boss’umuzu yendikten sonra yine küçük canavarları öldürmeye ve görevlerimizi tamamlamaya devam ediyoruz. Bu sırada eğitim amaçlı ilk eşyalarımızı da güçlendirmeyi unutmuyoruz. The Last Knight bu noktada da oyuncuyu düşünmüş gözüküyor ki güçlendirme ekranında 2 ayrı buton bulunuyor. Bunlardan birisi eşyamızı sadece bir kez güçlendirirken, diğer buton paramızın yettiği kadar güçlendirme yapmamıza olanak sağlıyor. Yani bir butona sürekli olarak tıklamak yerine tek bir butonda işlerimizi halledebiliyoruz.

Tabii önümüze çıkan her boss öncekiler gibi güçsüz olmuyor. Seviye atladıkça karşılaştığımız canavarların ve boss’ların güçleri bizimle beraber artış gösteriyor. Buna bağlı olarak da daha yüksek seviyelerde ganimetler elde edebiliyoruz. BlueStacks 4 ile PC’de zorlanmadan alt edebileceğimiz boss’lar ayrıca bazı özellikleri de beraberinde getirebiliyor. Örneğin bir seviyede evcil hayvana sahip olabiliyoruz. Kendi yeteneklerine ve iksirlerine sahip olan bu evcil hayvan bizimle beraber saldırabiliyor. Öte yandan evcil hayvanı geliştirmek için farklı nesnelere ihtiyaç duyuluyor. Silahları geliştirmek için para ve farklı bir nesneye ihtiyaç duyarken evcil hayvanlar sadece bir nesneye ihtiyaç duyuyor.

Canavarlar ve boss’lardan konuşmuştuk fakat oyunda başka bir tip boss daha bulunuyor. Bu boss’lar küçüklerine göre çok daha kuvvetli olması ile birlikte çok daha fazla ganimet düşürebiliyor. Daha nadir şekilde karşımıza çıkan bu boss’lar ile oyun içerisinde ancak belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra karşılaşabiliyoruz. Bu boss’lar ayrıca ganimet dışında kullanabileceğimiz farklı özellikler de veriyor. Evcil hayvan bunlardan sadece bir tanesi. Farklı seviyelerden birinde kanatlara sahip olabiliyorken, bir diğer seviyede uçan bir Pegasus’a sahip olabiliyoruz fakat bu binek hayvana 100. seviyede ulaşabiliyoruz anlamına gelmiyor. Erken aşamada büyük boss’lardan birini alt ederek ayrıca bir binek sahibi olabiliyoruz.

Dişli boss’larla mücadele ardından belirli seviyelerde farklı özelliklere sahip olabiliyoruz.

The Last Knight İndir

Sürekli koşturmamız ve şehrimizi kurtarmak üzere öldürdüğümüz canavarlar bir yana dursun, The Last Knight görselleriyle ve mekanikleriyle mobil fantezi oyunlarına yeni bir yorum katmış gibi gözüküyor. Biraz AFK oyunlarını andıran yapısı ile birlikte dilersek biz butonlara basmadan bile deneyim ve para kazanabilmemiz ayrıca ilgi çekiyor. Bu oyuna bir şans vermek ve boss savaşlarını görmek istiyorsanız BlueStacks 4 ile PC’de oynamak için tıklamanız yeterli.

The Last Knight espor dünyasında da kendine yer bulabilir. Her geçen gün büyüyen mobil espor dünyasında organizasyonlardan haberdar olmak ve The Last Knight oynayan diğer insanlarla kaynaşmak için BlueStacks’in Discord kanalını ziyaret edebilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts