Walking Dead No Man’s Land İnceleme

Walking Dead No Man's Land

Next Games tarafından çıkan strateji tarzı bir Walking Dead oyunu ile karşınızdayız. Ünlü dizi Walking Dead markası altında oluşturulan bu oyunda bilinen ünlü karakterin de karşımıza çıktığını görüyoruz. Oyunculuğu ve rolü ile milyonların beğenisini kazanan Daryl karakteri ayrıca oyunda yer alıyor. Hatta bu sefer yerleşim alanımızın lideri rolünde oyunda bize yardımcı oluyor. Karakteri canlandıran Norman Reedus adlı oyuncu şöyle ki ileri dönemlerde çıkarılacak olan Death Stranding oyunu ile de karşımıza çıkması planlanıyor. Oyuna dönecek olursak, Walking Dead severler için oyunda da benzer konuların işlendiğini görüyoruz. Walking Dead No Man’s Land oyununu BlueStacks 4 ile PC’den bedava oynayabilirsiniz.

Walking Dead No Man's Land
Sıra tabanlı olarak karakterlerimizi hareket ettirdiğimiz görev haritası.

Walking Dead No Man’s Land Oynanış

Walking Dead No Man’s Land oyunu sıra tabanlı bir aksiyon oyunu olmakla birlikte yerleşkemizi inşa edebileceğimiz bir strateji oyunu olarak karşımızı çıkıyor. Yaptığımız görevlerde zombilere karşı savaşmak için bir takım kuruyoruz ve kurduğumuz takımı görevlere gönderiyoruz. Görevler ile birlikte yerleşkemizin yiyecek ihtiyacını karşılayabiliyoruz. Görevler ile birlikte ayrıca birçok ganimet elde edebiliyoruz. Ekstra deneyim ve telsiz gibi nesneleri elde edebileceğimiz görevler 1 ana göre olarak gözükse, görevin içine girdiğimiz zaman bir yol haritası karşımıza çıkıyor. Yol haritasındaki bütün küçük görevleri bitirdiğimizde son görev olarak benzer bir göreve giriyoruz ve ana görevin asıl ödülünü kazanabiliyoruz. Şöyle ki, oyunun başında bize hayatta kalan var mı diye bakmamız için Daryl tarafından bir görev veriliyor. Yola çıktığımızda küçük görevleri teker teker yerine getiriyoruz. Yolda karşılaştığımız bazı bölümlerde harita ile etkileşime geçebileceğimi öğreniyoruz. Zombilerle savaşmak dışında etrafta bulunan kutular bize ekstra olarak ganimet elde etme imkanı sunuyor. Örneklerden biri olan telsiz ile birlikte takımımıza daha fazla karakter katabiliyoruz. Yerleşke alanındayken telsiz simgesine tıkladığımızda elimizdeki telsizleri kullanarak yeni ve daha güçlü bir karakter elde edebiliyoruz.

Walking Dead No Man's Land
Karakter özelleştirme ekranı.

 

Görevlerdeki haritalar ile etkileşime geçme bunlarla sınırlı değil. Oyun birtakım mekanikler ile karşımıza çıkıyor. Örneğin, takımımızdaki karakterlerin önünde bir engel varsa diğer taraftaki zombileri göremiyoruz. Bunun için engelin diğer tarafına geçmemiz veya engelin yan tarafına geçerek karanlık alanı açmamız gerekiyor. Böylelikle zombileri görerek onlara saldırabiliyoruz. Bunun dışında karakterlerimizi yarım hareket ettirebiliyoruz. Kısa bir mesafe hareket ettirdiğimiz karakterlerimizi stratejik bir yere yerleştirdiğimizde ve sıramızı devrettiğimizde karakterlerimiz gelen zombi saldırılarına karşılık verebiliyor. Bunun sebebi ise karakterlerimizin yeterli enerjisinin kalması. Yeterli enerjimiz kalmadığı zaman sıra devrettiğimizde maalesef bu özellikten faydalanamıyoruz.

Walking Dead No Man's Land
Yerleşim alanımıza takımımızı güçlendirebileceğimiz ve daha fazla yiyecek elde edebileceğimiz binalar yerleştirebiliyoruz.

Walking Dead No Man’s Land Yerleşke

Walking Dead No Man’s Land oyununda bir de yerleşkemizi kurabileceğimiz bir alan bulunuyor. Bu alanı özelleştirebiliyor ve daha güçlü bir takım elde etmek için kullanabiliyoruz. Yerleşkemizin ana kaynağı yiyecek olduğundan, görevler dışında ayrıca bir çiftlik alanı ile yiyecek miktarımızı artırabiliyoruz. Karakterlerimizi geliştirebileceğimiz veya görevlerimizi alabileceğimiz alanlarımız ayrıca oyunda bulunuyor. Bunun dışında bir karavana sahibiz. Walking Dead dizisinin ünlü karavanından esinlenilmiş bu karavan bizim ana merkezimiz oluyor. Oyunda gelişim sağlamak için karavanımızı sürekli olarak geliştirmemiz gerekiyor. Karavanın seviyesi arttıkça daha fazla çiftlik ve daha fazla binalar kurabiliyoruz. Böylelikle görev yapmasak bile elde edebileceğimiz yiyecek sayısını sürekli olarak artırabiliyoruz. Yerleşke alanımız ayrıca zombiler tarafından saldırıya uğrayabiliyor. Oyunun başında eğitim amacıyla saldıran zombileri Daryl’ın bahsettiği şekilde öldürmemiz gerekiyor. BlueStacks 4 ile oynarken fare ile zombinin üzerine nişan alıp tıklamamız bunun için yeterli oluyor. Zombiler ara ara zamansız bir şekilde saldırabiliyor. Bu yüzden surlarımıza dikkat etmemiz ve gelen zombi saldırılarına karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Walking Dead No Man's Land
Walking Dead dizisinin ünlü karakteri Daryl.

Walking Dead No Man’s Land İndir

Walking Dead dizisinin uyarlaması niteliğinden olan bu strateji oyunu, aksiyon ve simülasyon tarzını bir arada sunuyor. Bir taraftan görevlere katılarak zombilere karşı savaşırken, diğer taraftan yerleşkemizi büyüterek daha fazla hayatta kalan kişiye ev sahipliği yapabiliyoruz. Walking Dead dizisine ilginiz var ise BlueStacks 4 ile PC’de Walking Dead No Man’s Land’i denemenizde fayda var. BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts