Wars of Empire ile koca bir imparatorluğu yönetiyoruz!

Yerli oyun geliştiricisi Hermes Games’in elinden çıkan harika bir strateji savaş oyunu Wars of Empire ile imparatorluk yönetmeye hazır mısınız?
Wars of Empire
Wars of Empire

Wars of Empire ile imparatorluk yönetmeye hazır mısınız? Wars of Empire, yerli mobil oyun geliştiricisi Hermes Games’in geliştirdiği çok oyunculu bir strateji oyunu. Bu oyunda ilk başta imparatorluğunuzda kralınız ile birlikte sarayın kontrolünü ele geçiriyor ve zaman geçtikçe doğru stratejiler uygulayarak arazinizi ve varlıklarınızı geliştirebilirsiniz.

Wars of Empire da iyi bir hükümdar olabilecek misiniz?

Oyuna giriş yapmak için bir karakter oluşturup oyun içi adı girdikten sonra oynamaya başlıyoruz. Oyunda şehrimize sol tarafta bulunan balyoza tıklayarak bazı yapılar yapmaktayız. Şehrimize gelen bazı insanların üzerinde de kutular bulunuyor. Bu kutulara tıklayarak odunlar kazanabilirsiniz. Ayrıca belirli süreler aralığında kalenizin üzerinde de çeşitli simgeler beliriyor. Bunlara tıklayarak beliren simgeye göre demir, yiyecek, odun, altın hatta asker dahi kazanabilirsiniz.

Wars of Empire soru sistemi
Wars of Empire – Soru Sistemi

Yaptığımız yapıları oyun içerisinde gerekli materyalleri topladıktan sonra da geliştirip daha iyi duruma getirebiliyoruz. Oyunda savaşmak için gücünüzün en az 100 olması gerekiyor. Ayrıca oyunda yapı yapabilmek için kitaplara ihtiyacınız var. Buna bir bakıma bilgi diyebiliriz, bir şeyleri yapabilmek için bilgiye ihtiyacınız var ve bunu da oyunda bulunan soru sisteminden sağlayabilirsiniz. Bu özelliğin oyuna gerçekten farklı bir hava kattığını söyleyebiliriz. Ayarlardan oyun içi dili Türkçe yaparsanız sizlere sorulan sorular da Türkçe olarak gelecek. Böylece oyun oynarken bir şeyler de öğrenebileceksiniz.

Oyunda topladığınız odun, yiyecek, altın demir gibi malzemeleri soruya da çevirebilirsiniz. Oyundaki tüm yapılar birbirleriyle alakalı olarak ilerliyor. Örneğin altın üretimi için oduncu evi yapmanız, yiyecek sorunu çekmemek için de marketlerinizin olması gerekiyor. Stratejik hamleler yaparak imparatorluğunuzu geliştirebilirsiniz. Savaşmak için 100 gücü topladıktan sonra direkt olarak savaşmak isteyebilirsiniz bu çok normal, bizler de öyle yaptık açıkçası. 🙂 Ancak gücünüz ne kadar fazla olursa savaşlarda kaybınız da o kadar az olacak. 100 güç yapınca savaşıp sonrasında gücünüzü 10’a düşürmek yerine biraz sabredin ve gücünüzü 200 yapın savaşta hiç kayıp yaşamayın.

Bu tarz mobil oyun önerileri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts