Thief Rivals İncelemesi

Thief Rivals
Thief Rivals

Bugün 2015’ten bu yana Türkiye’nin en yeni mobil oyun haber ve inceleme sitesi Mobidictum olarak yapımcılığını TOPEBOX’un üstlendiği Aksiyon türündeki Thief Rivals incelemesi ile karşınızdayız. Henüz geçtiğimiz aylarda çıkan Thief Rivals, bizlere eğlenceli ve rekabete dayalı mobil oyun keyfi sunuyor.

Hırsızların Amansız Mücadelesi

Bir dönemin arkadaş gruplarını fazlasıyla meşgul eden Fun Run oyununu çoğunuz hatırlar. Sevimli yaratıkların koşarak bitiş noktasına ulaşmaya çalıştıkları ve bunun için birbirlerini çeşitli yöntemlerle yaralayarak ya da öldürerek engelledikleri multiplayer bir oyun. İlk oyunla birlikte büyük talep gören ve ardından seri haline gelen yapım, milyonlarca oyuncuya ulaştı. Şu anda eski popülerliğini kaybetmiş olsa da sevenleri tarafından hala büyük bir zevkle oynanmaya devam ediyor.

Referans olarak yazıya Fun Run ile başladık. Çünkü oyun henüz çıkalı birkaç ay olmakta ve nasıl bir tür olduğunu sizlere bu şekilde anlatmak istedik. Thief Rivals, hırsız olan karakterlerin parkur sonundaki hazineleri toplayıp tekrar başlangıç noktasına taşımak için yarıştığı multiplayer bir oyun.

Thief Rivals

Gerek yarış mantığı gerek oyuncuların birbirini engellemek için silahlar kullanması gibi yapılar benzer olsa da parkur üzerinde git gel yapılması ve grafik anlayışı farklı özellikler olarak ön plana çıkmakta. Oyun sadece koşmaktan ibaret olmadığı için yarışa girmeden önce cephanenizi doldurmanız gerekli. İlk aşamada bıçak, bomba ve koruma kalkanına sahipsiniz. Yarışları kazanıp, puanları topladıkça yeni ekipmanların kilidi de açılıyor. Aynı zamanda bu ekipmanların ve karakterin hız gelişimlerini de düzenli olarak gerekiyor ki rakiplerinizden zayıf kalmadan yarışı tamamlayın.

Thief Rivals incelemesi - Mobidictum.com
Thief Rivals oyun içi görüntü

Parkurlar ise multiplayer oyunlardan alışık olduğumuz bir yapıda karşımıza çıkıyor. Her parkura bir giriş ücreti var ve yarışı kazandığımız takdirde ortaya konan paradan pay alıyorsunuz. Kilitli parkurların istediği para ve ödül hedefine ulaştığınızda da o parkurların kilidi açılıyor. Unutmayın, her yeni parkur daha zorlayıcı engeller ve rakiplerden oluşuyor.

Thief Rivals’te Sizlere Ne Sunuyor?

Oyunun mantığı oldukça basit. Engelleri aşmak için sadece ekrana dokunup zıplamanız gerekiyor. Bunu da kısa dokunuş ya da uzun dokunuşlarla gerçekleştiriyorsunuz. Oyuna başlamadan önce karşınıza gelecek olan öğretici oyunda sizlere ne yapmanız gerektiği gösterilecek. Oyunun arayüzü oldukça basit. Ana ekranın en alt kısmında sırasıyla Market, Kartlar, Ana menü, Avatar ve Sosyal bölümleri bulunuyor.

Thief Rivals incelemesi

Market kısmında zaman zaman sınırlı sürede özel eşyalar bulunuyor ve bunları olduğu fiyattan daha uyguna alabiliyorsunuz. İster oyundan kazandığınız paralar ile isterseniz de sahip olduğunuz elmaslarla bir şeyler satın alabilirsiniz.

Kartlar bölümüne geldiğimizde 5 çeşit kart türü bulunuyor. Bunlar; tuzaklara, silahlara, savunmaya, hıza yönelik kartlar. Son olarak da son kart türü olarak özel bir kart bölümü bulunuyor. Bu kartları toplayarak geliştirebilir bu sayede gücünüze güç katabilirsiniz.

Ana menü kısmında sol üstte kitaba tıklayarak yapmış olduğunuz görevlerin ödüllerini alabilirsiniz. Karakterinizin bulunduğu sağ ve sol kısımdaki artı işaretlerine tıklayarak arkadaşlarınızı oyununuza davet edebilir, bu sayede birlikte oynayabilirsiniz. Ama bunun için öncelikle Facebook bağlantınız olması gerekiyor. Oyununuzu Facebook ile bağlarsanız arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Oyun sizlere oyuna girdiğinizde rastgele bir isim vermekte, bunu isterseniz karakterinizin üzerinde yer alan bölümden değiştirebilirsiniz. Bir alt bölümde ise oyunlardan sonra kazandığınız sandıkları açabileceğiniz kısım bulunuyor. Bu sandıkları açarak özel güç kartlarına sahip olabilir, sahip olduğunuz ekstra kartlarla o gücü geliştirebilirsiniz.

Avatar bölümünde ise karakterinizi özelleştirebilirsiniz. İster oyunun sizlere sunduğu random yani rastgele karakterleri kullanabilir, isterseniz satın aldıklarınızı kullanabilirsiniz. Karakterinize ayrıca ayakkabılar alarak mevcut hızına hız katabilir, isterseniz de yanında koşacak bir pet satın alarak sahip olduğu can miktarını arttırabilirsiniz. En son bölüm ise

Sosyal bölümü. Burada arkadaşlarınızla ya da tüm dünyadaki oyuncularla sohbet edebilirsiniz.

Grafiklerden söz edecek olursak, grafikler gayet göze hoş gelecek bir şekilde özenle tasarlanmış. Ancak müzik kısmı için bunu söyleyemeyeceğiz. İlk başlarda her ne kadar kulağa hoş gelse de sürekli aynı ritmin çalıyor olması bir süre sonra kulak tırmalamaya başlıyor. Bunun da  önüne geçmeniz aslında oldukça basit. Ana menüye dönüp sağ üstte bulunan çarka tıklayarak oyun içi müziği kapatabilirsiniz.

Thief Rivals incelemesi yazımızda son bölümlere gelirken eğer yapmış olduğumuz mobil oyun incelemelerini beğeniyorsanız bizlere bildirimde bulunmayı unutmayın. Thief Rivals oyununu oynamak istiyorsanız Google Play Store mağazasını ziyaret ederek ücretsiz olarak indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Keyifli oyunlar dileriz.

Thief Rivals incelemesi

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts