War and Magic İncelemesi

Mobil strateji oyunu denince akla gelen ilk isimlerden biri olan War and Magic ‘i sizler için inceledik! O halde ejderhalarınıza atlayın ve savaşın!
War and Magic
War and Magic

Mobil oyun sektörünün hızla büyümesiyle birçok farklı tür ve birçok farklı oyun piyasaya sürülmeye başladı. Araba yarışı, shooter, RPG ve birçok türde oyun bulunsa da şüphesiz ki mobilde en çok tercih edilen tür strateji. Mobil oyunların büyük bir çoğunluğunun da strateji oyunlarından oluşması bunun en büyük ispatı. Bu yazımızda 4 milyon oyuncu tarafından tercih edilen mobil strateji denince akla gelen ilk isimlerden biri olan War and Magic’i inceleyeceğiz. Ayrıca oyunu BlueStacks 4’te oynayarak oyun deneyiminizi üst düzeye nasıl çıkarabileceğinizden bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

War and Magic

War and Magic bir fantezi mobil strateji oyunu. Oyunun ana yapısı tıpkı diğer tüm oyunlarda olduğu gibi sıfırdan bir şehir kurmak ve bu şehri geliştirmek. Bir lord olarak düşmekte olan bir şehri kurtararak başladığınız hikayede bu şehri karanlık güçlere karşı koruyup, onlarla olan savaştan galip ayrılmanız isteniyor. Bunu yapmak için de şehrinizi güçlendirmeniz ve bu şehir için bir ordu kurmanız gerekmekte. İşte burada oyundaki yapı kurma, geliştirme etmenleri ön plana çıkıyor.

War and Magic İnceleme
War and Magic İnceleme

War and Magic Yapılar

War and Magic’te barlardan, kışlalara, çiftlik evlerinden, kerestecilere kadar birçok yapı kurabiliyorsunuz. Oyunun başında ilk önce bir asker ordusu toplamaya başlamak için kışla, daha sonra ise şehrinizdeki insanların hayatlarına devam edebilmesi için bir çiftlik inşa etmeniz gerekiyor. Oyun sürekli ne yapmanız gerektiğini söylüyor ve bu yüzden zorlanmanız ya da herhangi bir yerde takılmanız söz konusu değil. Oyunda sürekli bir gelişim söz konusu, hiç durmadan sürekli bir şeyler inşa ediyor, bir şeyler geliştiriyorsunuz. Bu da sizi oyuna bağlıyor, oyundan sıkılmanızı önlüyor. Sürekli bir şeyler inşa ederken şehrinizi takip etmekte zorlanabilirsiniz. Fakat oyunu BlueStacks 4‘te büyük ekranda oynamayı tercih ederseniz bu zorluk büyük bir kolaylığa dönüşecektir. Koca ekranda şehrinizi daha iyi takip edebilir ve daha hızlı gelişebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir: Kafa Topu 2 İnceleme

Kışlanızı, çiftliğinizi ve diğer yapılarınızı inşa ettikten sonra süreç bitmiyor tabi ki. Bu yapılardan daha iyi verim alabilmek için geliştirmeniz gerekiyor. Bir yapının seviyesi ne kadar yüksek olursa, o yapı o kadar çok malzeme ya da asker sağlıyor. Mesela çiftliğinizi geliştirdikçe size daha çok ekmek vermeye başlıyor ya da kışlayı yükselttikçe farklı asker türleri eğitmeye başlayabiliyorsunuz ve eğitebildiğiniz asker sayısını arttırabiliyorsunuz.

War and Magic Savaş Sistemi
War and Magic Savaş Sistemi

War and Magic Savaş Sistemi

Askerlerimizi bir güzel yetiştirdikten ve ordumuzu kurduktan sonra düşmanlarımıza karşı savaşmaya hazırız demektir! Oyunda sıra tabanlı bir savaş sistemi mevcut. Satranç tahtasını andıran savaş ekranında sizin askerleriniz ve düşman askerler görüntüleniyor. İstediğiniz askerin istediğiniz yere gitmesini sağladıktan sonra yapmasını istediğiniz saldırıyı seçiyorsunuz ve böylece saldırıyı uyguluyorsunuz. Bir sizin saldırınız, bir düşman saldırısı olarak devam eden bu sistemde akıllıca oynamak ve taktik yapmak gerekiyor. Oyunun başlarında savaşlar çok kolay görünse de oyunun ilerleyen bölümlerinde gerçekten zorluyor. Fakat bu zorluk BlueStacks 4 ile yarı yarıya düşüyor çünkü oyunu büyük ekranda klavye mouse ile oynamanın avantajı çok büyük! Bu yüzden oyunu telefonunuz yerine kesinlikle BlueStacks 4 ile oynamalısınız.

Askerlerin yanı sıra sizin yanınızda savaşması için Kahramanlar da kiralayabiliyorsunuz. Bu kahramanların farklı özellikleri ve farklı katkıları oluyor. Oyunun hemen başında bir kahraman almanızı istiyor zaten oyun. Oyun ilerledikçe de kendi isteğiniz doğrultusunda farklı kahramanlar katabiliyorsunuz ordunuza.

Oyunda bir VIP sistemi de mevcut çoğu oyunda olduğu gibi. Para karşılığında farklı geliştirmeler ve özellikler alabiliyorsunuz. Sizi diğer oyunculara karşı öne geçirebilecek ya da ilerleyişinizi hızlandıracak özellikler mevcut. VIP alarak oyunun sıkıcı kısımlarını direkt atlayabilir ya da düşmanlarınıza daha büyük bir üstünlük kurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Grand Chase İnceleme

War and Magic Kahraman
War and Magic Kahraman

War and Magic İndir

War and Magic’i BlueStacks 4’te oynayarak telefonunuzun ısınma, kasma ve şarj bitme gibi sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra oyunu büyük ekranda klavye mouse ile oynayarak oyun zevkinizi katlayabilirsiniz. War and Magic’i BlueStacks 4 üzerinden oynamak için buraya tıklayabilirsiniz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler