Traffic Rider İnceleme

Traffic Rider ile asfaltı ağlatma zamanı geldi.
Traffic Rider inceleme

Traffic Rider‘ı oynadınız mı? Motorsiklet tutkunlarının vazgeçilmez mobil oyunu Traffic Rider, piyasaya uzun zaman önce çıkmasına karşın hala popülerliğini sonuna kadar koruyor. Çeşitli motorlar ile şehir içi, çöl demeden yarışlara katıldığımız oyunda; gerçekçi sesler ve oynanış oyunculardan tam puan alıyor. Özellikle BlueStacks ile bilgisayardan oynarken sadece klavyenin yön tuşlarını kullanmak hem kolaylık hem de iyi sürüş özelliklerini ortaya çıkarıyor.

Traffic Rider: Yolların Fatihi Geldi!

Traffic Rider
Oyunun bize verdiği ilk motorsiklet.

Oyuna yeni başlayanların karşılaştığı ilk ekranda kendimize bir hesap seçiyoruz. Google Play Store kimliğimiz ile açtığımız oturum sonrasında artık otobana çıkmaya hazır duruma geliyoruz. Oyundaki ilk motorumuz scooter modelinde. Geç hızlanan ve en fazla 100 km hıza çıkabilen bu motor ile birkaç görevi yapabiliyoruz. Ancak sonrasında çok yetersiz kalıyor. Bu durumda oyun bizlere motorsikletin özelliklerini yükseltmemizi öneriyor.

Garajda Çok Fazla Seçeneğimiz Var!

Traffic Rider
Garajda çeşitli motorsikletleri satın alabiliyoruz.

Oyunda para kazandıkça ve seviye atladıkça yeni motorsikletler satın alınabiliyor. İlk başta cross ve choper tipi motorsikletler var. Ancak daha sonrasında meraklılar için racing motorsikletleri de geliyor. Oyunu telefondan oynarken motorsikletiniz güçlendikçe kontrol etmesi biraz daha zorlaşıyor. Ancak bilgisayardan oynarken tam tersi. Klavyeden kontrolün rahat olmasından dolayı, güçlü motorların manevra kabiliyetleri yüksek olduğundan kontrol etmesi de daha kolay oluyor.

Daha Çok Görev Daha Fazla Para!

Traffic Rider
Görevler ile seviye atlayabilir ve para kazanabiliriz.

Oyunun temel amacı size verilen görevleri yapmak. İlk seviyeden itibaren başladığımız her bir görevin gerektirdiği özellikler farklı oluyor. Oyunda ilerledikçe daha güçlü motorlar gerekiyor. Ancak yine de ilk görevlerde oyunun ücretsiz verdiği scooter motor kaza yapılmadığı sürece kullanışlı oluyor. Kaza yapma riskini de bilgisayardan oynayarak en aza indirebiliyoruz.

Görev Sonu Hediyeleri!

Traffic Rider
Her görevin bir de ödülü var.

Her görevin belli bir kazancı da var. Görevlerin zorluğuna göre ve sürüş esnasında toplanan puanlara göre ekstra para kazanma şansımız oluyor. Ayrıca görevler diğer oyun modlarına göre daha fazla para ve tecrübe veriyor. Bu yüzden mümkün olduğunca görevleri yapmak gerekiyor.

Birden Fazla Oyun Modu Var!

Traffic Rider
Farklı oyun modları arasında kolayca geçiş yapabiliyoruz.

Traffic Rider’ın belki de en güzel yanlarından birisi sadece görevler değil, istenildiği zaman birden fazla oyun modunun da oynanabilir olması. Motorsikletinizin gücü bir görev için yeterli değilse ve siz paranızı motor gücünü yükseltmek yerine biriktirmek istiyorsanız bu oyun modlarını oynayabilirsiniz.

Oyun modları olarak; Kariyer, Sonsuz, Zamana Karşı ve Serbest var. Peki bu modlar ne demek?

  • Kariyer: Oyunda yer alan görevleri yapabildiğiniz oyun modu.
  • Sonsuz: Akan yoğun trafikte hiç kaza yapmadan sonsuza kadar sürebileceğiniz bir mod.
  • Zamana Karşı: Oyunun verdiği süre içerisinde bitiş noktasına ulaşmanız gerekiyor.
  • Serbest: Zaman kuralıve görev olmadan dilediğiniz şekilde oynayabildiğiniz oyun modu.

Ayrıca bu oyun modlarını oynarken tek yön veya çift yön kilitlerini açarak seçenekleri aktif hale getirebilirsiniz. Ancak bunun için oyunun belirttiği seviyeye ulaşmanız gerekiyor.

Yolların Pasını Almak!

Traffic Rider
Bilgisayardan oynarken sürüş çok daha kolay oluyor.

Oyunu bilgisayardan oynarken, telefondakine göre daha fazla zevk alıyorsunuz. Grafik kalitesi ve sürüş dinamikleri açısından düşük bütçeli bilgisayar oyunlarıyla neredeyse aynı özelliklere sahip olan Traffic Rider, BlueStacks’te klavyeden sağlanan kolay kullanım ile oyunculara gerçek heyecanı yaşatıyor.

Yüksek Hız ve Makas Bonusları!

Traffic Rider
Bonuslar ile fazladan para kazanılıyor.

Oyundaki her modda 100 km hızın üzerine sürdüğünüz her saniye için bonus kazanıyorsunuz. Ayrıca araçlara çok yakın geçerek ekstra 100 puan kazanabiliyorsunuz. Zamana Karşı modunda puan yerine süre kazanılıyor. Ne kadar fazla makas atarsanız o kadar para bonusu alıyorsunuz. Ancak siz yine de trafik kurallarına uyun. Çünkü belli bir seviyeden sonra motorsikletiniz çok hızlı olacak ve kontrol etmesi zorlaşacak. İşte yine burada size önerebileceğimiz oyunu bilgisayardan oynamak. Klavyenin yön tuşlarıyla makas atmak ve fren-gaz kontrolü gerçekten çok kolay.

Beklemek İstemeyenler Paket Alabilir!

Traffic Rider
Farklı paketleri satın alarak hızlı motorsikletlere ulaşabilirsiniz.

Oyunda motorsikletleri açmak için veya farklı modlara ulaşabilmek için belli miktarda paranız ve istenen seviyede olmanız gerekiyor. Ancak oyun içi satılan paketlerde hem yüksek para miktarı satın alabilir hem de üst düzey motorlar elde edebilirsiniz.

Traffic Rider indir

Bu yazımızda motorsiklet yarış simülasyonu Traffic Rider’ı inceledik. Genel olarak grafik ve sürüş dinamikleriyle düşük bütçeli bilgisayar oyunlarına eşit olan mobil oyun, BlueStacks ile bilgisayardan oynanabilir durumda. Klavyeden yön tuşlarıyla oynandığı zaman motorsiklet üzerinde tam hakimiyet elde edebiliyorsunuz ve puanları toplamak çok daha kolay oluyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler